Suche

Informacje prasowe #Społeczna odpowiedzialność
udostepnij

25 lat firmy LOOS Centrum w Polsce – spółki z grupy Bosch oferującej innowacyjne kotły przemysłowe

  • LOOS Centrum to lider na polskim rynku kotłów przemysłowych parowych i wodnych zasilanych gazem, olejem lub innymi paliwami płynnymi , m.in. biogazem lub wodorem
  • Firma aktywnie wspiera proces dekarbonizacji sektora energetycznego oraz przemysłu w Polsce
  • Długoletnia tradycja: od ponad 155 lat LOOS oferuje partnerom na całym świecie innowacyjne kotły przemysłowe do zastosowań komercyjnych

Należąca do Grupy Bosch spółka LOOS Centrum od ponad 25 lat oferuje polskim partnerom innowacyjne kotły przemysłowe, które wykorzystywane są w niemal każdej gałęzi przemysłu. Jako lider w tym obszarze, posiadający duże doświadczenie w realizacji projektów w sektorze przemysłowym, firma oferuje rozwiązania gwarantujące najwyższy standard wykonania oraz wysoką efektywność energetyczną.

W tym roku firma LOOS Centrum dostarczyła trzy kotły wodne o mocy cieplnej 114.000 kW do Elektrociepłowni Elbląg, należącej do grupy Energa ORLEN. Urządzenia stanowić będą źródło ciepła w nowopowstającej kotłowni rezerwowo-szczytowej. W przyszłości będą również mogły być zasilane wodorem.

Ekologiczne rozwiązania i wspieranie procesu dekarbonizacji

Dla wszystkich kotłów przemysłowych Bosch w średnim i dużym zakresie mocy LOOS oferuje rozwiązania umożliwiające wykorzystanie jako paliwa do 100% wodoru. Jeśli dostępna ilość wodoru podlega wahaniom lub jest niewystarczająca, paliwo to może być stosowane jako uzupełnienie dla np. gazu ziemnego w instalacjach wielopaliwowych do wytwarzania pary technologicznej lub gorącej wody. Firma oferuje wszystkie konwencjonalne kotły przemysłowe w wersji "H2-ready" co ułatwia późniejsze przestawienie dostosowanie instalacji do pracy na wodorze.

Wszystkie kotły LOOS – wodne oraz parowe, mogą być oferowane w wersji przeznaczonej do spalania biogazu, a także bio-oleju i paliw specjalnych, które powstają jako produkty uboczne w wielu dziedzinach nowoczesnej produkcji. Ich wykorzystanie jako paliwa w kotłowni zmniejsza niezbędną ilość paliw kopalnych potrzebną do produkcji ciepła technologicznego lub zaspokojenia potrzeb grzewczych. Firma Bosch ma również w swoim portfolio kotły elektryczne, które jako produkt „zero emisyjny” wpisują się idealnie w proces polskiej dekarbonizacji.

Historia firmy sięga 1865 roku. Od tego czasu kotły przemysłowe LOOS/Bosch trafiły do ponad 165 krajów na całym świecie i pomogły zrealizować, aż 115 000 projektów w wielu branżach.

W nowoczesnych zakładach produkcyjnych LOOS/Bosch w Niemczech i Austrii wytwarzanych jest rocznie ponad 1500 systemów kotłowych. LOOS oferuje również niezbędne dla funkcjonowania systemów urządzenia okołokotłowe, które są dostarczane do klienta w formie gotowych do zamontowania modułów. Dzięki takiemu rozwiązaniu proces projektowania, montażu i obsługi systemu staje się znacznie prostszy.

Bogata oferta i profesjonalny serwis

Produkty LOOS są zawsze dopasowywane do potrzeb klienta i branży, w której są wykorzystywane. W ofercie LOOS Centrum znajdują m.in. kotły parowe o wydajności w zakresie 175-55 000 kg/h, kotły wodne wysokotemperaturowe o mocy w zakresie 750-38000 kW, kotły odzysknicowe wykorzystywane w systemach wysokosprawnej kogeneracji. Klienci mogą również liczyć na wsparcie techniczne i doradztwo w całym procesie realizacji zadania – od etapu koncepcji, projektowania, poprzez dostawę, montaż, uruchomienie, certyfikację, szkolenie obsługi a kończąc na wsparciu serwisowym w trakcie eksploatacji urządzeń i dostawie części zamiennych. We wszystkich produktach stosowane są zaawansowane technologicznie rozwiązania, które przekładają się na wymierne korzyści i oszczędności dla końcowego użytkownika.

Od 25 lat oferujemy naszym klientom tylko najlepsze rozwiązania: zaawansowane technicznie produkty i specjalistyczną wiedzę z zakresu techniki kotłowej. Troszczymy się także o środowisko, dbając o to, by nasze produkty były jak najbardziej energooszczędne – podsumowuje Prezes Zarządu Bernhard Morawietz.

Współpraca na zasadzie partnerstwa

Filozofią firmy LOOS jest działanie na zasadzie partnerstwa. Skuteczne pośredniczenie między projektantem i użytkownikiem, a w rezultacie dostarczanie skrojonych na miarę rozwiązań. Dzięki ścisłej współpracy finalny produkt wyróżnia się efektywnością i bezpieczeństwem funkcjonowania, a dodatkowo nie wpływa negatywnie na środowisko. – Ta filozofia sprawiła, że od 25-lat działamy z sukcesem na polskim rynku i wierzymy, że dzięki niej kolejne ćwierć wieku będzie równie udane – podkreśla Prezes Morawietz.

Kontakt dla prasy:

Hanna Żurek

Specjalista ds. PR

+48 22 715 42 17

hanna.zurek@pl.bosch.com

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?