Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Indywidualne systemy hybrydowe

Solidne, modułowe i dopasowane do wymagań użytkownika

  • Buderus jako ekspert rozwiązań systemowych oferuje kompleksowe rozwiązania systemów grzewczych i wentylacyjnych dla budynków mieszkalnych.
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska

X

Centrala wentylacyjna Logavent HRV176 i pompa ciepła Buderus Logatherm WSW186i

Projekt typu „All-in-one” to spójny układ, który składa się z pompy ciepła i systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Pozwala idealnie połączyć pompę ciepła Logatherm WSW186i z Logavent HRV176.

Dzięki systemowi sterowania Logamatic EMS plus zbierane są wszystkie istotne informacje a sterownik systemowy Logamatic BC400 pozwala na kontrolę i umożliwia regulację systemową jednostki wentylacyjnej za pomocą urządzenia grzewczego (sterowanie dotykowe).

Koncepcja jednolitego systemu to także spójny wygląd zewnętrzny. Oba urządzenia zostały zaprojektowane w tym samym wzornictwie i są doskonałym przykładem nowoczesności marki. Cały system jest kompaktowy i ma budowę modułową, dzięki czemu jest elastyczny pod względem układu i miejsca instalacji, nawet w przypadku ograniczonej przestrzeni w pomieszczeniu instalacji. Taki system sprawdzi się szczególnie w nowym budownictwie.

Centrala wentylacyjna Logavent HRV176 pompa ciepła Buderus Logatherm WLW176i AR

Centrala wentylacyjna Logavent HRV176 doskonale współpracuje także z pompą ciepła Logatherm WLW176i AR.

Modułowy system Logatherm WLW176i AR T180 dla nowych budynków, w połączeniu z jednostką wentylacyjną Logavent HRV176, zapewnia kompletny system składający się z pompy ciepła, zasobnika c.w.u. i zbiornika buforowego oraz jednostki wentylacyjnej na szczególnie małej powierzchni montażowej wynoszącej zaledwie 0,95 m².

Do regulacji całego systemu potrzebna jest tylko jedna jednostka sterująca - Logamatic BC400. To przyszłościowa platforma dla sterowania i łączności. Łączy w sobie liczne funkcje sterowania ogrzewaniem, chłodzeniem i przygotowaniem ciepłej wody użytkowej. W razie potrzeby może również sterować na przykład kolektorami słonecznymi, wentylacją, a nawet ogrzewaniem basenu.

Logamatic BC400 ma intuicyjny dotykowy panel sterowania z wysokiej jakości kolorowym wyświetlaczem i opcją połączenia z siecią WLAN.

Zdalne zarządzanie systemem

System ogrzewania z pompą ciepła sprawia, że użytkownik może szybko i łatwo połączyć się z urządzeniem przez internet.

Pompa ciepła jest połączona z aplikacją MyBuderus za pomocą zintegrowanego modułu bezprzewodowego MX300 (model WLW186i AR), dzięki któremu cały system grzewczy może być sterowany z poziomu jednej aplikacji.

Instalacja fotowoltaiczna – idealne uzupełnienie systemu grzewczego

Szczególnie przyszłościowym rozwiązaniem jest połączenie systemu grzewczego z systemem fotowoltaicznym. Pompa ciepła jest integrowana za pośrednictwem systemu zarządzania energią - Buderus MyEnergyMaster, co umożliwia użytkownikom znaczne obniżenie kosztów energii. Jej nadmiar może być tymczasowo magazynowany zarówno elektrycznie, jak i termicznie - w zasobniku ciepłej wody oraz w zbiorniku buforowym. Jest to możliwe dzięki modulowanej pracy pompy ciepła Logatherm WLW186i AR / WLW176i AR w oparciu o samodzielnie wytwarzaną energię z paneli fotowoltaicznych. Oznacza to większą niezależność energetyczną i zmniejszenie wpływu wzrostu cen.

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz