Suche

Informacje prasowe #Bosch Home Comfort Group
udostepnij

Nowa linia klimatyzatorów Multi Split – Climate 5000 M

Postaw na elastyczne i nowoczesne rozwiązania

  • Dostępne 7 mocy: od 4,1 kW do 12,5 kW.
  • Klasa energetyczna A++ dla chłodzenia i A+ dla ogrzewania
  • Współpracuje z 4 typami jednostek wewnętrznych
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska

X

Nowe modele Multi Split z serii Climate pozwalają na obsługę w jednym systemie aż do 5 jednostek wewnętrznych w domu lub lokalu z wykorzystaniem tylko jednej jednostki zewnętrznej. Oferta obejmuje klimatyzatory ścienne, kasetonowe, kanałowe oraz typu konsola a innowacyjny design jednostki zewnętrznej dodaje budynkowi nowoczesności.

Komfort i efektywność

Klimatyzatory Multi Split Bosch Climate 5000 M to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących wydajnego, energooszczędnego, cichego, łatwego w montażu, eksploatacji i wygodnego w obsłudze systemu klimatyzacyjnego. Urządzenie pozwala na chłodzenie lub ogrzewanie jednocześnie kilku pomieszczeń, co jest szczególnie korzystne w przypadku większych domów i mieszkań oraz obiektów takich jak biura, apteki, sklepy, itp. Główną zaletą tego typu rozwiązania jest to, że każda z jednostek wewnętrznych może działać niezależnie i mieć ustawioną inną temperaturę. Jednostki zewnętrzne z serii Climate 5000 M mają możliwość przewymiarowania mocy sumy wydajności jednostek wewnętrznych od 40% do 130%.

Różnorodność współpracy

Seria składa się z 7 modeli jednostek zewnętrznych o mocy od 4,1 kW do 12,3 kW. Do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć od 2 do 5 (w zależności od modelu) jednostek wewnętrznych. Jednostki zewnętrzne współpracują z 4 typami jednostek wewnętrznych: ścienne (Climate 3000i/5000i/6000i W, moce 2,1-7,0 kW), kasetonowe (4CC, moce 2,1 - 5,3 kW) i (4C, moc 7,0 kW), kanałowe (D, moce 2,1-7,0 kW) oraz typu konsola (CN, moce 2,6 -5,0 kW).

Nowe rozwiązania

Jednostka zewnętrzna wyróżnia się przede wszystkim wyjątkowym designem – czarny grill i srebrna obręcz sprawiają, że klimatyzator prezentuje się bardzo elegancko. Z nowymi agregatami współpracują nie tylko modele ścienne, kasetonowe i kanałowe, ale także jednostki wewnętrzne typu konsola, co jest nowym rozwiązaniem.

Z Climate 5000 M współpracują takie same jednostki wewnętrzne jak w obecnych układach Single Split, ale zostały uzupełnione o mniejsze moce 2,1 oraz 2,6 kW wykorzystywane do mniejszych pomieszczeń. Rozszerzenie dotyczy jednostki ściennej CL3000iU W 20 E, jednostek kasetonowych CL5000iM 4CC 21/26 E, kanałowych CL5000iM D 21/26 E oraz typu konsola CL5000iM CN 26 E.

Wygodne sterowanie

Niezależnie od przyjętej konfiguracji, każda jednostka wewnętrzna może być sterowana zdalnie poprzez aplikację Bosch HomeCom Easy. Dla każdej jednostki wymagany jest dodatkowy moduł bramy sieciowej IP Gateway G 10 CL-1 oraz, tylko dla jednostek 4CC oraz D, interfejs G 10 CLC.

Dostępne funkcje

Jeśli chodzi o funkcje jednostek wewnętrznych w systemie Multi Split, to można korzystać z większości cech dostępnych dla jednostek z układu Single. Wyjątkiem są funkcje, których aktywacja blokowałaby pracę całego układu, jak np. samooczyszczenia jednostki iClean czy też redukcja mocy roboczej jednostki zewnętrznej Gear.

Oczywiście można korzystać z funkcji, które dbają o jakość powietrza, oszczędność i najwyższy komfort użytkowania.

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz