Suche

Informacje prasowe #Mobilność
udostepnij

Lepsze parkowanie dzięki czujnikom miejsc parkingowych Bosch

Efektywne zarządzanie miejscami parkingowymi w inteligentnych miastach

  • Realne planowanie ruchu miejskiego dzięki precyzyjnym danym dotyczącym infrastruktury drogowej
  • Inteligentne zarządzanie miejscami parkingowymi w czasie rzeczywistym
  • Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń spowodowanych poszukiwaniem miejsca parkingowego
Łukasz Kałucki

Łukasz Kałucki >

X

Zarządzanie ruchem miejskim, biorąc pod uwagę takie czynniki jak korki spowodowane szukaniem miejsc parkingowych, towarzysząca temu emisja spalin czy nieefektywne wykorzystanie miejsc parkingowych stanowią dla miast liczne wyzwania. Nowy czujnik parkowania Bosch Parking Lot Sensor rozwiązuje te problemy i umożliwia miastom efektywne zarządzanie miejscami parkingowymi, a tym samym poprawia jakość życia w miastach.

Wolne czy zajęte?

Działanie czujników parkowania opiera się na prostej koncepcji. Każde pojedyncze miejsce parkingowe jest wyposażone w czujnik, który sprawdza w czasie rzeczywistym, czy miejsce jest wolne, czy zajęte. Nowo opracowany czujnik Bosch Parking Lot Sensor łączy wszystkie niezbędne funkcje w kompaktowej obudowie. Bosch wykazał ponad 95-procentową dokładność jego działania w licznych testach terenowych z udziałem ponad 50 modeli samochodów, przy zastosowaniu ponad 2000 czujników i wykonaniu tysięcy manewrów parkowania. Bosch przeprowadził projekty pilotażowe w 25 europejskich miastach.

Zintegrowana komunikacja

Wiele miast ma bądź planuje inteligentną infrastrukturę miejską z kompleksową siecią bezprzewodową. Parking Lot Sensor wykorzystuje tę infrastrukturę do bezprzewodowej komunikacji między czujnikiem, a centralną platformą. Wykorzystano swobodnie dostępny, niezależny od producenta protokół LoRaWAN (Long Range Wide Area Network). Podczas gdy inni dostawcy polegają częściowo na systemach zamkniętych, Bosch stosuje podejście otwarte. Pozwala to elastycznie integrować czujniki parkingowe z projektem Smart-City zgodnie ze specyficznymi wymaganiami miasta.

Różne obszary zastosowania

Czujniki parkowania znajdują zastosowanie w licznych obszarach. Przykładem są inteligentne systemy zarządzania parkingiem, które są w stanie znacznie ograniczyć ruch uliczny związany z poszukiwaniem miejsc parkingowych, a tym samym hałas i emisje spalin. W godzinach szczytu nawet jedną trzecią ruchu generuje szukanie miejsc parkingowych. Dlatego systemy czujników zastosowane w punktach centralnych są w stanie znacznie złagodzić sytuację w ruchu ulicznym. Ponadto czujnik może rozpoznać samochody parkujące na niedozwolonych miejscach, na przykład na drogach przeciwpożarowych, co umożliwia zarządcy parkingu zareagowanie z odpowiednim wyprzedzeniem. Kolejnym obszarem zastosowania czujnika jest monitorowanie miejsc postojowych na stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Czujnik parkowania obsługuje takie miejsce na dwa różne sposoby. Po pierwsze, określa wolną stację ładowania, której status jest dostępny w aplikacji. Po drugie, odkrywa niewłaściwe użytkowanie, na przykład jeśli stacja ładująca jest używana do parkowania lub zostanie przekroczony dozwolony czas użytkowania.

Tags: parking

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?