Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie #LikeABosch?

Relacja z lunchu prasowego

  • Innowacyjne produkty do wszystkich zastosowań od jednego dostawcy
  • 30 lat Bosch Home Comfort w Polsce
  • Szerokie wsparcie dla użytkowników i profesjonalistów
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska >

X

12 września 2023, Bosch Home Comfort zaprosił dziennikarzy na lunch prasowy. Podczas spotkania omówiono najważniejsze tematy związane z marką, produktami i działaniami wspierającymi.

Marka jest obecna w strukturach Robert Bosch Sp. z o.o. w Polsce już 30 lat i przeszła ewolucję brandową od Junkers do Bosch Home Comfort. W tym czasie zrealizowano dziesiątki tysięcy szkoleń dla instalatorów, serwisantów i studentów, sprzedano miliony urządzeń i zrealizowano szereg projektów w sektorze budownictwa mieszkalnego, komercyjnego i przemysłowego.

Główny przekaz spotkania: Bosch to stabilny producent innowacyjnych urządzeń HVAC oferujący pełne portfolio produktów do wszystkich zastosowań. Dodatkowo Bosch oferuje liczne aplikacje zarówno dla użytkowników, jak i dla profesjonalistów, które umożliwiają sterowanie urządzeniami z dowolnego miejsca a profesjonalistom ułatwiają codzienną pracę. Warto podkreślić, że gwarancja na urządzenia Bosch wynosi do 5 lat a gwarantem jest Bosch (a nie firma sprzedająca). Użytkownik ma zatem zapewniony spokój na długie lata.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane najnowsze powietrzne pompy ciepła, które są przyjazne dla środowiska, ponieważ bazują na naturalnym czynniku chłodniczym R290.

Uczestnicy obejrzeli także Mobilne Centrum Szkoleniowe.

Dodatkową atrakcją było wspólne gotowanie w Studio Kuchennym Bosch.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 9 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2022). W 2022 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości blisko 7,2 mld zł, a całkowite przychody netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły blisko 13,5 mld zł. Od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 421 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2022). W 2022 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 88,2 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. W swoich 400 lokalizacjach na świecie, Bosch osiągnął neutralność klimatyczną w obszarze własnych emisji w 2020 roku. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 85 500 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 44 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?