Suche

Informacje prasowe #Społeczna odpowiedzialność
udostepnij

Nowa generacja klimatyzatorów pokojowych Bosch z serii Climate 6000i

Dobre samopoczucie zależy od powietrza

Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

Przyjęło się, że klimatyzację montuje się głównie w okresie wiosenno-letnim, kiedy doskwierają nam upały i chcemy szybko znaleźć na to rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że klimatyzacja oprócz chłodzenia spełnia również inne ważne funkcje.. W zimie może stanowić źródło ciepła, a także oczyszczać powietrze z zanieczyszczeń. Te i inne funkcje ma najnowszy klimatyzator z oferty Bosch Termotechnika: Climate 6000i.

Klimatyzator 6000i oferuje inteligentne rozwiązania, które zapewnią komfort i efektywność bez wysiłku. Podczas nieobecności użytkownika urządzenie automatycznie obniży częstotliwość pracy, aby oszczędzać energię. Dzięki specjalnemu czujnikowi pozwala na dostosowanie poziomu wilgotności na skali od 35 do 85%. Sprawdzona technologia jonizacji wraz z filtrem BIO gwarantują polepszenie jakości powietrza.

Konstrukcja, która zapewnia łatwą instalację i konserwację

Klimatyzatory Bosch zapewniają czyste powietrze, dzięki specjalnym filtrom. Filtr katalityczny eliminuje formaldehydy i inne lotne związki organiczne jak również szkodliwe gazy i zapachy. Filtr BIO składa się ze specjalnego enzymu oraz biofiltra (HEPA), który wychwytuje cząsteczki kurzu, bakterie, grzyby i mikroby oraz eliminuje bakterie rozpuszczając ich ściany komórkowe. Działanie filtra HD (wysokiej gęstości) jest o 50% bardziej efektywne w porównaniu do tradycyjnych filtrów tego typu. Może on oczyścić do 80% kurzu i pyłków z powietrza. Poza filtrami, urządzenia mają funkcję samooczyszczenia (i-Clean). Technologia i-Clean automatycznie zamrażając, a następnie szybko rozmrażając szron, usuwa kurz, pleśń i tłuszcz, które, jeżeli przylegają do wymiennika ciepła, mogą być źródłem nieprzyjemnych zapachów. Kolejnym elementem, który dba o zdrowie jest jonizator. Element ten uwalnia do powietrza dodatnie i ujemne jony, które otaczają i, w wyniku reakcji chemicznej, zabijają bakterie zamieniając je w nieszkodliwe cząsteczki wody. Dzięki temu powietrze w domu staje się czyste i zdrowe.

Climate 6000i cechuje niezwykłe łatwy montaż, oraz wysoka jakość wykonania. Dzięki nowej konstrukcji, klimatyzatory te (zarówno pod kątem jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej) całkowicie różnią się od innych tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Tutaj, podobnie jak dla modeli Climate 3000i oraz Climate 5000i, zastosowano wyjątkowy design jednostki zewnętrznej z czarnym grillem i srebrnym pierścieniem oraz obudową w kolorze białym.

Konstrukcja, która zapewnia łatwą instalację i konserwację

Opracowana przez Bosch płyta montażowa ułatwia bezbłędny i szybki montaż jednostki wewnętrznej. Dzięki wbudowanej poziomicy i specjalnej matrycy na śruby, nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia. Dokonywanie konserwacji jednostki wewnętrznej czy ewentualna naprawa nie są skomplikowane. Wentylator i silnik można zdemontować odkręcając tylko jedną śrubę. Skrzynka przyłączeniowa i płytka są dostępne od przodu urządzenia. Dużo miejsca z tyłu jednostki wewnętrznej ułatwia poprowadzenie rur łączących z jednostką zewnętrzną oraz odprowadzenie skroplin kondensatu.

Skuteczne rozwiązania i spokój na lata

Jednostka zewnętrzna może pracować w temperaturze minimalnej sięgającej nawet -15oC. Niezawodność pracy zapewnia funkcja odmrażania jednostki zewnętrznej zimą lub też oczyszczania z kurzu w pozostałym okresie. Układ jest w stanie dokonać autodiagnozy pracy oraz wykryć i zakomunikować ewentualny wyciek czynnika chłodniczego. Specjalna powłoka antykorozyjna lameli przedłuża bezawaryjną pracę urządzenia. Autorestart dba o to, aby system klimatyzacji nie zapomniał żadnych ustawień w przypadku chwilowego braku zasilania.

