Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Zmiękczacze wody Buderus Logawater Soft to lepsze samopoczucie każdego dnia

Odkryj zalety optymalnej jakości wody, dzięki zastosowaniu kompaktowych zmiękczaczy wody Logawater Soft WE400/WE800i

  • Miękka woda – komfort i przyjemność
  • Dłuższa żywotność urządzeń i armatury
  • Niższe koszty
  • Zdalne i ntuicyjne sterowanie
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska

X

Nowoczesne i kompaktowe zmiękczacze wody Logawater Soft marki Buderus chronią rury wodociągowe i sprzęt AGD przed osadzaniem się kamienia – kratka na sól, kolorowy wyświetlacz i opcjonalne połączenie z aplikacją zapewniają wygodną obsługę.

Twarda woda powoduje osadzanie się kamienia, który skraca żywotność rur wodociągowych oraz urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak pralki i zmywarki. Skóra i włosy również cierpią z powodu twardej wody podczas kąpieli. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest kompaktowy zmiękczacz wody pitnej Logawater Soft. Urządzenie wykorzystuje proces wymiany jonowej do wymiany, wszystkich jonów wapnia i magnezu zawartych w wodzie i powodujących jej twardość, na jony sodu. Rezultatem jest przyjemnie miękka woda. Zmiękczacze wody dostępne są w dwóch wariantach Logawater Soft WE400 i Logawater Soft WE800i. Pojemność złoża w modelu Logawater Soft WE400: 9, 14, 22 oraz 26 l, w modelu Logawater Soft WE800i: 22 i 26 l.

Zasada działania

Zajmujący niewiele miejsca elektryczny zmiękczacz wody można bez problemu zintegrować z systemem wody pitnej. Dokonują tego specjaliści w kilku prostych krokach. Miękka woda jest wytwarzana w oparciu o zasadę wymiany jonowej: Logawater Soft zawiera żywicę wypełnioną jonami sodu, która wymienia minerały powodujące twardość, takie jak wapń i magnez, właśnie na jony sodu. Jeśli żywica jest nasycona, do jej regeneracji używa się soli. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Tabletki soli wsypuje się bezpośrednio do przeznaczonej do tego komory poprzez specjalną wkładkę. Wariant Logawater Soft WE800i jest wyposażony w pierścień świetlny LED, który sygnalizuje niski poziom soli. Dzięki temu użytkownicy wiedzą, bez konieczności otwierania pokrywy, że muszą uzupełnić jej poziom.

System sterowania

Kompaktowe zmiękczacze wody Logawater Soft wyposażone są w zaawansowany system sterowania, który dba o to, aby urządzenie było zawsze gotowe do pracy. Sterowanie systemem zmiękczania wody pitnej odbywa się za pomocą kolorowego, dla modeli WE800i również dotykowego, wyświetlacza. Dodatkowo istnieje możliwość połączenia z aplikacją do zdalnego sterowania MyBuderus (model WE400 powinien być dodatkowo wyposażony w moduł do komunikacji zdalnej). Po połączeniu z aplikacją dostępnych jest wiele opcji, m.in. wyświetlenie ewentualnych usterek lub informowanie o czasie kolejnego uzupełnienia soli. Nowoczesny panel sterowania wyposażony jest w przyjazny interface. Jego obsługa jest łatwa i intuicyjna.

Jakość marki Buderus

Urządzenia zostały wyposażone w zabezpieczający zawór przelewowy, który działa na zasadzie pływaka. Gdyby zdarzyło się, że poziom wody w urządzeniu jest niebezpiecznie wysoki, zawór przelewowy (niezależnie od elektroniki) odetnie dopływ wody zabezpieczając pomieszczenie przed zalaniem.

Zmiękczacz wody doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Wysokiej jakości czarna obudowa, szklana pokrywa, kolorowy wyświetlacz dotykowy i pierścień świetlny LED sprawiają, że Logawater soft WE800i naprawdę przyciąga wzrok.

Aby prawidłowo dobrać wielkość kompaktowego zmiękczacza wody, należy znać aktualną twardość wody oraz średnie miesięczne zużycie w gospodarstwie domowym.

Najlepiej, żeby konkretny model zmiękczacza dobrał wyspecjalizowany instalator.

Zdjęcia i grafiki do bezpłatnego wykorzystania przy publikacji informacji z powyższego materiału, z podpisem „fot. Bosch” lub „źródło Bosch”

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz