Suche

Informacje prasowe #Biznes/ekonomia
udostepnij

Zmiany personalne w firmie Robert Bosch GmbH

  • Dr Tanja Rückert obejmie funkcję członka zarządu z dniem 1 stycznia 2023 r. i będzie odpowiedzialna za obszar digital business and services.
  • Z dniem 31 grudnia 2022 r. Rolf Najork ustąpił ze stanowiska członka zarządu Robert Bosch GmbH.
  • Dr Markus Forschner, pełniący funkcję dyrektora finansowego, przejmie od Rolfa Najorka odpowiedzialność za sektor biznesowy Industrial Technology.
  • Dr Stefan Hartung przejmie od Rolfa Najorka odpowiedzialność korporacyjną za obszar technologii i produkcji oraz zarządzania jakością.
Magdalena Kołomańska

Magdalena Kołomańska >

X

Wraz z nowym rokiem w zarządzie firmy Robert Bosch GmbH weszły w życie następujące zmiany personalne:

Dr Tanja Rückert, chief digital officer (CDO) w Grupie Bosch, 1 stycznia 2023 r. objęła stanowisko członka zarządu, przejmując tym samym odpowiedzialność za obszar digital business and services. Z Grupą Bosch związana jest od połowy 2018 r., a karierę w firmie rozpoczęła jako dyrektor działu Building Technologies.

Rolf Najork ustąpił ze stanowiska członka zarządu Grupy Bosch z dniem 31 grudnia 2022 r., odchodząc tym samym z firmy. Do Grupy Bosch dołączył w 2016 roku jako prezes zarządu Bosch Rexroth AG, a od 2019 roku był członkiem zarządu Robert Bosch GmbH, odpowiadając za sektor biznesowy Industrial Technology, w tym dział Drive and Control Technology oraz ATMO – Manufacturing Tools and Services. Odpowiedzialność za ten obszar przejmie dr Markus Forschner, który pełni także funkcję dyrektora finansowego w firmie.

„Jako członek zarządu Bosch, Rolf Najork zapewnił ciągły i rentowny wzrost w sektorze biznesowym Industrial Technology i bezpiecznie przeprowadził go przez okres pandemii” – powiedział dr Stefan Hartung, prezes zarządu firmy Robert Bosch GmbH. „Skrupulatnie dostosowywał technologię przemysłową do społecznych i technologicznych wyzwań naszych czasów. Dzisiejsza technologia przemysłowa wyróżnia się na rynku zrównoważonymi i wydajnymi rozwiązaniami, które pomagają łagodzić niedobory zasobów, zmiany klimatyczne i deficyt siły roboczej”.

Jako członek zarządu Bosch, Rolf Najork zapewnił ciągły i rentowny wzrost w sektorze biznesowym Industrial Technology i bezpiecznie przeprowadził go przez okres pandemii

powiedział dr Stefan Hartung, prezes zarządu firmy Robert Bosch GmbH

„Rolf Najork to doświadczony przedsiębiorca odznaczający się odwagą, kreatywnością i zapałem” – dodał prof. Stefan Asenkerschbaumer, partner zarządzający Robert Bosch Industrietreuhand KG i przewodniczący rady nadzorczej Robert Bosch GmbH. „Urzeczywistnił swoją wizję fabryki przyszłości. Był również siłą napędową wysiłków zmierzających do lepszego zrównoważenia pod względem technologicznym i regionalnym sektora biznesowego Industrial Technology, ostatnio w związku z przygotowaniami do przejęcia amerykańskiej firmy HydraForce. W imieniu Robert Bosch GmbH dziękujemy Rolfowi Najorkowi za dotychczasową współpracę”.

Zmiana odpowiedzialności od 1 stycznia 2023 r.

Stefan Hartung, pełniący funkcję prezesa zarządu Bosch, przejmie od Rolfa Najorka odpowiedzialność za obszar technologii i produkcji oraz zarządzania jakością.

Tanja Rückert zachowa swoje obowiązki związane z funkcją CDO i dodatkowo obejmie nadzorem dział Global Service Solutions. Od Rolfa Najorka przejmie również odpowiedzialność za jednostkę biznesową Bosch Connected Industry, a od Markusa Forschnera odpowiedzialność za Global Business Services. Rückert będzie także odpowiedzialna za działalność firmy Bosch w Ameryce Północnej i Południowej, Australii, Japonii i Korei, a także w regionie „Europa 2”, który obejmuje kraje Beneluksu, Francję, Grecję, Włochy, Portugalię i Hiszpanię oraz Szwajcarię.

Zdjęcia i grafiki do bezpłatnego wykorzystania przy publikacji informacji z powyższego materiału, z podpisem „fot. Bosch” lub „źródło Bosch”.

Kontakt dla mediów w Polsce:

Magdalena Kołomańska

Kierownik Komunikacji Korporacyjnej i Public Affairs

+48 715 48 04; magdalena.kolomanska@pl.bosch.com

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 8 500 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2021). W 2021 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości blisko 6,1 mld zł, a całkowite przychody netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły blisko 12 mld zł. Od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia ponad 402,600 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2021). W 2021 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 78,7 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w około 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. W swoich 400 lokalizacjach na świecie, Bosch osiągnął neutralność klimatyczną w obszarze własnych emisji w 2020 roku. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia 76 100 pracowników w działach badań i rozwoju w 129 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 38 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 9 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2022). W 2022 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości blisko 7,2 mld zł, a całkowite przychody netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły blisko 13,5 mld zł. Od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 421 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2022). W 2022 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 88,2 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. W swoich 400 lokalizacjach na świecie, Bosch osiągnął neutralność klimatyczną w obszarze własnych emisji w 2020 roku. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 85 500 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 44 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?