Suche

Informacje prasowe #Biznes/ekonomia
udostepnij

Zmiany personalne w firmie Robert Bosch GmbH

  • Dr Tanja Rückert obejmie funkcję członka zarządu z dniem 1 stycznia 2023 r. i będzie odpowiedzialna za obszar digital business and services.
  • Z dniem 31 grudnia 2022 r. Rolf Najork ustąpił ze stanowiska członka zarządu Robert Bosch GmbH.
  • Dr Markus Forschner, pełniący funkcję dyrektora finansowego, przejmie od Rolfa Najorka odpowiedzialność za sektor biznesowy Industrial Technology.
  • Dr Stefan Hartung przejmie od Rolfa Najorka odpowiedzialność korporacyjną za obszar technologii i produkcji oraz zarządzania jakością.
Magdalena Kołomańska

Magdalena Kołomańska >

X

Wraz z nowym rokiem w zarządzie firmy Robert Bosch GmbH weszły w życie następujące zmiany personalne:

Dr Tanja Rückert, chief digital officer (CDO) w Grupie Bosch, 1 stycznia 2023 r. objęła stanowisko członka zarządu, przejmując tym samym odpowiedzialność za obszar digital business and services. Z Grupą Bosch związana jest od połowy 2018 r., a karierę w firmie rozpoczęła jako dyrektor działu Building Technologies.

Rolf Najork ustąpił ze stanowiska członka zarządu Grupy Bosch z dniem 31 grudnia 2022 r., odchodząc tym samym z firmy. Do Grupy Bosch dołączył w 2016 roku jako prezes zarządu Bosch Rexroth AG, a od 2019 roku był członkiem zarządu Robert Bosch GmbH, odpowiadając za sektor biznesowy Industrial Technology, w tym dział Drive and Control Technology oraz ATMO – Manufacturing Tools and Services. Odpowiedzialność za ten obszar przejmie dr Markus Forschner, który pełni także funkcję dyrektora finansowego w firmie.

„Jako członek zarządu Bosch, Rolf Najork zapewnił ciągły i rentowny wzrost w sektorze biznesowym Industrial Technology i bezpiecznie przeprowadził go przez okres pandemii” – powiedział dr Stefan Hartung, prezes zarządu firmy Robert Bosch GmbH. „Skrupulatnie dostosowywał technologię przemysłową do społecznych i technologicznych wyzwań naszych czasów. Dzisiejsza technologia przemysłowa wyróżnia się na rynku zrównoważonymi i wydajnymi rozwiązaniami, które pomagają łagodzić niedobory zasobów, zmiany klimatyczne i deficyt siły roboczej”.

Jako członek zarządu Bosch, Rolf Najork zapewnił ciągły i rentowny wzrost w sektorze biznesowym Industrial Technology i bezpiecznie przeprowadził go przez okres pandemii

powiedział dr Stefan Hartung, prezes zarządu firmy Robert Bosch GmbH

„Rolf Najork to doświadczony przedsiębiorca odznaczający się odwagą, kreatywnością i zapałem” – dodał prof. Stefan Asenkerschbaumer, partner zarządzający Robert Bosch Industrietreuhand KG i przewodniczący rady nadzorczej Robert Bosch GmbH. „Urzeczywistnił swoją wizję fabryki przyszłości. Był również siłą napędową wysiłków zmierzających do lepszego zrównoważenia pod względem technologicznym i regionalnym sektora biznesowego Industrial Technology, ostatnio w związku z przygotowaniami do przejęcia amerykańskiej firmy HydraForce. W imieniu Robert Bosch GmbH dziękujemy Rolfowi Najorkowi za dotychczasową współpracę”.

Zmiana odpowiedzialności od 1 stycznia 2023 r.

Stefan Hartung, pełniący funkcję prezesa zarządu Bosch, przejmie od Rolfa Najorka odpowiedzialność za obszar technologii i produkcji oraz zarządzania jakością.

