Suche

Informacje prasowe #Termotechnika
udostepnij

Chroń klimat zachowując komfort cieplny

  • Buderus – ekspert systemów grzewczych wprowadził do oferty nową pompę ciepła powietrze-woda Logatherm WLW166i.
  • Dzięki 7 zakresom mocy jednostki zewnętrznej i 3 różnym jednostkom wewnętrznym można zaimplementować 21 kombinacji systemowych.
  • Pompa ciepła nadaje się do użytku monoenergetycznego lub biwalentnego.
  • Temperatura zasilania wynosi do 60°C przy temperaturze zewnętrznej do -20°C.
  • Pompa ciepła o efektywności energetycznej A++ jest zalecana do montażu w domach jednorodzinnych lub szeregowych.
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska >

X

System dostosowany do indywidualnych potrzeb

Buderus przywiązuje dużą wagę do tworzenia elastycznych systemów z wykorzystaniem pomp ciepła. W zakresie modernizacji lub nowych obiektów, instalatorzy mogą skorzystać z różnorodnych kombinacji systemowych. Dla czynnika chłodniczego R32 do dyspozycji są jednofazowe jednostki zewnętrzne o zakresach mocy: 4, 6, 8 lub 10 kW. Alternatywnie można zastosować trójfazowe jednostki zewnętrzne o zakresach mocy: 10, 12 lub 14 kW dla czynnika chłodniczego R410A.

Efektywna praca jest wspólną cechą wszystkich jednostek zewnętrznych – pracują one w sposób modulowany i na bieżąco dostosowują się do zapotrzebowania na ciepło. Tym samym zaopatrzenie w ciepło jest nie tylko niezawodne, ale także oparte na indywidualnych, ekologicznych i ekonomicznych przesłankach.

Urządzenie jest przyjazne w montażu: jest to najlżejsza jednostka zewnętrzna wśród pomp ciepła powietrze-woda marki Buderus (maksymalnie 66 kg dla mniejszych zakresów mocy, 118 kg dla zakresów mocy od 10 kW). Logatherm WLW166i może być również używana do chłodzenia nawet poniżej punktu rosy zapewniając przy tym wysoki komfort. Jednostki wewnętrzne są zaprojektowane do różnych systemów, do pracy monoenergetycznej lub biwalentnej. O wyborze odpowiedniego rozwiązania decydują indywidualne wymagania dotyczące ogrzewania i zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. Dodatkowo, urządzenia mogą współpracować z systemami fotowoltaicznymi.

Buderus oferuje również jednostkę wewnętrzną jako wolnostojącą jednostkę hydrauliczną ze zintegrowanym zasobnikiem o pojemności 190 litrów do wygodnego przygotowania c.w.u. – COP przygotowania c.w.u. wynosi do 3,02. Zasobnik c.w.u. ze stali nierdzewnej jest wyposażony w grzałkę elektryczną o mocy 6 lub 9 kW, która w razie potrzeby stanowi wsparcie dla przygotowania c.w.u.

Cicha praca

Logatherm WLW166i charakteryzuje się zoptymalizowaną pod kątem akustycznym pracą i zmniejsza poziom mocy akustycznej podczas eksploatacji w dzień i w nocy. Poziom ciśnienia akustycznego w odległości 1 m wynosi maksymalnie 53 dB(A) w ciągu dnia (maksymalnie 56 dB(A) w przypadku większych pomp ciepła).

Wszystko sprawnie kontrolowane

Inteligentny system regulacji Logamatic EMS plus stale monitoruje aktualne zapotrzebowanie na energię i dopasowuje do niego moc instalacji grzewczej. Logatherm WLW166i można obsługiwać bardzo intuicyjnie za pomocą regulatora Logamatic HMC310 – bezpośrednio na urządzeniu, za pomocą pilota z innego pomieszczenia lub przez aplikację MyBuderus. Można także zainstalować moduł komunikacyjny MX300 (wyposażenie dodatkowe) a następnie pompę ciepła połączyć bezprzewodowo z internetem.

Możliwość dofinansowania

Pompy ciepła Buderus spełniają wymagania Programu Czyste Powietrze.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 9 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2022). W 2022 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości blisko 7,2 mld zł, a całkowite przychody netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły blisko 13,5 mld zł. Od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 421 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2022). W 2022 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 88,2 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. W swoich 400 lokalizacjach na świecie, Bosch osiągnął neutralność klimatyczną w obszarze własnych emisji w 2020 roku. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 85 500 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 44 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?