Stuttgart/Reutlingen – Koncentrować się na jeździe, zmieniać przełożenia zawsze w idealnym momencie – a może całkowicie przestać myśleć o zmianie przełożenia? Bosch eBike Systems zaprezentował pierwsze rozwiązania eShift w zakresie elektronicznej zmiany przełożenia w 2014 roku i od tego czasu rozwija je wraz ze swoimi partnerami w tej dziedzinie. Bosch rozszerza teraz ofertę rozwiązań eShift w inteligentnym systemie, zapewniając większy wybór, większy komfort i większą radość z jazdy. W zależności od przerzutki elektroniczna zmiana przełożenia oferuje rowerzystom dwie główne zalety: w przypadku ręcznej zmiany eShift zapewnia optymalną operację zmiany przełożenia w idealnym momencie. Wspomaganie silnika jest przerywane na ułamki sekundy. Dzięki temu zmiana przełożenia jest płynna i bezgłośna. Pozytywnym efektem ubocznym jest także zmniejszenie zużycia materiałowego układu napędu. Alternatywnie eShift może zmieniać przełożenie w pełni automatycznie: układ zmiany przełożenia automatycznie dostosowuje bieg do ustawionej kadencji. Dzięki temu rowerzyści zawsze jeżdżą na odpowiednim przełożeniu, a jazda jest znacznie bardziej relaksująca i komfortowa – nieprawidłowa zmiana przełożenia należy już do przeszłości.
Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia ponad 9 700 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2024). W 2024 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 7,5 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.
Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska www.linkedin.com/company/bosch-polska
Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 417 900 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2024). W 2024 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 90,5 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia ok 86 900 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.
Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress