Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Efektywna i komfortowa wentylacja

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Vent 5001 C

  • Efektywna eksploatacja i sterowanie dostosowane do zapotrzebowania dzięki zintegrowanym czujnikom temperatury i wilgotności
  • Elastyczność dzięki obrotowym przyłączom powietrza i łatwej zmianie przyłączy
  • Oszczędność energii dzięki odzyskowi aż do 90% ciepła z wywiewanego powietrza
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska >

X

Vent 5001 C uzupełnia nowoczesną paletę produktową Bosch Home Comfort o nową centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych.

Dzięki inteligentnym czujnikom temperatury i wilgotności, Vent 5001 C dostarcza zdrowe i czyste powietrze do mieszkań i domów.

Zamontowane standardowo czujniki rejestrują i zarządzają poziomem wilgotności, LZO (lotne związki organiczne) i temperatury.

Dzięki Vent 5001C można odzyskać do 90% ciepła zawartego w wywiewanym powietrzu, które podczas zwykłego wietrzenia uleciałoby na zewnątrz. Pozwala to znacząco obniżyć koszty ogrzewania.

Vent 5001 C jest wyposażony fabrycznie w elektryczną nagrzewnicę wstępną i mechaniczne obejście (by-pass). Oba komponenty to nowoczesne rozwiązania podnoszące komfort użytkowania urządzenia. By-pass zapewnia przyjemny chłód nocą w czasie upałów, ponieważ umożliwia kierowanie do pomieszczeń chłodniejszego powietrza bezpośrednio z zewnątrz bez ogrzewania go ciepłem powietrza wywiewanego. Zimą, elektryczna nagrzewnica wstępna zapewnia ochronę przed zamarzaniem, dzięki czemu urządzenie działa także przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.

Instalacja w mgnieniu oka

Profesjonalistom branży HVAC montaż urządzenia Vent 5001 C nie zajmuje dużo czasu. Dopasowane akcesoria ułatwiają instalację na ścianie, bezpośrednio obok innego urządzenia np. pompy ciepła Bosch lub bezpośrednio na podłodze w części strychowej. Kolejna zaleta to przyłącza wentylacyjne, które łatwo dają się przestawić ręcznie z pozycji pionowej na poziomą oraz zapewniają dodatkowe możliwości instalacji. Zależnie od uwarunkowań przestrzennych można je przestawiać do góry lub też obracać o 90o w poziomie. Nie jest konieczne uwzględnienie tego faktu w procesie zamówienia, ponieważ urządzenie może zostać odpowiednio dopasowane na miejscu montażu. Instalacja Vent 5001 C zajmuje mało czasu, także w przypadku modernizacji istniejącego systemu. Regulacja urządzenia wentylacyjnego następuje tutaj w łatwy sposób przez jednostkę obsługową urządzenia grzewczego – nie są potrzebne dodatkowe narzędzia.Równie łatwa jak instalacja, jest też późniejsza konserwacja. W celu wymiany filtrów należy tylko zdjąć osłonę przednią. Narzędzia nie są do tego konieczne.

Kompaktowe wymiary w niemal każdym miejscu zastosowania

Vent 50001 C ma kompaktowe wymiary: 79x60x84 cm i jest odpowiedni do zamontowania nawet w niewielkich przestrzeniach. Odpowiednio do wymiarowania budynku i innych indywidualnych wymogów dostępne są wielkości mocy z maksymalnym natężeniem przepływu 260 i 450 m2 na godzinę.

Wszystko z jednego źródła

Z kompleksowym asortymentem rozwiązań z zakresu ogrzewania, klimatyzacji i zarządzania energią Bosch Home Comfort oferuje różne rozwiązania dla domu zaopatrzonego w energię elektryczną. Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, pompy ciepła, kotły a także układy zarządzania energią grzewczą mogą być łączone w jeden, przyjazny dla środowiska, system grzewczy. Założenie systemowe „wszystko z jednego źródła” ma istotne korzyści: użytkownicy mają do dyspozycji jedną osobę do kontaktu odnośnie wszystkich urządzeń. Oprócz tego wszystkie komponenty reprezentują tę samą estetykę, a także można nimi inteligentnie sterować przez wspólny regulator kotła czy pompy ciepła, a po pobraniu aplikacji Bosch HomeCom Easy, także przez smartfon.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?