Suche

Informacje prasowe #Termotechnika
udostepnij

Nowy gazowy kocioł kondensacyjny Buderus - Logamax plus GB192i.2

Rozwiązanie klasy premium dla najbardziej wymagających

  • Niezwykle wytrzymały i wydajny kocioł dla wymagających użytkowników
  • Nowy, przejrzysty, intuicyjny interfejs
  • Nowoczesny wygląd
  • Sterowanie z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji MyBuderus przy zastosowaniu modułu MX300 do komunikacji radiowej lub Wi-Fi (WLAN)
  • Ułatwienia montażowe i serwisowe
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska

X

Logamax plus GB192i.2 to nowy wiszący gazowy kocioł kondensacyjny klasy premium gotowy na zasilanie gazem ziemnym z 20% domieszką wodoru (H2 Hydrogen 20% ready).

Dostępny jest w trzech wersjach jednofunkcyjnych o mocach znamionowych (Prated) 17 kW, 23 kW i 48 kW oraz jednej wersji dwufunkcyjnej o mocy znamionowej 30 kW z zasobnikiem warstwowym c.w.u. ze stali nierdzewnej o pojemności 40 litrów. Nowy kocioł gazowy Buderus jest wytrzymały i inteligentnie zaprojektowany - wnętrze kotła jest czytelnie rozplanowane, a komponenty łatwo dostępne, co ułatwia specjalistom przeprowadzanie instalacji i konserwacji.

Niezwykła wytrzymałość i efektywność

Logamax plus GB192i.2 łączy w sobie najwyższą wytrzymałość oraz efektywność, a także łatwe sterowanie. Wygodny i intuicyjny panel sterowania aktywnie pomaga oszczędzać energię.

Kocioł fabrycznie wyposażony jest w nowoczesny i elegancki panel sterowania Logamatic BC400, który ma podświetlany 5-calowy kolorowy ekran dotykowy LCD. Zapewniając w ten sposób czytelny przegląd wszystkich istotnych parametrów – od czasów pracy, wartości temperatur, zużycia energii, efektywności energetycznej (zgodnie z niemieckim funduszem federalnym na rzecz efektywnych budynków) do stanu instalacji podgrzewu c.w.u. i wentylacji mieszkania.

System sterowania Logamatic EMS plus inteligentnie reguluje instalację grzewczą Buderus, zapewniając doskonałą współpracę wszystkich komponentów. Kumuluje wszystkie informacje niezbędne do optymalnej pracy kotła, pojemnościowego zasobnika c.w.u., instalacji solarnej oraz ogrzewanych pomieszczeń. Dzięki temu, system sterowania zawsze ma informację o aktualnym zapotrzebowaniu energii i dostosowuje moc systemu grzewczego do rzeczywistego zapotrzebowania.

Wersja dwufunkcyjna Logamax plus GB192i.2-30 T40S to gazowy kocioł grzewczy i zasobnik warstwowy ciepłej wody użytkowej, który wykorzystuje zaawansowaną technologię kondensacyjną i zużywa bardzo mało paliwa i energii. Technologia FLOW plus pomaga uzyskać maksymalne korzyści z gazu wykorzystywanego do produkcji ciepła. Ponadto inteligentne sterowanie Logamatic EMS plus indywidualnie dopasowuje moc wyjściową kotła do rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło. Jest to znakomite rozwiązanie dla użytkowników oczekujących wysokiego poziomu komfortu przygotowania ciepłej wody użytkowej o kompaktowo-modułowej konstrukcji.

Nowoczesny wygląd

Logamax plus GB192i.2 wykorzystuje wysokiej jakości wzornictwo Titanium Design i należy do linii premium urządzeń marki Buderus. Front kotła wykonany został z łatwego w utrzymaniu i odpornego na zarysowania szkła akrylowego, które nadaje urządzeniu zarówno technologicznej, jak i wizualnej wyjątkowości. Wersje jednofunkcyjne dostępne są z frontem w kolorze czarnym, natomiast wersja modułowa z zasobnikiem warstwowym ciepłej wody, ma front w kolorze białym.

Inteligentna koncepcja łączności

Koncepcja łączności Buderus oferuje różne możliwości zarządzania przez internet z aplikacją MyBuderus oraz portalem internetowym Buderus ConnectPRO. Opcjonalny moduł MX300 sprawia, że Logamax plus GB192i.2 staje się częścią interaktywnej sieci - dla lepszej obsługi i wyjątkowego komfortu ogrzewania. Dzięki aplikacji MyBuderus użytkownik ma dostęp do swojego systemu grzewczego w dowolnym miejscu i czasie, co nie tylko pozwala zaoszczędzić koszty ogrzewania, ale także czyni urządzenie przyjaznym dla środowiska. Dodatkowo, jeśli użytkownik nada serwisantowi dostęp do swojego systemu grzewczego, to może on za pomocą aplikacji Buderus ConnectPRO zdalnie sprawdzać ewentualne usterki i jeśli to konieczne, bezpośrednio wprowadzać drobne korekty. Może również uzyskać szczegółowe informacje o systemie i zidentyfikować potrzebne części zamienne.

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia ponad 9 700 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2024). W 2024 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 7,5 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska www.linkedin.com/company/bosch-polska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 417 900 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2024). W 2024 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 90,5 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia ok 86 900 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz