Suche

Informacje prasowe #Grupa Bosch
udostepnij

Bosch eBike Systems towarzyszył uczestnikom 10. edycji największego biegu świata Wings for Life World Run!

Rowery wykorzystujące napęd elektryczny Bosch eBike Systems poprowadziły globalną zwyciężczynię wyścigu Wings for Live World Run 7 maja 2023 roku w Poznaniu.

Jubileuszowa 10. edycja światowego, charytatywnego biegu zapisała się na kartach historii i dostarczyła wielu rekordów, niezapomnianych emocji i tysięcy uśmiechów. Na starcie Biegu Flagowego w Poznaniu ustawiło się 7495 biegaczy i uczestników na wózkach, a rowery wspomagane elektrycznie, wykorzystujące napęd Bosch eBike Systems towarzyły startującym, którzy uciekali przed ruchomą linią mety. Rolą rowerzystów poruszających się na eBikach było wspieranie, kibicowanie oraz towarzyszenie biegnącym i liderom wyścigu w kategorii kobiet, i mężczyzn.

Odkąd Wings for Life odbywa się w Poznaniu, nasza, stała grupa rowerzystów, co rok zbiera się, aby wspierać uczestników wydarzenia. Jazda na rowerze to nasza pasja, robimy to w wolnym czasie, dla siebie, dla zdrowia. Czemu zatem nie wystartować w biegu i nie pomagać innym? Robimy to z więlką przyjemnością od lat! W tym roku wspiera nas Bosch

powiedział przewodniczący grupy rowerzystów.

Bieg z rekordową liczbą startujących rozpoczął się punktualnie o 13:00 czasu lokalnego. Na całym świecie 206 728 osób zaczęło biec, spacerować i jechać na wózkach, a 30 minut po starcie, w ślad za nimi wyruszyła ruchoma linia mety, a w Polsce również wolontariusze na rowerach elektrycznych wykorzystujących napęd Bosch eBike Systems. Wszystko to w szczytnym celu – by pomóc tym, którzy jeszcze biegać nie mogą.

Biegniemy globalnie, w wielu krajach, o tej samej porze. Zbieramy pieniądze na badania mające na celu znalezienie skutecznej metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. Jestem dumny, że jestem częścią tej historii już od 10 lat

powiedział kierowca „lotnej mety”, Adam Małysz.

Poza rekordową frekwencją, 10. edycja światowego biegu dostarczyła niezapomnianych emocji sportowych. Walka o globalne zwycięstwo trwała aż do ostatnich metrów. Polka, Katarzyna Szkoda została światową zwyciężcznią Wings for Life World Run, pokonując dystans 55,07 km. Polak, Dariusz Nożyński z wynikiem 68,39 km., zajął globalnie 2. miejsce w kategorii mężczyzn.

Z uwagi na zróżnicowanie poziomu sportowego uczestników, niezbędna była eskorta zapewniająca biegnącym nie tylko doping, ale też ochronę i bezpieczeństwo. Bosch eBike Systems udostępnił flotę rowerów wyposażonych w wspomaganie elektryczne Bosch CX Performance Line. Dzięki nim wolontariusze mogli utrzymać doskonałą orientację i tempo w dynamicznych warunkach biegu na całym jego dystansie. Nie było to łatwe, bo samochód pościgowy stopniowo przyśpieszał i po czwartej godzinie biegu gonił najwytrwalszych biegaczy z prędkością ponad 25 km/h!

Bosch eBike Systems to nie tylko silnik połączony z akumulatorem. System łączy zaawansowana aplikacja eBike Flow pozwalająca za pomocą smartfona dopasować poziom wspomagania do celów i potrzeb użytkownika. Na bieżąco umożliwia monitorowanie parametrów jazdy, ale także mocy generowanej przez użytkownika, szacując dystans na jakim system będzie wspomagał rowerzystę. Funkcje te sprawiły, że wolontariusze towarzyszyli uczestnikom do ostatnich chwil biegu!

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 9 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2022). W 2022 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości blisko 7,2 mld zł, a całkowite przychody netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły blisko 13,5 mld zł. Od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 421 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2022). W 2022 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 88,2 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. W swoich 400 lokalizacjach na świecie, Bosch osiągnął neutralność klimatyczną w obszarze własnych emisji w 2020 roku. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 85 500 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 44 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?