Suche

Informacje prasowe #Grupa Bosch
udostepnij

Detektor Bosch D-tect 200 C Professional

Nowy innowacyjny detektor z technologią radarową

  • Technologia radarowa Bosch oraz nowoczesny interfejs użytkownika zapewniają precyzję, wyższe bezpieczeństwo
  • i przejrzystą prezentację wykrytych obiektów na głębokości do 200mm
  • Funkcja wykonywania zrzutów ekranowych zapewnia szybką
  • i łatwą dokumentację; zrzuty ekranowe można pobrać za pomocą złącza USB-C™ i karty SD

Bosch poszerza segment profesjonalnych detektorów budowlanych o najbardziej zaawansowany dotąd model. Nowym urządzeniem, które zostało ulepszone w oparciu o opinie użytkowników jest D-tect 200 C Professional. Jest to pierwszy na rynku radarowy detektor, który może dokumentować pomiary poprzez zrzut ekranu, a następnie przetwarzać je na komputerze przez kabel USB-C® lub z karty SD. Technologia radarowa zapewnia lepsze przetrwarzanie sygnału, a to z kolei umożliwia analizowanie i wyświetlanie zawilgoconych miejsc na powierzchni ścian za pomocą odbitych fal radarowych. Dzięki temu pęknięte rury wodociągowe można szybciej zidentyfikować bez konieczności rozbierania ściany. Profesjonaliści mają teraz do wyboru cztery zamiast dwóch różnych widoków wykrywanych obiektów, pokazywanych na kolorowym wyświetlaczu o szerokości 3,5”. Kierownicy budowy, inżynierowie testowi, profesjonaliści z różnych branż, dzięki zastosowaniu D-tect 200 C Professional uzyskują jednoznaczne, precyzyjne wyniki pomiarów, które jasno wskazują w których miejscach można wiercić, a w których jest to niemożliwe.

Cztery różne widoki dla optymalnych wyników wykrywania

Maksymalna głębokość detekcji to 20 centymetrów. Tym, co naprawdę odróżnia D-tect 200 C Professional od modeli konkurencji, jest prezentacja obiektów z precyzyjnym wskazaniem głębokości i kodem kolorystycznym w widoku obiektu, na przykład żółtym dla kabli pod napięciem, ciemnoniebieskim dla metali żelaznych i turkusowym dla metali nieżelaznych. Profesjonaliści od razu widzą, jakie przedmioty znajdują się w określonym odcinku ściany, co ułatwia np. montaż szafek ściennych lub innych elementów.

Ponadto, mogą oni elastycznie wybierać pomiędzy wyświetlaniem obiektu lub głębokości wiercenia do wykrytych obiektów. Jeszcze dokładniejsze i głębsze wykrywanie jest możliwe dzięki udoskonalonej technologii radarowej z nowym systemem antenowym i nowym chipem radarowym firmy Bosch. Wysoką precyzję zapewnia również funkcja wyboru typu ściany, ponieważ różne właściwości ścian wpływają na wykrywanie obiektów. W pamięci możemy między innymi wybrać wykrywanie w betonie, cegle czy prefabrykatach.

Intuicyjność i przejrzystośc detekcji na niespotykanym dotąd poziomie

Menu na wyświetlaczu przeprowadzi użytkowanika przez każdy pomiar z jasnymi objaśnieniami w postaci zdjęć i tekstu, pomagając w ten sposób uniknąć błędnego użytkowania. Użytkownicy mają również swobodę w wyborze źródła zasilania: D-tect 200 C Professional może być zasilany zarówno akumulatorem z systemu Bosch Professional 12V, jak i czterema bateriami alkalicznymi AA wraz z adapterem do baterii AA1 Professional. Po wyposażeniu w akumulator 2,0 Ah detektor waży niecałe 700 gramów. Ponadto użytkownicy będą mogli w przyszłości otrzymywać bezpłatne aktualizacje oprogramowania poprzez pobieranie plików, np. w celu korzystania z kolejnych, nowych funkcji dokumentowania. Użytkownik zatem będzie mógł liczyć na szereg korzyści długo po zakupie nowego detektora marki Bosch Professional – D-tect 200 C.

Detektory D-tect 200 C Professional są już dostępne u Partnerów Handlowych Bosch Professional.

Kontakt dla mediów:

Hanna Żurek

+48 22 71 54 217

hanna.zurek@pl.bosch.com

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?