Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Buderus ConnectPRO - aplikacja do zdalnego monitorowania systemów grzewczych

Nowa aplikacja Buderus ConnectPRO z DIAGNOSTIC plus łączy różne funkcje i skutecznie wspiera serwisantów instalacji grzewczych w ich codziennej pracy.

Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska >

X

Buderus ConnectPRO zapewnia bezpieczne połączenie pomiędzy profesjonalistą a systemami grzewczymi użytkowników. Wystarczy uruchomić aplikację na smartfonie, tablecie lub komputerze, aby móc zarządzać i obsługiwać zdalnie wszystkie podłączone do aplikacji urządzenia użytkownika - pracując zza biurka lub w terenie.

Rozwiązanie cyfrowe: DIAGNOSTIC plus

Szczególną funkcją aplikacji Buderus ConnectPRO jest „DIAGNOSTIC plus” - cyfrowe rozwiązanie, które w przejrzysty sposób wyświetla stan pracy danego systemu grzewczego. Wszystkie dane są wyświetlane w postaci wykresów i można je szybko oceniać, monitorować i dokumentować. Profesjonaliści mogą za ich pomocą odczytywać i precyzyjnie analizować temperatury i stany przełączania np. temperatury pokojowe, zasilania i ciepłej wody użytkowej a także status podzespołów urządzenia grzewczego. Możliwe jest również śledzenie regulacji poszczególnych parametrów w celu sprawdzenia ich wpływu na działanie systemu grzewczego.

Funkcja zaawansowana jest domyślnie ustawiona na wyświetlanie wybranych danych z poprzednich dni, ale eksperci mogą wybrać dowolny inny okres lub dostosować parametry zgodnie ze swoimi wymaganiami. Korzystając z odpowiedniej funkcji, wykresy można powiększać otrzymując w ten sposób więcej szczegółów w celu lepszej diagnozy urządzenia. Ogromną zaletą dla firm serwisowych korzystających z aplikacji jest dostęp do danych z okresu ostatnich 24 miesięcy. Takie dane archiwalne pozwalają na lepsze śledzenie komunikacji między komponentami systemu grzewczego.

Aby móc korzystać z DIAGNOSTIC plus, profesjonaliści potrzebują system sterowania Buderus Logamatic EMS plus ze sterownikiem systemu RC300/RC310 a w przypadku pomp ciepła – sterownik systemu HMC300/HMC310 lub BC400 a także bramkę internetową KM200 lub MX300.

Stały nadzór nad systemami grzewczymi klientów

Aplikacja Buderus ConnectPRO oferuje różne sposoby wsparcia serwisu np. można błyskawicznie sprawdzić status podłączonych systemów grzewczych. Kolory sygnalizacji świetlnej natychmiast pokażą, czy wszystkie systemy działają płynnie. Jeśli zgłoszony zostanie błąd, profesjonalista otrzyma szczegółową diagnozę usterki wraz z możliwymi przyczynami i prawdopodobieństwem ich wystąpienia. Zostanie też dodatkowo poinformowany o sposobie usunięcia zakłócenia, przewidywanego czasu ewentualnej naprawy oraz potrzebnych części zamiennych. W ten sposób pracę serwisu można idealnie zaplanować a wymagane części zamienne, serwisant dostarczy już przy pierwszej wizycie u klienta.

Buderus ConnectPRO zapewnia bardziej wydajną pracę, ponieważ upoważnieni profesjonaliści mają bieżący wgląd w systemy grzewcze użytkowników i dzięki temu mogą szybko ocenić, które systemy wymagają konserwacji w najbliższym czasie. Aplikacja pokazuje nie tylko poszczególne elementy systemu, ale także historię poprzednich napraw i konserwacji.

Szczegółowe informacje dotyczące aplikacji są dostępne na: https://www.buderus.com/pl/pl/profesjonalisci/connectpro/

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 9 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2022). W 2022 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości blisko 7,2 mld zł, a całkowite przychody netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły blisko 13,5 mld zł. Od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 421 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2022). W 2022 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 88,2 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. W swoich 400 lokalizacjach na świecie, Bosch osiągnął neutralność klimatyczną w obszarze własnych emisji w 2020 roku. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 85 500 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 44 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?