Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Wydajne i gotowe na przyszłość

Nowe gazowe kotły kondensacyjne Logamax plus GB182i.2 oraz Logamax plus GB172i.2

  • Idealne do nowych i modernizowanych obiektów
  • Wysoka efektywność
  • Podwyższony komfort ciepłej wody użytkowej
  • Nowoczesny wygląd
  • Nowy, przejrzysty i intuicyjny interfejs
  • Sterowanie z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska >

X

Efektywne technologicznie i wyjątkowe wizualnie, tak najkrócej można scharakteryzować nowe gazowe kotły kondensacyjne Logamax plus GB182i.2 oraz Logamax plus GB172i.2.

Idealne do nowych i modernizowanych obiektów

Oferta Logamax plus GB182i.2 składa się z czterech jednostek jednofunkcyjnych o łącznym zakresie mocy modulowanych od 2,7 kW do 44,5 kW, przeznaczonych do zasilania systemów ogrzewania, z możliwością podgrzewania wody użytkowej za pomocą dodatkowego podgrzewacza pojemnościowego.

Logamax plus GB172i.2 to również cztery modele jednofunkcyjne, ale o łącznym zakresie mocy modulowanych od 1,9 kW do 33,6 kW, również do ogrzewania oraz z możliwością współpracy z podgrzewaczem pojemnościowym ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo Logamax plus GB172i.2 jest oferowany jako dwa modele dwufunkcyjne.

Oba typoszeregi kotłów oferują szeroki wybór mocy oraz szerokie zakresy modulacji (do 1:10 w zależności od modelu) co sprawia, że są one znakomitym i efektywnym rozwiązaniem zarówno dla modernizowanych budynków, o często wysokim zapotrzebowaniu na ciepło, jak i dla nowych budynków o niewielkim zapotrzebowaniu.

Wysoka efektywność

Oba typoszeregi kotłów zostały wyposażone w wymienniki ciepła wykonane z nierdzewnego stopu aluminium-krzem o wysokiej przewodności cieplnej, zwężkę Venturiego, automatykę pogodową oraz czujnik temperatury zewnętrznej. Fabrycznie są przygotowane do zasilania najczęściej występującym w Polsce gazem ziemnym typu E. Oczywiście opcjonalne paliwa to gazy ziemne Lw i Ls oraz propan P. Gotowe są również na przyszłość i mogą być zasilane gazem ziemnym z 20% domieszką wodoru (H2), co w przypadku zmiany paliwa w sieciach gazowych z gazu ziemnego na mieszankę z wodorem oznacza brak konieczności wymiany urządzenia.

Oba typoszeregi mają klasę efektywności Energetycznej A, natomiast przy współpracy z regulatorem zdalnego sterowania osiągają klasę A+.

Gwarancja producenta na wymiennik ciepła w kotłach Logamax plus GB182i.2 to aż 10 lat.

Podwyższony komfort ciepłej wody użytkowej

Jedną z cech wyróżniających Logamax plus GB172i.2 jest funkcja booster, umożliwiająca pracę urządzenia z podwyższoną mocą na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej.

W przypadku kotłów dwufunkcyjnych takie zwiększenie mocy skutkuje wzrostem wydajności ciepłej wody, natomiast w przypadku urządzeń jednofunkcyjnych, umożliwia szybsze ładowanie termiczne podgrzewacza wody zasilanego przez kocioł.

Pomimo podwyższenia komfortu Logamax plus GB172i.2 osiągają wysoką efektywność energetyczną podgrzewania wody wynoszącą 86% przy profilu obciążeń XL.

Nowoczesny wygląd

Wyjątkowe wzornictwo Titanium Design to kolejna cecha potwierdzająca klasę premium urządzeń Logamax plus GB182i.2. Front kotła wykonany jest z łatwego w utrzymaniu szkła akrylowego o wysokiej odporności na zarysowania. Wyjątkowości dodają jeszcze: obudowa frontowa w kolorze czarnym oraz obudowy boczne w kolorze srebrnoszarym.

Nowy, przejrzysty i intuicyjny interfejs

W obu typoszeregach kotłów zastosowano nowy panel sterowania Logamatic BC400. Umożliwia on sterowanie kotłem oraz systemem ogrzewania z jednym, dwoma, trzema lub nawet czterema obiegami grzewczymi. Logamatic BC400 został wyposażony w duży 5-calowy, w pełni dotykowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny z aktywną kolorową matrycą TFT LCD. Komunikacja z użytkownikiem odbywa się za pomocą grafik oraz tekstów w języku polskim. Wszystko to sprawia, że wprowadzanie nastaw oraz odczytywanie parametrów pracy kotła i obiegów grzewczych jest niezwykle intuicyjne, a zarządzanie całym systemem odbywa się automatycznie.

Sterowanie z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji

Dzięki wbudowanemu portowi do montażu opcjonalnego modułu MX300 zarówno użytkownicy Logamax plus GB182i.2, jak i Logamax plus GB172i.2 mają możliwość personalizacji ustawień i dostosowania programów grzewczych do swoich preferencji za pomocą mobilnej aplikacji MyBuderus. Aplikacja umożliwia również otrzymywanie informacji o ewentualnych nieprawidłowościach oraz sugestii dotyczących ich rozwiązania.

Komunikacja między kotłem z modułem MX300 a routerem internetowym odbywa się z wykorzystaniem sieci Wi-fi (WLAN). Zarówno pobieranie, jak i użytkowanie aplikacji MyBuderus jest bezpłatne.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?