Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Ogrzewanie dla domu przemyślane na nowo

Compress 5800i AW i Compress 6800i AW - nowa generacja pomp ciepła marki Bosch

  • Po prostu cicha – najcichsza pompa ciepła marki Bosch
  • Po prostu przyszłościowa i zrównoważona – bazuje na efektywnym, naturalnym i przyjaznym dla środowiska czynniku chłodniczym R290
  • Po prostu efektywna – wysoki współczynnikowi sezonowej efektywności SCOP
  • Po prostu łatwa obsługa – czytelny dotykowy panel sterowania z kolorowym wyświetlaczem
  • Po prostu inteligentna – zdalne sterowanie z dowolnego miejsca za pomocą intuicyjnej w obsłudze aplikacji HomeCom Easy
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska >

X

Przyszłościowe, w pełni elektryczne i cichsze niż kiedykolwiek – takie są nowe powietrzne pompy ciepła: Compress 5800i AW oraz Compress 6800i AW. Urządzenia wykorzystują naturalny czynnik chłodniczy R290 (propan). W porównaniu z fluorowanymi węglowodorami, naturalny propan nie podlega rozporządzeniu w sprawie F-gazów i w mniejszym stopniu wpływa na globalne ocieplenie a zatem jest przyszłościowym i ekologicznym źródłem ciepła.

Model Compress 6800i AW wyróżnia się zmodyfikowaną konstrukcją pompy ciepła, wysokiej jakości szklanym frontem oraz zintegrowanym modułem internetowym K30RF.

Po prostu ciche: konsekwentna i dobrze przemyślana konstrukcja akustyczna

Nowe pompy ciepła zostały kompleksowo zoptymalizowane pod względem wytwarzanego hałasu. Dzięki zintegrowanym dyfuzorom są najcichszymi pompami ciepła w ofercie Bosch. Oba urządzenia imponują niskim poziomem hałasu – zarówno w trybie dziennym, jak i nocnym. Właśnie dlatego pompy Compress 5800i AW i Compress 6800i AW mogą być montowane również w gęsto zaludnionych osiedlach domów szeregowych, gdzie nie będą zakłócały spokoju sąsiadów.

Ponadto dzięki pięciu mocom znamionowym mogą zostać dostosowane do niemal wszystkich indywidualnych potrzeb użytkowników. Dzięki maksymalnej temperaturze zasilania do 75oC, pompy ciepła Compress 6800i AW oraz Compress 5800i AW mogą być stosowane zarówno w nowych jak i modernizowanych domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. W przypadku grzejników dostosowanych do temperatur przepływu do 55oC, pompy ciepła mogą pracować wydajnie nawet przy niskich temperaturach na zewnątrz bez konieczności stosowania dogrzewacza elektrycznego.

Konstrukcja pompy ciepła w nowej odsłonie: zelektryfikowane i niezawodne rozwiązanie

Kompaktowa budowa i szeroka gama akcesoriów umożliwiają elastyczną instalację. Dzięki różnym rozwiązaniom hydraulicznym typu „Plug-and-Play” montaż nowej generacji pomp ciepła typu monoblok jest wyjątkowo łatwy.

Pompa ciepła Compress 5800i AW M wyposażona jest w zintegrowany 180-litrowy zasobnik ciepłej wody oraz 16-litrowy zbiornik buforowy. Zaletą takiego rozwiązania jest szybka instalacja i mało miejsca potrzebne do montażu urządzenia - jedynie 0,36 m². Dzięki temu pompa jest idealnym rozwiązaniem dla nowych budynków.

Pompa w wersji montowanej na ścianie umożliwia elastyczną i szybką instalację dzięki wysokości jedynie 71 cm. Ponadto wyposażona jest w trójdrożny zawór przełączający do produkcji ciepłej wody użytkowej.

Wariant pompy Compress 6800i AW MB typu „Plug-and-Play” z wieżą buforową i maksymalnie dwoma opcjonalnymi obiegami grzewczymi oraz zintegrowanym 70-litrowym zbiornikiem buforowym o obniżonej wysokości, wynoszącej zaledwie 1,2 m, umożliwia elastyczną i łatwą instalację w zmodernizowanych lub nowych budynkach.

Profesjonaliści zajmujący się konserwacją pomp ciepła docenią łatwy dostęp do wszystkich elementów hydraulicznych, które ukryte są bezpośrednio za zdejmowaną przednią pokrywą urządzenia.

Oprócz wysokiej jakości i komfortu ogrzewania, model Compress 5800i AW wyróżnia się zmodyfikowaną konstrukcją. Została tu zastosowana modułowa koncepcja typu "Side-by-Side", w której elementy są dopasowane pod względem wizualnym i zapewniają efektywną współpracę. Opcjonalnie, aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność, modułowy system umożliwia łatwą rozbudowę instalacji o centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła.

Po prostu łatwa i inteligentna obsługa

Moduł do komunikacji zdalnej Connect Key K30RF umożliwia połączenie pomp ciepła z internetem i stworzenie inteligentnego domu podłączonego do sieci. Connect Key dostarczany jest wraz z pompą Compress 6800i AW.

Po połączeniu urządzenia z internetem możliwe jest korzystanie z aplikacji, takich jak HomeCom Pro, które usprawniają zdalne monitorowanie i konserwację systemu. Pompy ciepła sterowane są za pośrednictwem zintegrowanego regulatora użytkownika UI800. Użytkownicy mogą w łatwy sposób wprowadzać ustawienia na intuicyjnym kolorowym wyświetlaczu dotykowym lub poprzez aplikację HomeCom Easy.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?