Suche

Informacje prasowe #Biznes/ekonomia
udostepnij

Uczniowie z całej Polski nagrodzeni przez Junkers-Bosch w programie JUNKERS SZKOLI

Finał V edycji programu edukacyjnego

  • 24 maja odbył się finał V edycji programu JUNKERS SZKOLI mającego na celu wspieranie i rozwój edukacji technicznej na poziomie szkół średnich.
  • W programie wyłonionych zostało 15 laureatów. Najlepsza piątka otrzymała voucher na kurs i egzamin dający uprawnienia wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. Od początku istnienia programu w konkursie wzięło udział już ponad 1000 uczniów z całej Polski.

JUNKERS SZKOLI to program edukacyjny, który marka Junkers-Bosch prowadzi we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.

- Cieszymy się, że co roku tak wielu uczniów decyduje się na udział w programie. Wspieranie edukacji poprzez takie inicjatywy jest dla nas szczególnie ważne. Junkers Szkoli to szansa dla uczniów techników nie tylko na poszerzanie swojej wiedzy z zakresu urządzeń grzewczych, ale również zdobycie uprawień, dzięki którym mogą świadomie pokierować swoją karierą – podsumowuje Krzysztof Ciemięga, Dyrektor Generalny Bosch Termotechnika.

W ramach programu JUNKERS SZKOLI firma Bosch zaprasza nauczycieli techników na szkolenia do Centrów Szkoleniowych Junkers-Bosch w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Następnie nauczyciele przekazują zdobytą wiedzę zainteresowanym uczniom, przygotowując ich do testów z trzech obszarów: techniki kondensacyjnej, techniki solarnej i pomp ciepła.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w testach zdobywają nagrody: m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Nagrodą główną za I miejsce jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji. Zdobycie uprawnień ułatwi im start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze Autoryzowanego Przedstawiciela marki Junkers.

"Udział w programie dał mi wielką satysfakcję. Sprawdziłem posiadaną wiedzę, nauczyłem się nowych rzeczy i mogłem wziąć udział w szkoleniu na zakończenie. "

"To naprawdę duża wartość i ciekawe doświadczenie. Takie programy dają również możliwość poznania najnowszych rozwiązań technologicznych w branży co jest bardzo ważne. Jestem dumny z siebie i kolegów" – podsumowuje Karol Dulnik, laureat I miejsca

z Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie

W V edycji programu organizowanego w roku szkolnym 2018/2019 wzięło udział 277 uczniów z 26 polskich techników. We wszystkich pięciu edycjach programu wzięło udział łącznie ponad 1000 uczniów z 26 szkół z całej Polski.

Laureaci V edycji zostali wyłonieni na podstawie rankingu sumującego wyniki wszystkich trzech testów wiedzy.

Laureaci V edycji programu JUNKERS SZKOLI (rok szkolny 2018/2019)

I nagroda

Michał Bajerowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Władysława Stanisława Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim

Karol Dulnik z Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego

w Szczecinie

Szymon Juchniewicz z Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie

Jakub Gabryszewski z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

Jakub Nadolski z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

II nagroda

Dawid Szpadziński z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

Mateusz Krokwiński z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Władysława Stanisława Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim

Damian Zieliński z Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu

Wojciech Głąb z Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu

Krzysztof Szarlej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Władysława Stanisława Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim

III nagroda

Piotr Bołoz z Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu

Bartosz Rzadkowski z Zespołu Szkół Zawodowych w Kielcach

Michał Bartnicki z Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego

w Szczecinie

Jakub Jankowski z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

Kamil Jochemczyk z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

Kolejna edycja programu rozpocznie się we wrześniu 2019 r.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?