Tanja Rückert zachowa swoje obowiązki związane z funkcją CDO i dodatkowo obejmie nadzorem dział Global Service Solutions. Od Rolfa Najorka przejmie również odpowiedzialność za jednostkę biznesową Bosch Connected Industry, a od Markusa Forschnera odpowiedzialność za Global Business Services. Rückert będzie także odpowiedzialna za działalność firmy Bosch w Ameryce Północnej i Południowej, Australii, Japonii i Korei, a także w regionie „Europa 2”, który obejmuje kraje Beneluksu, Francję, Grecję, Włochy, Portugalię i Hiszpanię oraz Szwajcarię.

Zdjęcia i grafiki do bezpłatnego wykorzystania przy publikacji informacji z powyższego materiału, z podpisem „fot. Bosch” lub „źródło Bosch”.

Kontakt dla mediów w Polsce:

Magdalena Kołomańska

Kierownik Komunikacji Korporacyjnej i Public Affairs

+48 715 48 04; magdalena.kolomanska@pl.bosch.com

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 8 500 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2021). W 2021 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości blisko 6,1 mld zł, a całkowite przychody netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły blisko 12 mld zł. Od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia ponad 402,600 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2021). W 2021 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 78,7 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w około 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. W swoich 400 lokalizacjach na świecie, Bosch osiągnął neutralność klimatyczną w obszarze własnych emisji w 2020 roku. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia 76 100 pracowników w działach badań i rozwoju w 129 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 38 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

Grupa Bosch jest wiodącym światowym dostawcą technologii i usług. Na całym świecie zatrudnia blisko 401 300 pracowników (stan na 31 grudnia 2021 roku). Według wstępnych danych, w 2021 r. firma wygenerowała sprzedaż na poziomie 78,8 mld euro. Jej działalność podzielona jest na cztery sektory biznesowe: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodący dostawca IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0, oraz mobilność połączonej w sieci. Bosch realizuje wizję mobilności, która jest zrównoważona, bezpieczna i ekscytująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie technologii czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować swoim klientom połączone, interdyscyplinarne rozwiązania z jednego źródła. Celem strategicznym Grupy Bosch jest ułatwianie życia w sieci dzięki produktom i rozwiązaniom, które zawierają sztuczną inteligencję (AI) albo zostały opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch poprawia jakość życia na całym świecie dzięki innowacyjnym produktom i usługom, które wzbudzają entuzjazm. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupa Bosch obejmuje spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w około 60 krajach. Łącznie z partnerami handlowymi i serwisowymi, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Bosch obejmuje prawie wszystkie kraje świata. Od pierwszego kwartału 2020 roku Grupa Bosch, posiadająca ponad 400 lokalizacji na całym świecie, jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest jego siła innowacyjna. W 128 zakładach na całym świecie Bosch zatrudnia w dziale badań i rozwoju około 76 300 pracowników, z czego prawie 38 000 to inżynierowie oprogramowania.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) jako "Warsztat Mechaniki Precyzyjnej i Elektrotechniki". Szczególna struktura własnościowa spółki Robert Bosch GmbH gwarantuje swobodę przedsiębiorczości Grupy Bosch, umożliwiając przedsiębiorstwu długoterminowe planowanie i podejmowanie znacznych inwestycji z wyprzedzeniem w celu zabezpieczenia przyszłości. Dziewięćdziesiąt cztery procent kapitału zakładowego spółki Robert Bosch GmbH należy do Robert Bosch Stiftung GmbH, fundacji charytatywnej. Pozostałe udziały są w posiadaniu spółki Robert Bosch GmbH oraz spółki należącej do rodziny Bosch. Większość praw głosu należy do Robert Bosch Industrietreuhand KG. Funkcje związane z własnością przedsiębiorstwa są realizowane przez fundusz powierniczy.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronach internetowych: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?