Suche

Informacje prasowe #Biznes/ekonomia
udostepnij

Bosch uruchomił cyfrową platformę usługową dla przewoźników towarowych i dostawców usług logistycznych

  • L.OS to cyfrowa platforma Bosch, która ma usprawnić operacje logistyczne oraz zapewnić kompleksowe wsparcie dla firm działających w tej branży.
  • Bosch dąży do wygenerowania globalnej sprzedaży na poziomie 500 milionów euro do 2030 roku dzięki usługom logistycznym.
  • Markus Heyn: "Branża transportu i logistyki ma dla nas strategiczne znaczenie".
  • Bosch utworzył nową jednostkę operacyjną Mobility Platform and Services, która zatrudnia ponad 400 pracowników na całym świecie.
Magdalena Kołomańska

Magdalena Kołomańska >

X

Bosch zaprezentował otwartą platformę cyfrową L.OS, która umożliwia firmom logistycznym i transportowym łatwy dostęp do usług IT. To kompletny ekosystem pozwalający na przeprowadzanie bardziej efektywnych operacji. Platforma wyróżnia się otwartością na różnych dostawców rozwiązań logistycznych, oferując płynne współdziałanie usług i danych. Dzięki temu przewoźnicy towarowi mogą korzystać z cyfrowych rozwiązań dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb lub wymagań, bez konieczności tworzenia własnych kosztownych projektów i narzędzi.

L.OS to początek cyfrowej ery dla przewoźników, właścicieli flot oraz dostawców usług logistycznych. Nasza innowacyjna platforma logistyczna nie tylko dostarcza kompletny ekosystem, ale także stwarza zintegrowane środowisko oprogramowania, co umożliwia korzystanie z różnorodnych usług oferowanych przez dostawców. Dla Bosch branża transportu i logistyki ma strategiczne znaczenie

powiedział Markus Heyn, członek zarządu Bosch i prezes działu Mobility.

W ciągu krótkiego czasu od premiery, platforma zdobyła międzynarodowe uznanie – obsługuje już 50 klientów w Europie, Indiach i Stanach Zjednoczonych, w tym 20 firm logistycznych z Niemiec i Indii oraz 10 z USA. Ponadto, ponad 50 dostawców usług jest obecnie w trakcie integrowania swoich usług na platformie. W ubiegłym roku Bosch ogłosił strategiczną współpracę z amerykańskim dostawcą usług w chmurze Amazon Web Services (AWS) w celu cyfryzacji sektora – branża transportu i logistyki stanowi kręgosłup globalnej gospodarki, a Bosch dostrzega ogromne możliwości rynkowe dla swoich usług logistycznych.

Otwarta platforma dla dostawców rozwiązań logistycznych

W Europie platforma L.OS umożliwia bezpieczną rezerwację parkingów dla ciężarówek. W Stanach Zjednoczonych dedykowany system zarządzania transportem usprawnia operacje dla flot. W Indiach funkcjonuje rozwiązanie pozycjonujące TrakZeus Bosch, dedykowane efektywnemu zarządzaniu flotą, transportem, planowaniu tras i parkingów. Wdrożono także narzędzie Digital CN, które umożliwia błyskawiczną i łatwą digitalizację dokumentów przewozowych, takich jak elektroniczne rachunki drogowe.

Bosch zamierza kontynuować rozwój platformy L.OS, umacniając swoją pozycję jako lidera w dziedzinie cyfrowych innowacji dla branży transportowej i logistycznej.

Nowa jednostka operacyjna Bosch

Jako część strategii rozwoju, Bosch dąży do wygenerowania globalnej sprzedaży na poziomie 500 milionów euro do 2030 roku dzięki usługom logistycznym. W tym celu w lipcu 2023 roku firma utworzyła nową jednostkę operacyjną o nazwie Mobility Platform and Services, której głównym zadaniem jest rozwijanie platform cyfrowych. Ponad 400 pracowników w Europie, Indiach i Stanach Zjednoczonych odpowiada za dalszy rozwój i wsparcie produktów Bosch. Wśród nich znajdują się m.in. Mobility Marketplace, cyfrowa platforma e-commerce, ParkZeus, zintegrowana platforma parkingowa oraz Logistics Operating System (L.OS). „Utworzenie dedykowanej jednostki podkreśla strategiczne znaczenie, jakie Bosch przywiązuje do cyfryzacji mobilności opartej na chmurze. Chcemy umożliwić firmom współpracę w celu wspólnego tworzenia i wdrażania innowacji oraz rozwiązywania problemów za pośrednictwem naszych platform" – powiedział Sandeep Nelamangala, dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za obszar platform cyfrowych w firmie Bosch.

Zdjęcia i grafiki do bezpłatnego wykorzystania przy publikacji informacji z powyższego materiału, z podpisem „fot. Bosch” lub „źródło Bosch”

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?