Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Innowacyjny design i najwyższa jakość

Nowy gazowy kocioł kondensacyjny Condens 7800i W

  • Dostępny w zakresach mocy nominalnych od 20 kW do 50 kW
  • Szybka instalacja i łatwy dostęp do elementów serwisowych
  • Możliwość obsługi za pomocą kolorowego wyświetlacza dotykowego lub opcjonalnie aplikacji
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska >

X

Inteligentne, przyszłościowe i naturalnie z opcjonalną możliwością sterowania przez aplikacje: nowy gazowy kocioł kondensacyjny Condens 7800i W, zachwyci klientów poszukujących trwałego i wydajnego rozwiązania grzewczego o innowacyjnym designie i maksymalnej łatwości obsługi. Condens 7800i W oferuje moc do 50 kW. Dzięki innowacyjnemu designowi i intuicyjnemu wyświetlaczowi dotykowemu serii 800, urządzenie może być zainstalowane także w eksponowanych wnętrzach np. w łazience lub w kuchni. Obsługa kotła przez użytkownika możliwa jest opcjonalnie za pomocą intuicyjnej aplikacji – HomeCom Easy a profesjonaliści mogą zdalnie nadzorować pracę urządzenia dzięki aplikacji HomeCom Pro.

Oszczędność czasu podczas instalacji i konserwacji

W przypadku Condens 7800i W najwyższej klasy komfort zaczyna się jeszcze przed uruchomieniem urządzenia. Condens 7800i W można zainstalować szybciej niż inne urządzenia tego typu, niezależnie od tego, czy jest montowany w nowym czy modernizowanym budynku. Uruchomienie przebiega bardzo sprawnie za pośrednictwem zintegrowanego dotykowego panelu sterowania.

Asystent instalacji towarzyszy profesjonalistom przez wszystkie etapy instalacji. Wszystkie istotne komponenty systemu są łatwo dostępne do późniejszej konserwacji. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do wymiennika ciepła, serwisanci mogą zdjąć górną część obudowy urządzenia. Wymiennik pokryty jest specjalną powłoką, dzięki czemu można go łatwo i szybko oczyścić.

Elastyczny, ekonomiczny i przyszłościowy

Kocioł Condens 7800i W może być zainstalowany jako oszczędzająca miejsce wersja jednofunkcyjna lub we współpracy z dodatkowym zasobnikiem ciepłej wody. Oznacza to, że urządzenie może być elastycznie wykorzystywane do niemal każdego zastosowania zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach. Dzięki modulacji palnika w zakresie do 1:10 (w zależności od modelu), kocioł osiąga sezonową efektywność energetyczną ogrzewania pomieszczeń 94%. Niskie zużycie gazu wynika z automatycznej i opartej na zapotrzebowaniu regulacji mocy. Długa żywotność jest osiągana dzięki optymalnie dobranej technologii, która znacznie ogranicza ilość uruchomień palnika. To przyszłościowe rozwiązanie przyczynia się także do redukcji CO2. Condens 7800i W może być również zasilany gazem ziemnym z 20-procentową domieszką wodoru.

Innowacyjny design i możliwość podłączenia do internetu

Condens 7800i W ma ponadczasową, elegancką szklaną obudowę wykonaną z PMMA (szkło akrylowe), która doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu. Na wysoki komfort użytkowania wpływa możliwość obsługiwania urządzenia z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji przy zastosowaniu dodatkowego modułu Connect-Key K30RF. Ze wszystkich funkcji można także korzystać za pośrednictwem kolorowego wyświetlacza dotykowego serii 800, w który jest wyposażone urządzenie. Jeśli użytkownik pozwoli na monitorowanie systemu grzewczego wyposażonego w Connect-Key K30RF za pomocą aplikacji HomeCom Pro, firma serwisowa będzie mogła wówczas w każdej chwili zdalnie monitorować działanie i bezpośrednio reagować na wszelkie komunikaty o pracy urządzenia. Dzięki temu ewentualne interwencje serwisowe będą przebiegać o wiele szybciej i sprawniej.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 9 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2022). W 2022 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości blisko 7,2 mld zł, a całkowite przychody netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły blisko 13,5 mld zł. Od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 421 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2022). W 2022 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 88,2 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. W swoich 400 lokalizacjach na świecie, Bosch osiągnął neutralność klimatyczną w obszarze własnych emisji w 2020 roku. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 85 500 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 44 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?