Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Jubileusz 30-lecia marki Buderus w Polsce

Marka, której ufają użytkownicy

Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska

X

Buderus – producent niezawodnych i wysoce efektywnych systemów grzewczych w 2024 celebruje jubileusz 30-lecia w Polsce.

W maju 1994 roku, jako spółka-córka niemieckiego lidera systemów grzewczych Buderus GmbH, w Tarnowie Podgórnym powstała spółka Buderus Technika Grzewcza.

Historia marki Buderus zarówno w Polsce jak i w wymiarze globalnym łączy się z koncernem Bosch.

W 2003 roku Buderus wszedł w struktury koncernu Bosch GmbH (obecnie Bosch Home Comfort Group). Powstała wówczas nowa spółka odpowiedzialna za działania w zakresie systemów grzewczych - BBT Thermotechnik GmbH.

W 2012 roku w Polsce nastąpiło połączenie spółek Buderus Technika Grzewcza oraz Robert Bosch. Od tego czasu Buderus funkcjonuje w strukturach firmy Robert Bosch Sp. z o.o.

Jakość, niezawodność i doświadczenie

Użytkownicy cenią markę Buderus przede wszystkim za wysoką jakość produktów oraz możliwość ich łączenia w kompleksowe rozwiązania systemowe.

Świadczą o tym przyznawane wielokrotnie nagrody i wyróżnienia m.in. Super Marka, Dobra Marka, Złoty Instalator.

Dzięki długiej tradycji i konsekwentnym działaniom rozwojowym, Buderus osiągnął status eksperta w dziedzinie systemów grzewczych i stale dąży do wyznaczania nowych standardów w branży.

Przez te wszystkie lata Buderus także buduje i umacnia relacje z Partnerami Handlowymi oraz projektantami instalacji grzewczych.

Szeroki asortyment – wykorzystanie w budynkach mieszkalnych i obiektach komercyjnych

Oferta obejmuje kotły gazowe i olejowe, pompy ciepła, rekuperację, technikę słoneczną, zbiorniki na c.w.u., systemy regulacji i akcesoria. W ten sposób elementy całej kotłowni mogą być skompletowana od jednego producenta. Ogromny asortyment pozwala na nieograniczoną ilość rozwiązań, praktycznie do każdego systemu grzewczego od mieszkania po duże obiekty komercyjne.

Buderus w liczbach

30-lecie marki w Polsce to dobra okazja do podsumowań:

  • 8 nowoczesnych oddziałów w Polsce wraz z salami szkoleniowymi, w których partnerzy są systematycznie szkoleni przez doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów,
  • 2000 Autoryzowanych Partnerów Handlowych zapewniających kompleksową obsługę w zakresie doboru, instalacji i serwisu,
  • 3900 indeksów sprzedawanych rocznie,
  • ok. 3000 zrealizowanych inwestycji komercyjnych.

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz