Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Innowacyjny design i najwyższa jakość

Nowy gazowy kocioł kondensacyjny Condens 7800i W

  • Dostępny w zakresach mocy nominalnych od 20 kW do 50 kW
  • Szybka instalacja i łatwy dostęp do elementów serwisowych
  • Możliwość obsługi za pomocą kolorowego wyświetlacza dotykowego lub opcjonalnie aplikacji
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska

X

Inteligentne, przyszłościowe i naturalnie z opcjonalną możliwością sterowania przez aplikacje: nowy gazowy kocioł kondensacyjny Condens 7800i W, zachwyci klientów poszukujących trwałego i wydajnego rozwiązania grzewczego o innowacyjnym designie i maksymalnej łatwości obsługi. Condens 7800i W oferuje moc do 50 kW. Dzięki innowacyjnemu designowi i intuicyjnemu wyświetlaczowi dotykowemu serii 800, urządzenie może być zainstalowane także w eksponowanych wnętrzach np. w łazience lub w kuchni. Obsługa kotła przez użytkownika możliwa jest opcjonalnie za pomocą intuicyjnej aplikacji – HomeCom Easy a profesjonaliści mogą zdalnie nadzorować pracę urządzenia dzięki aplikacji HomeCom Pro.

Oszczędność czasu podczas instalacji i konserwacji

W przypadku Condens 7800i W najwyższej klasy komfort zaczyna się jeszcze przed uruchomieniem urządzenia. Condens 7800i W można zainstalować szybciej niż inne urządzenia tego typu, niezależnie od tego, czy jest montowany w nowym czy modernizowanym budynku. Uruchomienie przebiega bardzo sprawnie za pośrednictwem zintegrowanego dotykowego panelu sterowania.

Asystent instalacji towarzyszy profesjonalistom przez wszystkie etapy instalacji. Wszystkie istotne komponenty systemu są łatwo dostępne do późniejszej konserwacji. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do wymiennika ciepła, serwisanci mogą zdjąć górną część obudowy urządzenia. Wymiennik pokryty jest specjalną powłoką, dzięki czemu można go łatwo i szybko oczyścić.

Elastyczny, ekonomiczny i przyszłościowy

Kocioł Condens 7800i W może być zainstalowany jako oszczędzająca miejsce wersja jednofunkcyjna lub we współpracy z dodatkowym zasobnikiem ciepłej wody. Oznacza to, że urządzenie może być elastycznie wykorzystywane do niemal każdego zastosowania zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach. Dzięki modulacji palnika w zakresie do 1:10 (w zależności od modelu), kocioł osiąga sezonową efektywność energetyczną ogrzewania pomieszczeń 94%. Niskie zużycie gazu wynika z automatycznej i opartej na zapotrzebowaniu regulacji mocy. Długa żywotność jest osiągana dzięki optymalnie dobranej technologii, która znacznie ogranicza ilość uruchomień palnika. To przyszłościowe rozwiązanie przyczynia się także do redukcji CO2. Condens 7800i W może być również zasilany gazem ziemnym z 20-procentową domieszką wodoru.

Innowacyjny design i możliwość podłączenia do internetu

Condens 7800i W ma ponadczasową, elegancką szklaną obudowę wykonaną z PMMA (szkło akrylowe), która doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu. Na wysoki komfort użytkowania wpływa możliwość obsługiwania urządzenia z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji przy zastosowaniu dodatkowego modułu Connect-Key K30RF. Ze wszystkich funkcji można także korzystać za pośrednictwem kolorowego wyświetlacza dotykowego serii 800, w który jest wyposażone urządzenie. Jeśli użytkownik pozwoli na monitorowanie systemu grzewczego wyposażonego w Connect-Key K30RF za pomocą aplikacji HomeCom Pro, firma serwisowa będzie mogła wówczas w każdej chwili zdalnie monitorować działanie i bezpośrednio reagować na wszelkie komunikaty o pracy urządzenia. Dzięki temu ewentualne interwencje serwisowe będą przebiegać o wiele szybciej i sprawniej.

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz