Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Systemy zarządzania energią – przyszłość zaczyna się dzisiaj

Relacja z lunchu prasowego Buderus

  • 30 lat marki Buderus w Polsce
  • Systemy i aplikacje do inteligentnego sterowania ogrzewaniem
  • Programy dofinansowań w praktyce
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska

X

15 maja 2024, Buderus zaprosił dziennikarzy na lunch prasowy. Podczas spotkania omówiono najważniejsze tematy związane z marką, jej mocnymi stronami i ofertą systemową.

Buderus to ekspert systemów grzewczych, który oferuje kompleksowe i inteligentne rozwiązania systemowe dla klientów indywidualnych i komercyjnych. W ofercie produktowej znajdują się urządzenia o dużych mocach przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej, dlatego Buderus przywiązuje dużą wagę do współpracy z biurami projektowymi. Nie zapomina przy tym o klientach indywidualnych, dla których ma nie tylko szeroką ofertę produktową, ale służy także wsparciem w procesie pozyskiwania dotacji z programów dofinansowania. Wyspecjalizowani w tej dziedzinie Autoryzowani Partnerzy przeprowadzają beneficjentów przez konieczne procedury.

Podczas spotkania zaprezentowano najnowsze urządzenia i systemy:

  • system zarządzania energią MyEnergyMaster zapewniający maksymalne wykorzystanie energii z instalacji fotowoltaicznej,
  • aplikacje ułatwiające zarządzanie systemem grzewczym użytkownikom (MyBuderus) oraz serwisantom (ProScan),
  • powietrzne pompy ciepła Logatherm WLW186i AR wykorzystujące naturalny czynnik chłodniczy,
  • systemy hybrydowe,
  • zmiękczacze wody Logawater Soft.

Wszystkie urządzenia można było obejrzeć w naturalnym środowisku pracy w Centrum Szkoleniowym Buderus w Warszawie. To dobre doświadczenie, aby móc się przekonać, czy urządzenia są rzeczywiście ciche, łatwe w obsłudze a współpraca z aplikacjami przyjazna.

W Centrum Szkoleniowym oprócz podłączonych urządzeń ekspozycyjnych, znajduje się również wzorcowa kotłownia, która zaopatruje budynek Oddziału Buderus w ciepłą wodę i ogrzewanie.

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz