Suche

Informacje prasowe #Społeczna odpowiedzialność
udostepnij

Wydajny gazowy kocioł kondensacyjny dużej mocy do większych obiektów - od teraz również w wariancie 150 kW

Condens 7000 WP marki Bosch

  • Łatwa obsługa dzięki inteligentnym systemom regulacji Bosch
  • Niezwykle kompaktowy system kaskadowy
  • Możliwość połączenia aż do 6 urządzeń w kaskadzie w przypadku większego zapotrzebowania na moc
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska >

X

Jeszcze większa moc przy wysokiej wydajności: kocioł Condens 7000 WP marki Bosch jest teraz dostępny również w wariancie 150 kW. Instalacja kaskadowa składająca się z sześciu urządzeń tworzy wydajny system grzewczy o mocy do 900 kW. Tym samym, wiszący gazowy kocioł kondensacyjny można z łatwością zastosować przy modernizacji budynków wielkopowierzchniowych. Kocioł Condens 7000 WP charakteryzuje się wysoką wydajnością przy niewielkich gabarytach. Wraz z pompami i zestawem kaskadowym wysokość kotła wynosi zaledwie 1,64 m.

Trzykrotnie szybsza instalacja

Dzięki niewielkiej wysokości i masie, już od 74 kg, Condens 7000 WP jest wyjątkowo kompaktowy, co jest istotne szczególnie podczas instalacji. Duża masa tego typu urządzeń sprawia, że przy ich montażu niezbędna jest winda transportowa, podczas gdy do przeniesienia Condens 7000 WP wystarczą tylko dwie osoby. Instalatorzy mogą polegać na technologii „Slide and Guide”, która pozwala łatwo i bezpiecznie umieścić kocioł w oprawie montażowej. Condens 7000 WP to „gracz zespołowy”. Rama montażowa pozwala szybko połączyć go z innymi kotłami bez użycia jakichkolwiek narzędzi lub zintegrować z dotychczasowym systemem grzewczym. Instalacja kaskady składającej się z dwóch urządzeń zajmuje o ponad połowę mniej czasu niż w przypadku poprzednich modeli. Zainstalowane komponenty elektroniczne kotła są dostępne na ergonomicznej wysokości. W zestawie znajduje się również regulator systemowy CW 400, który na dotykowym ekranie wyświetla wszystkie monitorowane parametry instalacji grzewczej.

Moc razy sześć

Dom wielorodzinny, akademik, placówka lecznicza – im więcej osób przebywa w budynku, tym ważniejsze jest niezawodne i wydajne ogrzewanie. Condens 7000 WP jest dostępny w wariantach mocy: 50, 70, 85, 100, 125 i 150 kW. Aby uzyskać jeszcze większą wydajność, możliwa jest instalacja aż do 6 urządzeń w kaskadzie – również w ustawieniu back-to-back. Pozwala to uzyskać moc systemową na poziomie nawet 900 kW. Połączenie kaskadowe Condens 7000 WP obok mocy grzewczej zwiększa też niezawodność całego systemu: awaria tego urządzenia jest mało prawdopodobna, ale gdyby jednak się zdarzyła, inna jednostka w kaskadzie przejmie pracę uszkodzonego urządzenia, zapobiegając spadkowi temperatury w pomieszczeniu. Dzięki inteligentnym funkcjom sterowania Bosch, produkt jest idealny do domów wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej i budynków komercyjnych.

System przyjazny dla środowiska

Condens 7000 WP marki Bosch został zaprojektowany z uwzględnieniem zrównoważonego wykorzystywania zasobów. Jego opakowanie wykonano w 100% z kartonu, który nadaje się do recyklingu oraz zrezygnowano z nie ekologicznego styropianu. Condens 7000 WP działa również w sposób przyjazny dla środowiska, wydajny i niezawodny z innymi urządzeniami Bosch. Urządzenie Condens 7000 WP gwarantuje elastyczność i ekonomiczną pracę dzięki idealnemu dopasowaniu wydajności urządzenia do zapotrzebowania budynku na moc.

Grupa Bosch jest wiodącym światowym dostawcą technologii i usług. Na całym świecie zatrudnia blisko 401 300 pracowników (stan na 31 grudnia 2021 roku). Według wstępnych danych, w 2021 r. firma wygenerowała sprzedaż na poziomie 78,8 mld euro. Jej działalność podzielona jest na cztery sektory biznesowe: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodący dostawca IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0, oraz mobilność połączonej w sieci. Bosch realizuje wizję mobilności, która jest zrównoważona, bezpieczna i ekscytująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie technologii czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować swoim klientom połączone, interdyscyplinarne rozwiązania z jednego źródła. Celem strategicznym Grupy Bosch jest ułatwianie życia w sieci dzięki produktom i rozwiązaniom, które zawierają sztuczną inteligencję (AI) albo zostały opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch poprawia jakość życia na całym świecie dzięki innowacyjnym produktom i usługom, które wzbudzają entuzjazm. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupa Bosch obejmuje spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w około 60 krajach. Łącznie z partnerami handlowymi i serwisowymi, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Bosch obejmuje prawie wszystkie kraje świata. Od pierwszego kwartału 2020 roku Grupa Bosch, posiadająca ponad 400 lokalizacji na całym świecie, jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest jego siła innowacyjna. W 128 zakładach na całym świecie Bosch zatrudnia w dziale badań i rozwoju około 76 300 pracowników, z czego prawie 38 000 to inżynierowie oprogramowania.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) jako "Warsztat Mechaniki Precyzyjnej i Elektrotechniki". Szczególna struktura własnościowa spółki Robert Bosch GmbH gwarantuje swobodę przedsiębiorczości Grupy Bosch, umożliwiając przedsiębiorstwu długoterminowe planowanie i podejmowanie znacznych inwestycji z wyprzedzeniem w celu zabezpieczenia przyszłości. Dziewięćdziesiąt cztery procent kapitału zakładowego spółki Robert Bosch GmbH należy do Robert Bosch Stiftung GmbH, fundacji charytatywnej. Pozostałe udziały są w posiadaniu spółki Robert Bosch GmbH oraz spółki należącej do rodziny Bosch. Większość praw głosu należy do Robert Bosch Industrietreuhand KG. Funkcje związane z własnością przedsiębiorstwa są realizowane przez fundusz powierniczy.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronach internetowych: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?