Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Nowy klimatyzator Bosch Climate 4000i

Idealny klimat o każdej porze roku

  • Lepsza jakość powietrza i zdrowie Twojej rodziny – technologia jonizacji i funkcja iClean oczyszczają powietrze z bakterii i pleśni
  • Klimat dopasowany do potrzeb każdego domownika - funkcja grzania i chłodzenia
  • Niezawodność i efektywna praca – trzystopniowe zarządzanie energią
  • Oszczędność budżetu – tryb ECO to redukcja zużycia energii nawet o 20% w porównaniu do trybu konwencjonalnego
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska

X

Climate 4000i to uniwersalny klimatyzator przeznaczony do szerokiego spektrum zastosowań.
Urządzenie dostępne będzie w 3 wariantach mocy: 2,6; 3,5; 5,2 kW, które przy standardowych warunkach chłodzenia, pozwalają na obsługę pomieszczeń o powierzchni do 35 m2. Klimatyzator przeznaczony jest do stosowania w mieszkaniach, domach jednorodzinnych oraz w obiektach użyteczności publicznej np. biuro czy sklep.
Urządzenie ma klasę efektywności energetycznej A++ zarówno w trybie chłodzenia jak i ogrzewania.
Modele z tej serii mają możliwość zdalnego sterowania poprzez aplikację HomeCom Easy, którą można pobrać bezpłatnie ze strony Google Play i/lub App Store.

Efektywna praca w każdej porze roku

Climate 4000i wyposażony jest w nowoczesne filtry powietrza, tryby pracy oszczędzające energię i przystosowany do pracy całorocznej.
Urządzenie nie tylko chłodzi pomieszczenia, ale sprawdza się także jako dodatkowe źródło ogrzewania nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Jednostka zewnętrzna wyposażona jest w grzałki tacy ociekowej i karteru sprężarki. Grzałka tacy skroplin wspomaga funkcję odmrażania. Ogrzewanie karteru sprężarki zapewnia płynne uruchomienie i eksploatację jednostki w zimie, przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, sięgających nawet -21°C.

Oszczędność budżetu

Urządzenie wyposażone jest w funkcje wspierające oszczędzanie energii.
Tryb ECO uruchamia ekonomiczną pracę klimatyzatora i pozwala na oszczędność do 20% energii przy pracy klimatyzatora powyżej 8 godzin.
Funkcja Gear powoduje obniżenie zużycia energii elektrycznej. Do wyboru są trzy stopnie zarządzanie energią: 100%, 75% oraz 50%.
Climate 4000i utrzymuje temperaturę w pomieszczeniu na poziomie minimum 8°C i zapobiega wychładzaniu domu.

Lepsza jakość powietrza

Filtr katalityczny eliminuje formaldehydy i inne lotne związki organiczne a także szkodliwe gazy oraz zapachy.
Filtr BIO składa się ze specjalnego enzymu oraz biofiltra (HEPA), który wychwytuje cząsteczki kurzu, bakterie, grzyby i mikroby. Eliminuje bakterie poprzez rozpuszczenie ich ściany komórkowej.
Filtr HD (wysokiej gęstości) może oczyścić do 80% kurzu i pyłków z powietrza. Poza filtrami, urządzenie ma funkcję samooczyszczenia (iClean). Technologia i-Clean automatycznie zamrażając a następnie szybko rozmrażając szron, usuwa kurz, pleśń i tłuszcz, które mogą powodować nieprzyjemne zapachy, jeżeli przylegają do wymiennika ciepła.
Kolejnym elementem dbającym o zdrowie jest jonizator. Element ten uwalnia do powietrza dodatnie i ujemne jony, które otaczają i w wyniku reakcji chemicznej, zabijają bakterie zamieniając je w nieszkodliwe cząsteczki wody. Dzięki temu powietrze staje się czyste i zdrowe.

Klimat dopasowany do potrzeb domownika

W jednostce wewnętrznej i pilocie zdalnego sterownia ukryto szereg funkcji, które pomogą spełnić nawet najbardziej wygórowane oczekiwania użytkownika.
Przede wszystkim automatyczna zmiana kierunku nawiewu w pionie i poziomie. Dzięki tej funkcji można skierować strumień powietrza dokładnie tam, gdzie tego oczekujesz.
Funkcja Follow Me – temperatura dostosowana jest do pomieszczenia, w którym znajduje się pilot a nie klimatyzator.
Kolejna przydatna funkcja to tryb unikania podmuchu wiatru - Wind Avoid Me. Tryb ten dostosowuje kierunek nawiewu za pomocą pilota i pozwala cieszyć się przyjemnym klimatem.
Wszystkie główne funkcje można zmienić, modyfikując programy pilota. Można zaprojektować swoje najwygodniejsze ustawienia i usunąć te, które nie będą używane.

Inteligentna obsługa z dowolnego miejsca

Moduł IP Gateway, dostępny jako osprzęt dodatkowy, umożliwia sterowanie Climate 4000i z aplikacji Bosch HomeCom Easy.
Przejrzysty interfejs aplikacji umożliwia przegląd temperatury zewnętrznej lub pokojowej, trybu pracy, parametrów technicznych i komunikatów błędu.

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz