Suche

Informacje prasowe #Electrified mobility
udostepnij

Bosch wprowadza markę Tesla i dostęp do chronionych danych pojazdów Ford i Porsche do oprogramowania diagnostycznego ESI[tronic]

Znaczne rozszerzenie możliwości diagnozowania pojazdów za pomocą oprogramowania ESI[tronic] 2.0 Online

  • Użytkownicy ESI[tronic] uzyskali dostęp do diagnostyki sterowników w pojazdach marki Tesla
  • Funkcja Secure Diagnostic Access w ESI[tronic] umożliwia teraz również dostęp do chronionych danych w pojazdach marek Ford i Porsche
Łukasz Kałucki

Łukasz Kałucki >

X

Dzięki regularnemu aktualizowaniu oprogramowania diagnostycznego Bosch ESI[tronic] 2.0 Online, niezależne i wielomarkowe warsztaty są teraz w stanie skutecznie i niezawodnie serwisować i naprawiać także najnowsze modele pojazdów. Mechanicy mogą korzystać z oprogramowania, zainstalowanego na przykład w aktualnie dostępnych testerach serii KTS, aby uzyskać najnowsze dane diagnostyczne, instrukcje wyszukiwania usterek oraz wskazówki montażu i demontażu części. Od sierpnia użytkownicy ESI[tronic] są wspierani przy naprawach samochodów marki Tesla. A po kolejnej aktualizacji na początku września, mają dostęp do chronionych danych w pojazdach marek Ford i Porsche.

Vehicle diagnosis via Tesla models’ OBD interface

Po najnowszej aktualizacji ESI[tronic] z Diagnozą Sterowników modele Tesla S i X można podłączyć do sprzętu diagnostycznego Bosch poprzez złącze OBD. Ta opcja będzie później dostępna także dla innych modeli Tesli. Po połączeniu warsztat może odczytać i skasować kody usterek oraz skorzystać z funkcji serwisowych. Jedna z takich często używanych funkcji pokazuje, kiedy należy wymienić klocki hamulcowe. Użytkownicy ESI[tronic] uzyskali już dostęp do danych dotyczących przeglądów okresowych samochodów Tesla.

Bezproblemowy dostęp do chronionych danych w różnych markach samochodów

Secure Diagnostic Access (SDA) to opracowane przez firmę Bosch ustandaryzowane rozwiązanie, które z poziomu ESI[tronic] 2.0 Online umożliwia bezpośredni dostęp do chronionych danych diagnostycznych w różnych markach samochodów. Oznacza to, że warsztaty mogą – w zależności od dostępności danych w poszczególnych krajach – korzystać ze swojego oprogramowania diagnostycznego i licencji na Diagnozę Sterowników, aby uzyskać dostęp do chronionych danych w Fordach oraz Porsche i tym samym np. wykonać prace przy systemach wspomagania kierowcy. Już wcześniej można było korzystać z Bosch SDA, aby uzyskać łatwy dostęp do pojazdów Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Abarth, Chrysler, Jeep, Dodge/RAM, Mercedes-Benz i Grupy Volkswagen. Użytkownicy ESI[tronic] nie muszą przechodzić żadnych nowych procedur rejestracji, by skorzystać z tych nowych opcji. W przyszłości Bosch będzie nadal rozszerzać system SDA, umożliwiając diagnostykę w kolejnych markach samochodów.

Publikacja zdjęć z dopiskiem: Fot. Bosch

Kontakt w sprawie zapytań prasowych:

Łukasz Kałucki

lukasz.kalucki@pl.bosch.com

+48 22 715 48 05

Grupa Bosch jest wiodącym światowym dostawcą technologii i usług. Na całym świecie zatrudnia blisko 401 300 pracowników (stan na 31 grudnia 2021 roku). Według wstępnych danych, w 2021 r. firma wygenerowała sprzedaż na poziomie 78,8 mld euro. Jej działalność podzielona jest na cztery sektory biznesowe: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodący dostawca IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0, oraz mobilność połączonej w sieci. Bosch realizuje wizję mobilności, która jest zrównoważona, bezpieczna i ekscytująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie technologii czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować swoim klientom połączone, interdyscyplinarne rozwiązania z jednego źródła. Celem strategicznym Grupy Bosch jest ułatwianie życia w sieci dzięki produktom i rozwiązaniom, które zawierają sztuczną inteligencję (AI) albo zostały opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch poprawia jakość życia na całym świecie dzięki innowacyjnym produktom i usługom, które wzbudzają entuzjazm. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupa Bosch obejmuje spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w około 60 krajach. Łącznie z partnerami handlowymi i serwisowymi, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Bosch obejmuje prawie wszystkie kraje świata. Od pierwszego kwartału 2020 roku Grupa Bosch, posiadająca ponad 400 lokalizacji na całym świecie, jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest jego siła innowacyjna. W 128 zakładach na całym świecie Bosch zatrudnia w dziale badań i rozwoju około 76 300 pracowników, z czego prawie 38 000 to inżynierowie oprogramowania.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) jako "Warsztat Mechaniki Precyzyjnej i Elektrotechniki". Szczególna struktura własnościowa spółki Robert Bosch GmbH gwarantuje swobodę przedsiębiorczości Grupy Bosch, umożliwiając przedsiębiorstwu długoterminowe planowanie i podejmowanie znacznych inwestycji z wyprzedzeniem w celu zabezpieczenia przyszłości. Dziewięćdziesiąt cztery procent kapitału zakładowego spółki Robert Bosch GmbH należy do Robert Bosch Stiftung GmbH, fundacji charytatywnej. Pozostałe udziały są w posiadaniu spółki Robert Bosch GmbH oraz spółki należącej do rodziny Bosch. Większość praw głosu należy do Robert Bosch Industrietreuhand KG. Funkcje związane z własnością przedsiębiorstwa są realizowane przez fundusz powierniczy.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronach internetowych: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?