Suche

Informacje prasowe #Elektronarzędzia
udostepnij

Bosch wprowadza izolowane narzędzia ręczne z certyfikatem VDE

  • Bosch wprowadza nową gamę izolowanych narzędzi ręcznych z certyfikatem VDE dla elektroinstalatorów.
  • Produkty zapewnią ochronę przed napięciem do 1000 V.
Anna Markowska

Anna Markowska

X

Bosch stale rozszerza swoją ofertę dla profesjonalistów, dbając o ich bezpieczeństwo i komfort pracy. Około jednej trzeciej przyrządów używanych codziennie przez profesjonalistów to narzędzia ręczne, dlatego kompleksowa oferta Bosch została poszerzona o linię izolowaną, certyfikowaną przez Instytut VDE. Sprzęt zapewnia elektrykom i innym profesjonalistom ochronę przed napięciem przemiennym do 1000 V podczas pracy z elementami przewodzącymi prąd. W skład portfolio wchodzą wkrętaki, klucze nasadowe i płaskie, noże do kabli i ściągania izolacji, zestaw nożyc oraz różnorodne rodzaje szczypiec – wszystko w charakterystycznej czerwono-żółtej kolorystyce, typowej dla produktów przeznaczonych do pracy z elementami elektrycznymi. Narzędzia są certyfikowane zgodnie z normą DIN EN/IEC 60900 (VDE 0682-201), a przezroczysty jednobiegunowy tester fazy – zgodnie z normą DIN VDE 0680-6.

Wkrętaki, klucze nasadowe, tester fazy napięcia i klucze płaskie

Asortyment obejmuje 20 wkrętaków w różnych rozmiarach, długościach i rodzajach: płaski, Phillips, Torx, Pozidriv, Plus/Minus i płaski Pozidriv. Posiadają one smukły trzon z wytrzymałą, precyzyjną końcówką. Do zewnętrznych śrub sześciokątnych Bosch oferuje sześcioczęściowy zestaw kluczy nasadowych. Rozmiary i profile są widocznie oznaczone na uchwycie, a jego kształt skutecznie zapobiega zsuwaniu się narzędzi z blatu po odłożeniu. Dobra przyczepność jest również istotna w przypadku testera fazy pojedynczego bieguna, który ma zakres wykrywania od 120 do 250 V.

Klucze płaskie, dostępne w czterech rozmiarach, są wygięte pod kątem 15 stopni, dzięki czemu doskonale sprawdzą się nawet w trudno dostępnych miejscach.

Szczypce, nożyce i noże

W nowej gamie produktów znajdują się różnorodne szczypce: uniwersalne, proste i wydłużone wygięte, tnące boczne skośne, szczypce do ściągania izolacji, szczypce hydrauliczne i do zaciskania. Gamę produktów VDE uzupełniają dwa noże: nóż do kabli z prostym ostrzem i nóż do ściągania izolacji z sierpowatym ostrzem. Rękojeści zaprojektowano z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie podczas wykonywania pracy.

Narzędzia ręczne z certyfikatem VDE mają pojawić się w sprzedaży w maju – pojedynczo lub w zestawach. Większość z nich będzie wyposażona w wkładki kompatybilne z L-Boxx, zarówno w wersji ½ L-boxx, jak i pełnej.

Zdjęcia i grafiki do bezpłatnego wykorzystania przy publikacji informacji z powyższego materiału, z podpisem „fot. Bosch” lub „źródło Bosch”

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz