Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Wydajna i komfortowa wentylacja dla nowych domów jednorodzinnych

Nowy system wentylacji Logavent HRV176 Buderus to połączenie komfortu z energooszczędnością

  • Wydajna i komfortowa wentylacja w domu
  • Elastyczne planowanie i szybki montaż
  • Dopasowane rozwiązanie modułowe
  • Wysoka wydajność i cicha praca
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska >

X

Nowy system wentylacji domowej Logavent HRV176 zapewnia wysoki poziom komfortu i efektywny tryb pracy. Fabrycznie zintegrowany czujnik do pomiaru temperatury, wilgotności i jakości powietrza automatycznie dostosowuje tryb pracy systemu wentylacji do potrzeb użytkowników.

Buderus opracował system Logavent HRV176 z myślą o wymianie powietrza w nowych domach jednorodzinnych, łącząc komfort z niższymi kosztami energii. Zintegrowany krzyżowo-przeciwprądowy wymiennik ciepła odzyskuje do 90% ciepła z powietrza wywiewanego.

Wariant jednostki Logavent HRV176 może być wyposażony w entalpiczny wymiennik ciepła do odzysku wilgoci. Zapobiega on nadmiernemu wysuszeniu powietrza w pomieszczeniach a tym samym zapewnia komfort w zimowych miesiącach roku.

Buderus oferuje system wentylacji domowej o dwóch poziomach wydajności z przepływem powietrza do 260 m3/h i do 450 m3/h.

Wysokiej jakości solidna konstrukcja oraz wydajne wentylatory zasilane prądem stałym zapewniają niezawodną i cichą pracę.

Sterowana zintegrowanym czujnikiem wilgotności i lotnych związków organicznych (LZO) jednostka, kontroluje jakość powietrza w pomieszczeniach a tym samym płynnie dopasowuje wymaganą wydajność do zapotrzebowania. Taki algorytm sterowania pozwala oszczędzić dodatkowo energię elektryczną i cieplną. Napływające powietrze zewnętrzne jest filtrowane, zatrzymując pyłki i kurz na zewnątrz. Filtr można z łatwością wymienić, otwierając pokrywę i zastępując zużyty filtr nowym.

Wydajna i komfortowa wentylacja w domu

Mając na uwadze rosnące ceny energii, wydajna eksploatacja zyskuje szczególne znaczenie. Dzięki energooszczędnym wentylatorom, system Logavent HRV176 gwarantuje pobór energii elektrycznej na poziomie 0,17 W/m3 przepływu powietrza. Wentylacja bytowa sterowana czujnikiem powoduje, że dostarczane jest tyle powietrza, ile jest wymagane. Dzięki temu system Logavent HRV176 osiąga klasę efektywności energetycznej A+.

Pełne wyposażenie

Oprócz zintegrowanych czujników, wyposażenie standardowe obejmuje również elektryczną nagrzewnicę wstępną. Zapobiega ona zamarzaniu wymiennika ciepła zimą oraz zapewnia nieograniczoną pracę systemu wentylacji nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Latem natomiast automatyczny tryb obejścia z regulacją temperatury doprowadza chłodniejsze i przefiltrowane powietrze zewnętrzne do budynku – na przykład w nocy, gdy temperatura zewnętrzna spada.

Elastyczne planowanie i szybki montaż

Różne przyłącza powietrza z boku lub od góry, zapewniają wysoki poziom elastyczności podczas projektowania systemu oraz jego sprawną instalację. Ze względu na niewielką wysokość urządzenia, system Logavent HRV176 może być instalowany nawet w niskich pomieszczeniach, np. na poddaszu. Wersja z entalpicznym wymiennikiem ciepła nie wymaga odprowadzania kondensatu, co dodatkowo skraca czas montażu. Buderus oferuje dwa systemy kanałów powietrznych z tworzywa sztucznego: elastyczny system kanałów okrągłych (DN75) oraz system kanałów płaskich o wysokości 50 mm i szerokości 140 mm do montażu w konstrukcji podłogi, w stropie betonowym, pod sufitem podwieszanym i w ścianach wewnętrznych. Oba systemy kanałów można ze sobą łączyć.

System Logavent HRV176 może być używany jako samodzielna jednostka wentylacyjna lub w połączeniu z pompą ciepła lub kotłem gazowym Buderus jako kompaktowe, modułowe i zintegrowane z systemem sterowania kompletne rozwiązanie dla nowych budynków o jednolitej konstrukcji i działaniu. Domownicy mogą sterować jednostką wentylacyjną za pomocą sterownika pompy ciepła, kotła gazowego lub aplikacji MyBuderus.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?