Dopasowanie do potrzeb każdego domownika

W jednostce wewnętrznej i w pilocie zdalnego sterownia dodano szereg funkcji, które zaspokajają wymagania domowników. Przede wszystkim automatyczna zmiana kierunku nawiewu w pionie i poziomie. Funkcja Follow Me uruchamia czujnik znajdujący się w pilocie, który mierzy temperaturę dokładnie tam, gdzie zlokalizowany jest pilot. Kolejna przydatna funkcja to tryb unikania podmuchu wiatru (Wind Avoid me). Funkcja ta pozwala dostosować kierunek nawiewu za pomocą pilota i cieszyć się przyjemnym klimatem unikając jednocześnie bezpośredniego podmuchu zimnego powietrza. Dzięki regulacji wilgotności można nie tylko cieszyć się odpowiednią temperaturą, ale również natychmiast usunąć nadmiar wilgoci z powietrza w otoczeniu. W tym celu należy aktywować czujnik wilgotności za pomocą pilota na podczerwień.

Oszczędność dla budżetu i dbałość o ekologię

Modele Climate mają funkcje, które zatroszczą się nie tylko o budżet, ale i o środowisko naturalne poprzez redukcję zużycia energii elektrycznej. Przydatna funkcja Gear pozwala na dostosowanie mocy urządzenia do obsługiwanego obiektu. Poprzez możliwość redukcji mocy roboczej w trzech zakresach pracy 50, 75 i 100%, można precyzyjne korzystać z klimatyzatora. Tryb pracy ECO pozwala na oszczędność do 20% energii przy pracy klimatyzatora powyżej 8 godzin (ta opcja jest dostępna tylko w trybie chłodzenia). Ponadto czujnik obecności (Human sensor) pomaga oszczędzać energię. Wykrywa on obecność osób w pomieszczeniu i odpowiednio dostosowuje moc klimatyzatora. Gwarantuje to najlepsze możliwe wykorzystanie energii.

Model dostępny jest w 4 wariantach mocy: 2,6 - 3,5 - 5,3 - 7,0 kW. Najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ w trybie chłodzenia oraz A++ (dla modeli 2,6 i 3,5 kW) lub A+ (dla modeli 5,3 i 7,0 kW) w trybie grzania. Modele z tej serii mają możliwość zdalnego sterowania poprzez aplikację HomeCom Easy, która zapewnia pełną kontrolę nad klimatem w domu lub biurze. Aplikację HomeCom Easy można pobrać bezpłatnie ze strony Google Play i/lub App Store.

Zapraszamy na stronę:

https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/ocs/budynki-mieszkalne/klimatyzacja-1221722-c/

Grupa Bosch jest wiodącym światowym dostawcą technologii i usług. Na całym świecie zatrudnia blisko 401 300 pracowników (stan na 31 grudnia 2021 roku). Według wstępnych danych, w 2021 r. firma wygenerowała sprzedaż na poziomie 78,8 mld euro. Jej działalność podzielona jest na cztery sektory biznesowe: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodący dostawca IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0, oraz mobilność połączonej w sieci. Bosch realizuje wizję mobilności, która jest zrównoważona, bezpieczna i ekscytująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie technologii czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować swoim klientom połączone, interdyscyplinarne rozwiązania z jednego źródła. Celem strategicznym Grupy Bosch jest ułatwianie życia w sieci dzięki produktom i rozwiązaniom, które zawierają sztuczną inteligencję (AI) albo zostały opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch poprawia jakość życia na całym świecie dzięki innowacyjnym produktom i usługom, które wzbudzają entuzjazm. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupa Bosch obejmuje spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w około 60 krajach. Łącznie z partnerami handlowymi i serwisowymi, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Bosch obejmuje prawie wszystkie kraje świata. Od pierwszego kwartału 2020 roku Grupa Bosch, posiadająca ponad 400 lokalizacji na całym świecie, jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest jego siła innowacyjna. W 128 zakładach na całym świecie Bosch zatrudnia w dziale badań i rozwoju około 76 300 pracowników, z czego prawie 38 000 to inżynierowie oprogramowania.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) jako "Warsztat Mechaniki Precyzyjnej i Elektrotechniki". Szczególna struktura własnościowa spółki Robert Bosch GmbH gwarantuje swobodę przedsiębiorczości Grupy Bosch, umożliwiając przedsiębiorstwu długoterminowe planowanie i podejmowanie znacznych inwestycji z wyprzedzeniem w celu zabezpieczenia przyszłości. Dziewięćdziesiąt cztery procent kapitału zakładowego spółki Robert Bosch GmbH należy do Robert Bosch Stiftung GmbH, fundacji charytatywnej. Pozostałe udziały są w posiadaniu spółki Robert Bosch GmbH oraz spółki należącej do rodziny Bosch. Większość praw głosu należy do Robert Bosch Industrietreuhand KG. Funkcje związane z własnością przedsiębiorstwa są realizowane przez fundusz powierniczy.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronach internetowych: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?