Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Aplikacje Buderus do zarządzania i zdalnego monitorowania systemów grzewczych

Wygodne rozwiązania dla użytkowników i serwisantów

Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska

X

Buderus dba o komfort użytkowania systemów grzewczych oraz przykłada wagę do szybkiej reakcji serwisu w przypadku ewentualnych błędów pracy systemu. Najwygodniejszą i jednocześnie najszybszą formą komunikacji z systemem są aplikacje mobilne, które można bezpłatnie pobrać na smartfon lub tablet.

MyBuderus – cały system w jednej aplikacji

MyBuderus pozwala na dostęp do pełnego zakresu funkcji urządzeń grzewczych i umożliwia połączenie z systemem grzewczym z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Aplikacja współpracuje z pompami ciepła, kotłami, rekuperacją i zmiękczaczami wody marki Buderus. Rozwijana jest w powiązaniu z dedykowanymi urządzeniami i odpowiednimi regulatorami, w które urządzenia są wyposażone fabrycznie lub można je uzupełnić jako osprzęt dodatkowy.

MyBuderus ma wbudowaną funkcję Family Sharing, która umożliwia użytkownikom dostęp do kilku systemów grzewczych. W ten sposób użytkownicy mogą mieć pod kontrolą nie tylko swój dom, ale np. system grzewczy w domu rodziców lub dziadków czy w mieszkaniu wakacyjnym. Oprócz oszczędności energii i pieniędzy, wygodna funkcja pozwala uniknąć niepotrzebnych podróży, zapewniając jednocześnie maksymalny komfort ogrzewania. Funkcja ta pozwala także na automatyczną aktywację ogrzewania (przejście z trybu oszczędzania w tryb ogrzewania), gdy jeden z zarejestrowanych w aplikacji użytkowników zbliża się do domu.

Dla użytkownika istotna jest intuicyjna konfiguracja parametrów systemu grzewczego oraz szczegółowe informacje o zużyciu energii, pogodzie i stanie pracy urządzeń. Efektywne wykorzystanie energii, dzięki kontroli jej zużycia i odpowiednim ustawieniom, zapewnia nie tylko komfortową temperaturę w domu, ale także optymalizuje rachunki za energię i gaz.

ConnectPRO – bezpieczeństwo systemu pod kontrolą eksperta

ConnectPRO zapewnia bezpieczne połączenie pomiędzy profesjonalistą a systemami grzewczymi użytkowników. Wystarczy uruchomić aplikację na smartfonie, tablecie lub komputerze, aby móc zarządzać i obsługiwać zdalnie wszystkie podłączone do aplikacji urządzenia użytkownika - pracując zza biurka lub w terenie.

Szczególną funkcją aplikacji Buderus ConnectPRO jest DIAGNOSTIC plus - cyfrowe rozwiązanie, które w przejrzysty sposób wyświetla stan pracy danego systemu grzewczego. Wszystkie dane są wyświetlane w postaci wykresów i można je szybko oceniać, monitorować i dokumentować. Profesjonaliści mogą za ich pomocą odczytywać i precyzyjnie analizować temperatury i stany przełączania np. temperatury pokojowe, zasilania i ciepłej wody użytkowej a także status podzespołów urządzenia grzewczego. Możliwe jest również śledzenie regulacji poszczególnych parametrów w celu sprawdzenia ich wpływu na działanie systemu grzewczego.

Aby móc korzystać z DIAGNOSTIC plus, profesjonaliści potrzebują system sterowania Buderus Logamatic EMS plus ze sterownikiem systemu RC300/RC310 a w przypadku pomp ciepła – sterownik systemu HMC300/HMC310 lub BC400 a także bramkę internetową KM200 lub MX300.

Buderus ConnectPRO zapewnia bardziej wydajną pracę, ponieważ upoważnieni profesjonaliści mają bieżący wgląd w systemy grzewcze użytkowników i dzięki temu mogą szybko ocenić, które systemy wymagają konserwacji w najbliższym czasie. Aplikacja pokazuje nie tylko poszczególne elementy systemu, ale także historię poprzednich napraw i konserwacji.

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz