Suche

Informacje prasowe #Electrified mobility
udostepnij

Bosch wprowadza markę Tesla i dostęp do chronionych danych pojazdów Ford i Porsche do oprogramowania diagnostycznego ESI[tronic]

Znaczne rozszerzenie możliwości diagnozowania pojazdów za pomocą oprogramowania ESI[tronic] 2.0 Online

  • Użytkownicy ESI[tronic] uzyskali dostęp do diagnostyki sterowników w pojazdach marki Tesla
  • Funkcja Secure Diagnostic Access w ESI[tronic] umożliwia teraz również dostęp do chronionych danych w pojazdach marek Ford i Porsche
Łukasz Kałucki

Łukasz Kałucki >

X

Dzięki regularnemu aktualizowaniu oprogramowania diagnostycznego Bosch ESI[tronic] 2.0 Online, niezależne i wielomarkowe warsztaty są teraz w stanie skutecznie i niezawodnie serwisować i naprawiać także najnowsze modele pojazdów. Mechanicy mogą korzystać z oprogramowania, zainstalowanego na przykład w aktualnie dostępnych testerach serii KTS, aby uzyskać najnowsze dane diagnostyczne, instrukcje wyszukiwania usterek oraz wskazówki montażu i demontażu części. Od sierpnia użytkownicy ESI[tronic] są wspierani przy naprawach samochodów marki Tesla. A po kolejnej aktualizacji na początku września, mają dostęp do chronionych danych w pojazdach marek Ford i Porsche.

Vehicle diagnosis via Tesla models’ OBD interface

Po najnowszej aktualizacji ESI[tronic] z Diagnozą Sterowników modele Tesla S i X można podłączyć do sprzętu diagnostycznego Bosch poprzez złącze OBD. Ta opcja będzie później dostępna także dla innych modeli Tesli. Po połączeniu warsztat może odczytać i skasować kody usterek oraz skorzystać z funkcji serwisowych. Jedna z takich często używanych funkcji pokazuje, kiedy należy wymienić klocki hamulcowe. Użytkownicy ESI[tronic] uzyskali już dostęp do danych dotyczących przeglądów okresowych samochodów Tesla.

Bezproblemowy dostęp do chronionych danych w różnych markach samochodów

Secure Diagnostic Access (SDA) to opracowane przez firmę Bosch ustandaryzowane rozwiązanie, które z poziomu ESI[tronic] 2.0 Online umożliwia bezpośredni dostęp do chronionych danych diagnostycznych w różnych markach samochodów. Oznacza to, że warsztaty mogą – w zależności od dostępności danych w poszczególnych krajach – korzystać ze swojego oprogramowania diagnostycznego i licencji na Diagnozę Sterowników, aby uzyskać dostęp do chronionych danych w Fordach oraz Porsche i tym samym np. wykonać prace przy systemach wspomagania kierowcy. Już wcześniej można było korzystać z Bosch SDA, aby uzyskać łatwy dostęp do pojazdów Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Abarth, Chrysler, Jeep, Dodge/RAM, Mercedes-Benz i Grupy Volkswagen. Użytkownicy ESI[tronic] nie muszą przechodzić żadnych nowych procedur rejestracji, by skorzystać z tych nowych opcji. W przyszłości Bosch będzie nadal rozszerzać system SDA, umożliwiając diagnostykę w kolejnych markach samochodów.

Publikacja zdjęć z dopiskiem: Fot. Bosch

Kontakt w sprawie zapytań prasowych:

Łukasz Kałucki

lukasz.kalucki@pl.bosch.com

+48 22 715 48 05

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?