Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Teraz dostępne także w nowych, większych mocach

Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska

X

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Niesłychanie cicha

Na szczególną uwagę zasługuje technologia Silent Plus, która pozwala na radykalne ograniczenie emisji dźwięku z jednostki ustawionej na zewnątrz budynku. Aby to osiągnąć, wprowadzono szereg innowacyjnych rozwiązań np.:

  • wbudowany dyfuzor dźwięku przy wentylatorze,
  • wentylator ze stabilizowanymi łopatkami,
  • układ chłodniczy zamknięty w oddzielnej komorze dźwiękochłonnej,
  • redukcja dźwięku poprzez wybór trybu pracy Silent.

Dzięki temu, urządzenie może pracować nawet w gęstej zabudowie, mając jednocześnie pewność, że nie będzie zakłócać spokoju zarówno użytkownikom, jak i sąsiadom. Dodatkowo wysokość pompy ciepła została tak przystosowana, aby urządzenie mogło zmieścić się po oknem, jednocześnie nie zasłaniając go.

Elastyczność zastosowania w modernizowanym oraz nowym budownictwie

Cały typoszereg to pompy ciepła wysokotemperaturowe, gdzie maksymalna temperatura zasilania instalacji grzewczej to 75°C. Natomiast dla temperatury powietrza -20°C, zasilanie utrzymuje się na poziomie +60°C. Tak wysokie temperatury pozwalają bezproblemowo stosować te urządzenia w obiektach, gdzie system grzewczy nie jest przystosowany do działania z niższymi temperaturami, czyli w starszych budynkach. Takie budynki są często wyposażone tylko w system grzejnikowy, który wymaga wyższych temperatur zasilania.

Ze względu na różne wymagania nowych, jak i już istniejących budynków oba typoszeregi, zarówno Logatherm WLW186i AR jak i WLW176i AR, oferują do wyboru 3 wersje hydrauliczne jednostek wewnętrznych.

Pierwszą z nich jest wersja z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody o pojemności 170 litrów oraz buforem – WLW… T180. Umieszczenie tych dwóch elementów w jednej obudowie znacząco zmniejsza niezbędną powierzchnię montażową wewnątrz budynku, bo zajmuje tylko 0,4 m2. Dodatkowo we wnętrzu wbudowana jest dodatkowa pompa obiegowa do obsługi obiegu grzewczego. To rozwiązanie może być dedykowane do nowych obiektów, gdzie ilość miejsca może być ograniczona.

Druga wersja WLW…TP70 jest raczej przeznaczona do obiektów modernizowanych. To jednostka również wyposażona w bufor, ale o większej pojemności – 70 l, przeznaczona do instalacji o mniejszym zładzie wody. Dodatkowo wysokość urządzenia jest ograniczona do 1,2 m co pozwala na instalację w niższych pomieszczeniach np. w niskich piwnicach. Model WLW…TP70 może jednocześnie obsługiwać obiegi grzewcze z mieszaczem i bez.

Trzecia wersja hydrauliczna WLW…E to wersja wisząca. Jej zastosowanie pozwala na bardzo elastyczną konstrukcję systemu grzewczego z wieloma obiegami grzewczymi, wybór zasobnika ciepłej wody oraz zbiornika buforowego o dowolnej pojemności.

Nowoczesny system regulacji

Titanium Design to filozofia, która towarzyszyła projektowaniu pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR.

Spójny, estetyczny i oryginalny wygląd – jednostki wewnętrzne są dostępne w dwóch wersjach: czarne szkło - Logatherm WLW186i AR i biały metal - Logatherm WLW176i AR.

Graficzny, kolorowy, dotykowy wyświetlacz zapewnia intuicyjną i łatwą obsługę. Wymiary pozwalają na umieszczenie urządzenia np. w zabudowie kuchennej. Konstrukcja jest solidna i trwała, odporna na działanie warunków atmosferycznych. Titanium Design oznacza również łatwy montaż i serwis a oba typoszeregi można sterować za pomocą aplikacji MyBuderus lub monitorować za pośrednictwem bezprzewodowego modułu internetowego MX300.

Zarządzanie energią sposobem na większą niezależność

Pompy ciepła Buderus mogą współpracować ze zintegrowanym zarządzaniem energią – MyEnergyMaster.

Wykorzystanie energii elektrycznej, wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej, można znacząco zwiększyć dzięki inteligentnemu połączeniu w sieć instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła Buderus przy wykorzystaniu aplikacji MyEnergyMaster. Dla efektywnego działania takiego układu potrzebne są dedykowane komponenty: Power Sensor, Power Meter czy inteligentne odbiorniki. Zbudowany na ich bazie system zarządza przepływem prądu elektrycznego w instalacji budynku jednorodzinnego. Energia elektryczna z wyjścia instalacji fotowoltaicznej wykorzystywana jest do zasilania instalacji grzewczej, magazynu energii, zbiornika buforowego oraz zasobnika c.w.u.. W konsekwencji znacznie mniej energii pobierane jest z sieci, co oznacza obniżenie rachunków.

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz