Suche

Informacje prasowe #Biznes/ekonomia

Nowa klasa wydajności – osprzęt Bosch Carbide w technologii węglika spiekanego

Gama produktów pozwalająca osiągnąć niespotykany poziom wydajności.

Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

Węglik spiekany jest jednym z najtwardszych i najbardziej odpornych na zużycie materiałów narzędziowych. Jest odporny na obciążenia fizyczne, uderzenia, deformacje, wysokie temperatury, korozję i wysokie ciśnienie, dzięki czemu jest idealny do pracy z najtwardszymi materiałami budowlanymi.

Bosch jest jedynym producentem osprzętu produkującym własne proszki węglikowe i mieszanki proszków (kobalt, wolfram, tytan, inne). Jest również jedną z niewielu firm, które są w stanie wyprodukować i zakotwiczyć bardzo małe końcówki z węglików spiekanych.

Technologia węglików spiekanych ulepsza produkty Bosch w aspektach najistotniejszych dla profesjonalistów. Produkty, w których technologia ta została wykorzystana to m.in.:

  • Wiertła udarowe SDS max-8X o średnicy 32 mm z czteroostrzową głowicą wykonaną w całości z węglików spiekanych. Ich wyjątkowa trwałość sprawdzi się przy wierceniu w najtwardszych materiałach, takich jak żelbeton.

  • Wiertła SDS plus-7x wyposażone w pełni węglikową 4-ostrzową głowicę wykonaną z najwyższej jakości węglików spiekanych, które zapewniają wyjątkową odporność na udar. Wiertła te również doskonale sprawdzą się przy wierceniu w żelbetonie

  • Brzeszczoty do piły szablastej Endurance for Heavy Metal S 1255 CHM o szerokmi korpusie (25 mm) i o bardzo dużej grubości (1,25 mm) umożliwia precyzyjne cięcie. Zęby z węglika spiekanego są przylutowane do rdzenia z bardzo sprężystej stali co pozwala na cięcie najtwardszych materiałów takich jak metal.

  • Brzeszczoty AIZ 45 AT Metal Max dzięki wytrzymałym zębom z węglika spiekanego pozwalają na cięcie bardzo twardych materiałów, takich jak hartowane żelazo.

  • Brzeszoty do wyrzynarki do drewna T 144 DHM Endurance zostały stworzone do pracy w najtrudniejszych zastosowaniach i charakteryzują się nawet 40 razy dłuższą trwałością niż brzeszczoty HCS.

  • Otwornice Endurance for Heavy Duty o 20-krotnie dłuższej żywotności niż w przypadku jakiejkolwiek innej bimetalowej otwornicy, nawet przy wykonywaniu otworów w najtwardszych materiałach.

Tags: Power Tools

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 403 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2019). Według wstępnych danych finansowych, w 2019 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 77,9 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o.; Bosch Rexroth Sp. z o.o.; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.; i sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 7 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2018). W 2018 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,4 mld złotych. Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2018). W 2018 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,5 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowaniu i usługach, a także własną chmurę obliczeniową, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 460 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 68 700 pracowników w działach badań i rozwoju w 130 ośrodkach R&D na całym świecie.

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?