Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Wydajne, przyjazne dla środowiska i niesłychanie ciche

Nowa generacja pomp ciepła powietrze/woda Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR

  • Niesłychanie ciche
  • Przyszłościowe dzięki zastosowaniu naturalnego czynnika chłodniczego
  • Elastyczność zastosowania w modernizowanym oraz w nowym budownictwie
  • Nowoczesny system regulacji
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska >

X

Bardzo cicha praca w trybie grzania i chłodzenia oraz przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R290 (propan) – oto nowe powietrzne pompy ciepła Buderus do zastosowania zarówno w nowych jak i w modernizowanych budynkach.

Naturalny czynnik chłodniczy R290

Nowe pompy ciepła powietrze-woda Buderus Logatherm WLW186i AR i Logatherm WLW176i AR umożliwiają przyszłościową, zrównoważoną i cichą pracę. Obie monoblokowe pompy ciepła pracują z nowoczesnym i wydajnym obiegiem chłodniczym opartym na czynniku chłodniczym R290 (propan), który jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska niż konwencjonalne czynniki chłodnicze. Niski współczynnik ocieplenia globalnego (GWP) wynosi 3 i zapewnia zrównoważoną eksploatację. Dla porównania: w pompie ciepła z czynnikiem chłodniczym R410A współczynnik ocieplenia globalnego jest prawie 700 razy wyższy.

Oba modele pomp ciepła dostępne są w zakresie mocy od 4 do 7 kW (przy temperaturze zewnętrznej A-7) i nadają się do zastosowania w nowych i istniejących domach.

Cicha praca i kompaktowe wymiary

Nowa generacja pomp ciepła powietrze/woda Buderus wyznacza nowy standard. Udoskonalona technologia Silent PLUS sprawia, że są to jedne z najcichszych pomp ciepła w swojej klasie. Technologia Silent PLUS, dzięki zintegrowanemu dyfuzorowi dźwięku, gwarantuje podczas działania urządzenia bardzo niską emisję dźwięku. Zarówno jednostka zewnętrzna, jak i jednostka wewnętrzna zajmują mało miejsca. Dzięki temu nadają się również do instalacji na małych działkach i w niewielkich pomieszczeniach technicznych. Jednostkę zewnętrzną o wysokości 80 cm można również łatwo ustawić pod oknem, a dzięki linii wzorniczej Titanium Design wygląda elegancko i nowocześnie.

Elastyczny montaż dostosowany do każdych wymogów

Instalacja pomp ciepła jest nieskomplikowana dzięki przemyślanej konstrukcji. Modułowość urządzenia sprawia, że można je elastycznie i szybko instalować w dowolnych konfiguracjach. Instalatorzy HVAC nie potrzebują certyfikatu chłodniczego, ponieważ w monoblokowych pompach ciepła obieg chłodniczy jest całkowicie zamknięty.Połączenie między jednostkami wewnętrznymi i zewnętrznymi odbywa się za pomocą instalacji wodnej. Wszystkie elementy systemu są dostępne od przodu, co zapewnia wygodną instalację i konserwację.

Nowoczesny system regulacji

Zastosowany tu system sterowania sprawdził się już w pompach gruntowych i w kotłach kondensacyjnych. Pompami ciepła można sterować za pomocą systemowego modułu obsługowego Logamatic BC400, który zainstalowany jest w jednostce wewnętrznej. System został zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla użytkownika. Można go obsługiwać za pomocą panelu dotykowego z wysokiej jakości kolorowym wyświetlaczem, nowym bezprzewodowym lub przewodowym regulatorem pokojowym lub bardzo intuicyjnie przez aplikację MyBuderus. Połączenie z internetem odbywa się za pomocą rozwiązania plug-and-play za pośrednictwem modułu radiowego MX300.

Elastyczność zastosowania w modernizowanym oraz nowym budownictwie

Wyjątkowo wysoka temperatura zasilania do 75°C umożliwia zastosowanie nowych pomp ciepła w istniejących instalacjach z grzejnikami i zapewnia najwyższy komfort przygotowania ciepłej wody. Aby zapewnić wydajną pracę urządzenia, instalator powinien sprawdzić instalację grzewczą i w razie potrzeby zoptymalizować ją tak, aby nie została przekroczona maksymalna projektowa temperatura zasilania 55°C. W kompaktowym modelu Logatherm WLW176i AR TP70 ze zintegrowanym zbiornikiem buforowym 70 l wszystkie komponenty systemu grzewczego są zintegrowane. Takie rozwiązanie to oszczędność miejsca i pieniędzy. Dodatkowo, połączenie z zasobnikiem c.w.u. Logalux SH 290 RS zapewnia maksymalną ilość ciepłej wody użytkowej oraz komfort przy korzystnym stosunku ceny do jakości.

Modułowa konstrukcja

Instalacja komfortowej hydraulicznej jednostki wewnętrznej Logatherm WLW176i AR T180 jest bardzo łatwa. Model ten łączy wszystkie elementy instalacji grzewczej: zintegrowany zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 180 litrów, zbiornik buforowy o pojemności 16 litrów oraz 17 litrowe naczynie wzbiorcze. Korzyść z zastosowania takiego rozwiązania, to minimalna powierzchnia potrzebna do montażu. W tym przypadku wystarczy jedynie 0,4 m². System można elastycznie rozbudować o system fotowoltaiczny.Pompa ciepła powietrze/woda Buderus oraz systemowa centrala wentylacyjna Logavent HRV176 tworzą idealne połączenie: urządzenia są dopasowane nie tylko wizualnie, ale i technicznie i razem tworzą jedną całość. To sposób na kompletne rozwiązanie systemowe do ogrzewania, przygotowania ciepłej wody użytkowej i wentylacji, którym można wygodnie sterować za pomocą sterownika systemowego Logamatic BC400 lub aplikacji MyBuderus.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?