Suche

Informacje prasowe #Biznes/ekonomia
udostepnij

Frank Meyer nowym członkiem globalnego zarządu spółki Robert Bosch GmbH

  • Z dniem 1 lutego 2024 r. dr Frank Meyer obejmie funkcję członka zarządu spółki Robert Bosch GmbH i przejmie odpowiedzialność za sektor Energy and Building Technology.
  • Dr Christian Fischer będzie nadzorować strategiczne inicjatywy rozwojowe Grupy Bosch, zachowując jednocześnie odpowiedzialność za sektor Consumer Goods.
  • Dr Tanja Rückert przejmie odpowiedzialność za obszar Industrial Technology od dr. Markusa Forschnera, który skupi się na roli dyrektora finansowego.
Magdalena Kołomańska

Magdalena Kołomańska >

X

Z dniem 1 lutego 2024 r. dr Frank Meyer obejmie funkcję członka zarządu spółki Robert Bosch GmbH, przejmując odpowiedzialność za sektor Energy and Building Technology oraz działy Building Technologies i Home Comfort Group, a także spółkę zależną Smart Home.

Od 2016 roku dr Meyer związany był z niemieckim dostawcą energii E.ON, gdzie zajmował stanowiska kierownicze z międzynarodową odpowiedzialnością. Od 2021 r. był prezesem E.ON Italia, a wcześniej pełnił rolę dyrektora ds. innowacji w E.ON oraz dyrektora generalnego E.ON Solutions GmbH. W tym czasie rozwijał obszary inteligentnych rozwiązań energetycznych i elektromobilności. Dr Meyer pracował również dla Vodafone Deutschland oraz jako konsultant w Boston Consulting Group.

Dr Christian Fischer, wiceprezes zarządu Robert Bosch GmbH i komandytariusz Robert Bosch Industrietreuhand KG, zachowa odpowiedzialność za sektor Consumer Goods, w tym dział Power Tools i BSH Home Appliances Group. Będzie również kierować projektem Growth Acceleration 2030, a tym samym przejmie odpowiedzialność za strategiczne inicjatywy wzrostu Grupy Bosch.

Inne zmiany od 1 lutego 2024 r.:

Dr Tanja Rückert, chief digital officer (CDO) w Grupie Bosch, przejmie odpowiedzialność za sektor biznesowy Industrial Technology wraz z działem Drive and Control Technology oraz jednostką biznesową Bosch Manufacturing Solutions. Dr Rückert zachowa jednocześnie swoje dotychczasowe obowiązki w obszarze digital business and services. Cyfryzacja postępuje w szybkim tempie, zwłaszcza w technologii przemysłowej – firma Bosch od ponad dziesięciu lat digitalizuje i łączy zarówno własne lokalizacje, jak i zakłady swoich klientów, a obecnie integruje także Przemysł 4.0 ze sztuczną inteligencją. Granice między tymi dziedzinami stają się coraz mniej wyraźne, dlatego Bosch powierza odpowiedzialność za oba obszary Tanji Rückert.

Dr Markus Forschner, który do tej pory odpowiadał za sektor Industrial Technology, skupi się na roli dyrektora finansowego.

Zdjęcia i grafiki do bezpłatnego wykorzystania przy publikacji informacji z powyższego materiału, z podpisem „fot. Bosch” lub „źródło Bosch”

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?