Suche

Informacje prasowe #Mobilność
udostepnij

Bosch wznawia produkcję rozruszników do historycznych modeli Porsche 911, 928 i 959

Nowoczesna technologia zapewniająca niezawodne uruchamianie silnika

  • Niezawodne uruchamianie silnika dzięki zwiększeniu mocy rozrusznika do 2,0 kW
  • Zmodernizowana wersja oryginalnego rozrusznika – lżejsza i bardziej kompaktowa
  • Ponad 100 lat doświadczenia Bosch w zakresie rozruszników i alternatorów
Łukasz Kałucki

Łukasz Kałucki >

X

W ramach projektu, który polega na wykorzystywaniu nowoczesnej techniki w historycznych pojazdach, Bosch wspiera właścicieli klasycznych samochodów Porsche, oferując rozrusznik o dużej mocy. Głowica rozrusznika i sprzęgło jednokierunkowe z zębnikiem zostały przeprojektowane na potrzeby modeli 911, 928 i 959. Inżynierom Bosch udało się zaadaptować silnik rozrusznika i włącznik elektromagnetyczny z aktualnie produkowanego rozrusznika. W ten sposób zapewniona jest również dostępność części zamiennych przy kolejnych naprawach. W przeciwieństwie do oryginalnego rozrusznika o mocy 1,5 kW, zmodernizowany rozrusznik ma moc 2,0 kW. Ta zwiększona zdolność rozruchowa oznacza jeszcze bardziej niezawodne uruchamianie silników w historycznych modelach Porsche. Co więcej, rozruszniki wyróżniają się mniejszym ciężarem i bardziej kompaktową budową. Stanowią one ulepszoną wersję oryginalnej części, która została już wycofana z produkcji seryjnej. Oczywiście nowe rozruszniki z programu reengineering Bosch Classic, które można już teraz zamówić poprzez sieć Bosch Service, hurtownie lub w centrach Porsche, są zgodne z wysokimi standardami oryginalnego wyposażenia Bosch.

Ponad 100 lat doświadczenia Bosch w zakresie rozruszników i alternatorów

Nowy rozrusznik do historycznych modeli Porsche został opracowany przez inżynierów Bosch w oddziałach w Getyndze i Schwieberdingen. Nowe rozruszniki

– jak również inne wersje, na przykład aktualny rozrusznik HEF109 do pojazdów użytkowych – są produkowane w fabryce w Getyndze. „Możliwość skorzystania w naszym programie reengineering z ponad 100-letniego doświadczenia

Bosch w zakresie rozruszników i alternatorów stanowi dużą korzyść dla Bosch Classic” – powiedział Frank Mantel, dyrektor działu Bosch Classic. „Cieszymy się, że dzięki nowemu rozrusznikowi przyczynimy się do tego, że fani oldtimerów będą mogli cieszyć się swoimi pojazdami przez długi czas”.

Szeroka oferta rozruszników i alternatorów na rynku wtórnym

Oprócz produktów, dzięki którym Bosch Classic utrzymuje w ruchu historyczne pojazdy, Bosch oferuje warsztatom samochodowym szeroką gamę nowych rozruszników i alternatorów do samochodów osobowych i ciężarowych. Są one sprawdzane pod względem działania i jakości zgodnie z tymi samymi standardami, co części na oryginalne wyposażenie. W efekcie powstają wysokiej jakości produkty, które wyróżniają się wysoką niezawodnością i długą trwałością, nawet w niekorzystnych warunkach środowiskowych.

W przypadku opłacalnych napraw starszych samochodów osobowych i ciężarowych, warsztaty i ich klienci mają również do dyspozycji korzystne cenowo alternatywne rozwiązania w postaci regenerowanych rozruszników i alternatorów z programu Bosch eXchange.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?