Suche

Informacje prasowe #Społeczna odpowiedzialność
udostepnij

Wydajny gazowy kocioł kondensacyjny dużej mocy do większych obiektów - od teraz również w wariancie 150 kW

Condens 7000 WP marki Bosch

  • Łatwa obsługa dzięki inteligentnym systemom regulacji Bosch
  • Niezwykle kompaktowy system kaskadowy
  • Możliwość połączenia aż do 6 urządzeń w kaskadzie w przypadku większego zapotrzebowania na moc
Małgorzata Marczewska

Małgorzata Marczewska >

X

Jeszcze większa moc przy wysokiej wydajności: kocioł Condens 7000 WP marki Bosch jest teraz dostępny również w wariancie 150 kW. Instalacja kaskadowa składająca się z sześciu urządzeń tworzy wydajny system grzewczy o mocy do 900 kW. Tym samym, wiszący gazowy kocioł kondensacyjny można z łatwością zastosować przy modernizacji budynków wielkopowierzchniowych. Kocioł Condens 7000 WP charakteryzuje się wysoką wydajnością przy niewielkich gabarytach. Wraz z pompami i zestawem kaskadowym wysokość kotła wynosi zaledwie 1,64 m.

Trzykrotnie szybsza instalacja

Dzięki niewielkiej wysokości i masie, już od 74 kg, Condens 7000 WP jest wyjątkowo kompaktowy, co jest istotne szczególnie podczas instalacji. Duża masa tego typu urządzeń sprawia, że przy ich montażu niezbędna jest winda transportowa, podczas gdy do przeniesienia Condens 7000 WP wystarczą tylko dwie osoby. Instalatorzy mogą polegać na technologii „Slide and Guide”, która pozwala łatwo i bezpiecznie umieścić kocioł w oprawie montażowej. Condens 7000 WP to „gracz zespołowy”. Rama montażowa pozwala szybko połączyć go z innymi kotłami bez użycia jakichkolwiek narzędzi lub zintegrować z dotychczasowym systemem grzewczym. Instalacja kaskady składającej się z dwóch urządzeń zajmuje o ponad połowę mniej czasu niż w przypadku poprzednich modeli. Zainstalowane komponenty elektroniczne kotła są dostępne na ergonomicznej wysokości. W zestawie znajduje się również regulator systemowy CW 400, który na dotykowym ekranie wyświetla wszystkie monitorowane parametry instalacji grzewczej.

Moc razy sześć

Dom wielorodzinny, akademik, placówka lecznicza – im więcej osób przebywa w budynku, tym ważniejsze jest niezawodne i wydajne ogrzewanie. Condens 7000 WP jest dostępny w wariantach mocy: 50, 70, 85, 100, 125 i 150 kW. Aby uzyskać jeszcze większą wydajność, możliwa jest instalacja aż do 6 urządzeń w kaskadzie – również w ustawieniu back-to-back. Pozwala to uzyskać moc systemową na poziomie nawet 900 kW. Połączenie kaskadowe Condens 7000 WP obok mocy grzewczej zwiększa też niezawodność całego systemu: awaria tego urządzenia jest mało prawdopodobna, ale gdyby jednak się zdarzyła, inna jednostka w kaskadzie przejmie pracę uszkodzonego urządzenia, zapobiegając spadkowi temperatury w pomieszczeniu. Dzięki inteligentnym funkcjom sterowania Bosch, produkt jest idealny do domów wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej i budynków komercyjnych.

System przyjazny dla środowiska

Condens 7000 WP marki Bosch został zaprojektowany z uwzględnieniem zrównoważonego wykorzystywania zasobów. Jego opakowanie wykonano w 100% z kartonu, który nadaje się do recyklingu oraz zrezygnowano z nie ekologicznego styropianu. Condens 7000 WP działa również w sposób przyjazny dla środowiska, wydajny i niezawodny z innymi urządzeniami Bosch. Urządzenie Condens 7000 WP gwarantuje elastyczność i ekonomiczną pracę dzięki idealnemu dopasowaniu wydajności urządzenia do zapotrzebowania budynku na moc.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?