Suche

Informacje prasowe #eBike Systems
udostepnij

Górskie szlaki w Beskidzie Sądeckim – teraz z ładowarkami do rowerów elektrycznych

Pierwsze ładowarki do e-bików powstały w Piwnicznej-Zdroju dzięki współpracy z Bosch eBike Systems

Agnieszka Augustyniak

Agnieszka Augustyniak >

X

Piwniczna-Zdrój jest miejscem, które przyciąga nie tylko miłośników wędrówek i górskich szlaków. To niewielkie, urokliwe miasto na południu Polski zyskuje również coraz większą popularność wśród entuzjastów rowerów elektrycznych. A to za sprawą nowych, innowacyjnych ładowarek, które we wrześniu 2023 roku stanęły na malowniczych szlakach i górskich szczytach tego regionu.

Popularność e-bike'ów jest coraz bardziej widoczna w Polsce i na świecie. Statystyki mówią same za siebie – wzrost sprzedaży w Polsce o 30% w ubiegłym roku jest zapowiedzią tego, co przyniesie przyszłość. Dzięki technologicznemu postępowi, rowerzyści mogą pokonywać dłuższe trasy oraz wybierać bardziej wymagające tereny, korzystając z mocy elektryków. eMTB wyposażone są w silniki o mocy do 250 W pozwalają pokonywać nawet najbardziej strome wzniesienia. Różne tryby wspomagania umożliwiają dostosowanie jazdy do terenu i własnych preferencji. Zainteresowanie elektrykami wpłynęło również na rewolucję w turystyce górskiej. Doskonałym przykładem jest Piwniczna-Zdrój. – Nasze góry są idealne dla entuzjastów wędrówek – od rodzin po ambitnych turystów Teraz dostaliśmy szansę by otworzyć je także dla miłośników jednośladów, ponieważ dzięki mocy rowerów elektrycznych będą dostępne dla większej liczby osób. Nagrodą będą zapierające dech w piersiach widoki – opowiada Dariusz Chorużyk, burmistrz Piwnicznej. – Obecnie mamy cztery działające ładowarki, a piąta zostanie wkrótce uruchomiona. To innowacyjne rozwiązanie w górskiej gminie udało się zainicjować dzięki pasjonatom z Rowerowej Doliny, która działa na rzecz popularyzacji jazdy na rowerze górskim w okolicy, organizuje wycieczki rowerowe i prowadzi wypożyczalnie e-bike oraz marce Bosch, która dostarcza systemy napędu do e-rowerów. To projekt powstały we współpracy z naszym urzędem. Co ważne, każda ładowarka umożliwia jednoczesne ładowanie czterech jednośladów – dodaje.

Lokalizacje zostały wybrane z myślą o turystach, by mogli bezpłatnie naładować swoje elektryki w najbardziej newralgicznych punktach na trasie i pojechać dalej.

Zasięg roweru jest uzależniony zarówno od kondycji rowerzysty, jak i od masy roweru. W związku z tym, kiedy planowaliśmy rozmieszczenie stacji ładowania, staraliśmy się stworzyć dodatkowe możliwości zwiększenia zasięgu. Chcieliśmy, aby rowerzyści mogli zaplanować swoje trasy od jednej ładowarki do drugiej, odkrywając jedne z najpiękniejszych szlaków w Polsce, które często oferują widoki na panoramę Tatr

tłumaczy Marcin Świątkowski z Rowerowej Doliny.

Ładowarki znalazły się na Hali Łabowskiej (1064 m n.p.m.), przy Bacówce nad Wierchomlą (900 m .n.p.m.), na Obidzy (938 m .n.p.m.), przy Chacie na Magórach pod Eliaszówką (831 m .n.p.m) oraz na terenie miejskiego pola namiotowego. Rowerzyści mogą przyjechać z własnym e-bikiem lub wypożyczyć go na miejscu w Rowerowej Dolinie, naładować i wyruszyć na malownicze szlaki. Jak je znaleźć? -Każda z naszych stacji ładowania znajduje się na trasie co najmniej jednego popularnego szlaku w Beskidzie Sądeckim. Pracujemy nad plikami GPX, które będą dostępne pod koniec października. Planujemy również opracowanie dedykowanych map e-bike dla Beskidu Sądeckiego i ostatecznie stworzenie prostej aplikacji dla rowerzystów, która poza wskazówkami nawigacyjnymi dostarczy informacji o poziomie trudności trasy, zasięgu do kolejnej stacji ładowania i opcjach relaksu podczas ładowania roweru – dodaje inicjator projektu.

Sieć ładowarek do rowerów elektrycznych , która powstała dzięki współpracy samorządu, lokalnych pasjonatów rowerów górskich i firmy Bosch otwiera nową erę turystyki rejonie Piwnicznej-Zdroju. Rozwój infrastruktury jest kluczowym czynnikiem przyciągającym turystów i miłośników przyrody.

Kontakt dla prasy:

Agnieszka Augustyniak

Marketing Manager Bosch eBike Systems w Polsce

Tel. +48 22 715-4111; agnieszka.augustyniak@pl.bosch.com

Tags: eBike

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?