Suche

Informacje prasowe #Biznes/ekonomia
udostepnij

Zmiany personalne w zarządzie spółki Robert Bosch GmbH

  • Z dniem 1 października 2024 r. Katja von Raven dołączy do zarządu Bosch, przejmując tym samym odpowiedzialność za działy Power Tools od dr. Christiana Fischera oraz Global Service Solutions od dr. Tanji Rückert.
  • Dr Christian Fischer skoncentruje się na strategicznych inicjatywach rozwojowych Grupy Bosch, zachowując jednocześnie nadzór nad sektorem Consumer Goods.
  • Jako chief digital officer (CDO), dr Tanja Rückert będzie kontynuować rozwój obszaru digital and services business. Utrzyma również funkcję zarządczą nad sektorem Industrial Technology oraz zachowa swoje obowiązki regionalne
Anna Markowska

Anna Markowska

X

1 października 2024 r. Katja von Raven obejmie stanowisko członka zarządu Robert Bosch GmbH. Przejmie odpowiedzialność za dział Power Tools od dr. Christiana Fischera oraz za dział Bosch Global Service Solutions od dr. Tanji Rückert.

Katja von Raven dołączy do Bosch z amerykańskiej firmy S.C. Johnson & Son Inc, gdzie od 2019 r. pełniła funkcję dyrektor generalnej S.C. Johnson Professional, zarządzając produktami o wysokiej wartości rynkowej. Wcześniej pracowała na stanowiskach kierowniczych w różnych firmach produkcyjnych w Europie i Stanach Zjednoczonych. W Husqvarna, koncernie produkującym sprzęt ogrodniczy, nadzorowała działalność europejskich marek konsumenckich, wprowadzając na rynek innowacje m.in. w obszarach technologii akumulatorowej i robotów. Jako prezes na regiony EMEA i Azję w amerykańskiej firmie Chamberlain Group, specjalizującej się w technologii budowlanej, von Raven odnowiła portfolio produktów, dostosowując je do zmieniających się potrzeb klientów. Pełniła również funkcje kierownicze w Newell Rubbermaid, firmie produkującej artykuły gospodarstwa domowego, oraz Black & Decker – producenta elektronarzędzi i AGD. Ukończyła ekonomię biznesu i MBA.

"Cieszymy się, że Katja von Raven dołącza do Bosch. To utytułowana manager z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu różnorodnymi międzynarodowymi przedsiębiorstwami" – powiedział prof. Stefan Asenkerschbaumer, partner zarządzający Robert Bosch Industrietreuhand KG i przewodniczący rady nadzorczej Robert Bosch GmbH. Dr Stefan Hartung, prezes zarządu Robert Bosch GmbH, dodał: "Katja von Raven wzbogaci nasz zespół zarządzający, dzięki swojemu dogłębnemu i szerokiemu zrozumieniu biznesu B2B i B2C towarów konsumpcyjnych w branżach, w których Bosch działa od dawna. Cieszymy się na tę nadchodzącą współpracę".

Dr Christian Fischer, wiceprezes zarządu Robert Bosch GmbH i komandytariusz Robert Bosch Industrietreuhand KG, skoncentruje się na strategicznych inicjatywach rozwojowych Grupy Bosch, zachowując jednocześnie nadzór nad sektorem Consumer Goods i BSH Hausgeräte GmbH.

Jako chief digital officer (CDO), dr Tanja Rückert będzie dalej nadzorować obszar digital and services business, a także kontynuować rozwój digitalizacji, który zyskuje na znaczeniu w całej firmie. Pozostanie również odpowiedzialna za sektor Industrial Technology oraz zachowa swoje obowiązki regionalne.

Zdjęcia i grafiki do bezpłatnego wykorzystania przy publikacji informacji z powyższego materiału, z podpisem „fot. Bosch” lub „źródło Bosch”

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz