Suche

Informacje prasowe #Termotechnika
udostepnij

Bosch inwestuje w edukację przyszłych instalatorów

Gala finałowa IX edycji Programu Bosch Termotechnika Szkoli

  • IX edycja Programu
  • 40 szkół
  • Ponad 2700 uczniów
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska

X

26 maja br. w siedzibie Bosch w Warszawie odbyła się gala finałowa IX edycji Programu Bosch Termotechnika Szkoli. W tej edycji zostało wyłonionych 15 laureatów, a wśród nich 5 najlepszych otrzymało voucher na kurs oraz egzamin dający uprawnienia wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. Nagrodzonych zostało również 5 najlepszych szkół z całej Polski.

Bosch Termotechnika Szkoli to program edukacyjny prowadzony we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i sysemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.

Wierzymy, że edukacja oraz rozwój młodych talentów zaprocentuje dla nich jeszcze lepszą pozycją na rynku pracy. Dziękujemy laureatom a także wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Programie za ich zaangażowanie w lepszą i innowacyjną przyszłość branży grzewczej. Serdeczne podziękowania kierujemy również do szkół oraz nauczycieli – za niezwykle owocną współpracę przy realizacji Programu

mówi Piotr Narkiewicz, Dyrektor Marketingu, region Central Europe Bosch Home Comfort Group

W ramach Programu firma Bosch zaprasza nauczycieli techników na szkolenia. Następnie nauczyciele przekazują zdobytą wiedzę zainteresowanym uczniom, przygotowując ich do testów z różnych obszarów tematycznych, jak np. pompy ciepła, rekuperacja.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w testach zdobywają nagrody: m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Nagrodą główną za I miejsce jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji urządzeń grzewczych. Zdobycie uprawnień ułatwia start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze Autoryzowanego Instalatora Bosch Home Comfort.

W IX edycji Programu organizowanego w roku szkolnym 2022/2023 wzięło udział ponad 400 uczniów z 40 szkół.

Natomiast we wszystkich dziewięciu edycjach Programu wzięło udział łącznie ponad 2700 uczniów.

W ramach programu firma Bosch wyposaża także szkoły w nowe pełnosprawne urządzenia, które są wykorzystywane do celów edukacyjnych. Łącznie w poprzednich latach przekazanych zostało ich już kilkadziesiąt.

W związku ze zmianą nazwy z Bosch Termotechnika na Bosch Home Comfort, kolejna już X edycja Programu, będzie realizowana pod hasłem Bosch Home Comfort Szkoli. Już dziś zachęcamy szkoły do przesyłania swoich zgłoszeń. Więcej szczegółów na: bosch-homecomfort.pl

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz