Suche

Informacje prasowe #Grupa Bosch
udostepnij

Bosch umacnia swoją pozycję na europejskim rynku półprzewodników

  • Firma rozszerza umowę dystrybucyjną z Arrow Electronics w regionie EMEA.
  • Bosch od czterech lat jest jednym z głównych dostawców czujników MEMS. Firma każdego dnia produkuje ich ponad cztery miliony.
  • Współpraca wpłynie na jeszcze większą dostępność półprzewodników i czujników Bosch w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce (EMEA).
Anna Markowska

Anna Markowska

X

Bosch oraz Arrow Electronics, globalny dostawca rozwiązań technologicznych, zawarli umowę, na mocy której Arrow będzie odpowiedzialne za dystrybucję szerokiej gamy półprzewodników motoryzacyjnych Bosch na terenie Europy. Obie firmy mają już doświadczenie we współpracy na rynku północnoamerykańskim.

Eksperci od elektroniki pogłębiają współpracę

Arrow od wielu lat zajmuje się dystrybucją komponentów półprzewodnikowych Bosch w Ameryce Północnej, a teraz rozszerzy swoje działania na europejski rynek. Firma zaoferuje całą gamę produktów motoryzacyjnych Bosch: od półprzewodników z węglika krzemu (SiC) po układy ASIC (specyficzne dla aplikacji układy scalone) oraz czujniki MEMS. „Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z Arrow umożliwi producentom i dostawcom z Europy zyskać wygodny dostęp do najwyższej jakości produktów Bosch. Doświadczenia z rynku północnoamerykańskiego pokazują, że Arrow to niezawodny partner, oferujący doskonałe usługi doradcze i mający znakomite procesy logistyczne” – powiedział Philipp Schäfer, menedżer sprzedaży w Bosch Mobility Electronics. W przyszłości produkty Bosch będą również bezpośrednio i w wygodny sposób dostępne w sklepie internetowym Arrow.

Chipy SiC: dwie generacje półprzewodników mocy

Półprzewodniki z węglika krzemu (SiC) są niezwykle ważne w rozwoju elektromobilności z uwagi na ich znakomite przewodzenie i zdolność do szybkiego przełączania. Bosch dystrybuuje dwie generacje swoich chipów SiC za pośrednictwem firmy Arrow: najnowsza generacja charakteryzuje się zoptymalizowanymi właściwościami przełączania oraz bardzo niską niepodatnością w stanie włączonym w całym zakresie temperatur. Chipy dostępne są zarówno jako pojedyncze nieopakowane jednostki (tzw. bare dies, które doskonale sprawdzają się w wysokowydajnych urządzeniach, np. falownikach), jak i jako pakowane układy scalone, idealne do instalacji w przetwornicach DC/DC.

ASIC: od kontroli po bezpieczeństwo

Układy ASIC i systemy SoC (system na chipie) odgrywają ważną rolę w łączeniu mikrokontrolera z urządzeniami zewnętrznymi. Zapewniają one wymagane napięcia, odczytują dane z czujników, podejmują decyzje i kontrolują napędy. Komponenty ASIC firmy Bosch sprawdzają się w wielu funkcjach, np. do sterowania silnikami i przekładniami, wspomagania kierowcy oraz w systemach kierowniczych i bezpieczeństwa. Nowoczesne sterowniki bramkowe, które można łączyć z chipami SiC, zwiększają efektywność dzięki inteligentnemu sterowaniu, co w efekcie wydłuża zasięg pojazdów elektrycznych.

Czujniki MEMS: Bosch wśród liderów rynku

Według badań przeprowadzonych przez instytut Yole Bosch od czterech lat jest jednym z głównych dostawców czujników MEMS. Firma każdego dnia produkuje ich ponad cztery miliony. Sensory przyspieszenia, prędkości obrotowej i ciśnienia wykrywają ruch w systemach kontroli podwozia i pomagają w razie potrzeby aktywować poduszki powietrzne, co zwiększa tym samym bezpieczeństwo i wygodę w nowoczesnych pojazdach. Bosch oferuje również zintegrowane rozwiązanie z czujnikiem Bluetooth do monitorowania ciśnienia w oponach. Komponent zużywa mało energii, można zakupić go za pośrednictwem firmy Arrow. Dodatkowo Bosch wprowadza do swojej oferty czujniki, które redukują hałas drogowy oraz monitorują stan maszyn. Dzięki najnowszym sensorom inercyjnym dla systemów nawigacyjnych około 1 na 3 z 20 czujników MEMS w typowym pojeździe pochodzi obecnie od Bosch.

Zdjęcia i grafiki do bezpłatnego wykorzystania przy publikacji informacji z powyższego materiału, z podpisem „fot. Bosch” lub „źródło Bosch”

Kontakt dla mediów w Polsce:

Anna Markowska

Starszy Specjalista ds. PR

+48 532 560 259; Anna.Markowska@pl.bosch.com

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia ponad 9 700 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2024). W 2024 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 7,5 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska www.linkedin.com/company/bosch-polska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 417 900 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2024). W 2024 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 90,3 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 490 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia ok 86 900 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz