Suche

Informacje prasowe #Społeczna odpowiedzialność

Nowa generacja klimatyzatorów pokojowych Bosch z serii Climate 6000i

Dobre samopoczucie zależy od powietrza

Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

Przyjęło się, że klimatyzację montuje się głównie w okresie wiosenno-letnim, kiedy doskwierają nam upały i chcemy szybko znaleźć na to rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że klimatyzacja oprócz chłodzenia spełnia również inne ważne funkcje.. W zimie może stanowić źródło ciepła, a także oczyszczać powietrze z zanieczyszczeń. Te i inne funkcje ma najnowszy klimatyzator z oferty Bosch Termotechnika: Climate 6000i.

Klimatyzator 6000i oferuje inteligentne rozwiązania, które zapewnią komfort i efektywność bez wysiłku. Podczas nieobecności użytkownika urządzenie automatycznie obniży częstotliwość pracy, aby oszczędzać energię. Dzięki specjalnemu czujnikowi pozwala na dostosowanie poziomu wilgotności na skali od 35 do 85%. Sprawdzona technologia jonizacji wraz z filtrem BIO gwarantują polepszenie jakości powietrza.

Konstrukcja, która zapewnia łatwą instalację i konserwację

Klimatyzatory Bosch zapewniają czyste powietrze, dzięki specjalnym filtrom. Filtr katalityczny eliminuje formaldehydy i inne lotne związki organiczne jak również szkodliwe gazy i zapachy. Filtr BIO składa się ze specjalnego enzymu oraz biofiltra (HEPA), który wychwytuje cząsteczki kurzu, bakterie, grzyby i mikroby oraz eliminuje bakterie rozpuszczając ich ściany komórkowe. Działanie filtra HD (wysokiej gęstości) jest o 50% bardziej efektywne w porównaniu do tradycyjnych filtrów tego typu. Może on oczyścić do 80% kurzu i pyłków z powietrza. Poza filtrami, urządzenia mają funkcję samooczyszczenia (i-Clean). Technologia i-Clean automatycznie zamrażając, a następnie szybko rozmrażając szron, usuwa kurz, pleśń i tłuszcz, które, jeżeli przylegają do wymiennika ciepła, mogą być źródłem nieprzyjemnych zapachów. Kolejnym elementem, który dba o zdrowie jest jonizator. Element ten uwalnia do powietrza dodatnie i ujemne jony, które otaczają i, w wyniku reakcji chemicznej, zabijają bakterie zamieniając je w nieszkodliwe cząsteczki wody. Dzięki temu powietrze w domu staje się czyste i zdrowe.

Climate 6000i cechuje niezwykłe łatwy montaż, oraz wysoka jakość wykonania. Dzięki nowej konstrukcji, klimatyzatory te (zarówno pod kątem jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej) całkowicie różnią się od innych tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Tutaj, podobnie jak dla modeli Climate 3000i oraz Climate 5000i, zastosowano wyjątkowy design jednostki zewnętrznej z czarnym grillem i srebrnym pierścieniem oraz obudową w kolorze białym.

Konstrukcja, która zapewnia łatwą instalację i konserwację

Opracowana przez Bosch płyta montażowa ułatwia bezbłędny i szybki montaż jednostki wewnętrznej. Dzięki wbudowanej poziomicy i specjalnej matrycy na śruby, nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia. Dokonywanie konserwacji jednostki wewnętrznej czy ewentualna naprawa nie są skomplikowane. Wentylator i silnik można zdemontować odkręcając tylko jedną śrubę. Skrzynka przyłączeniowa i płytka są dostępne od przodu urządzenia. Dużo miejsca z tyłu jednostki wewnętrznej ułatwia poprowadzenie rur łączących z jednostką zewnętrzną oraz odprowadzenie skroplin kondensatu.

Skuteczne rozwiązania i spokój na lata

Jednostka zewnętrzna może pracować w temperaturze minimalnej sięgającej nawet -15oC. Niezawodność pracy zapewnia funkcja odmrażania jednostki zewnętrznej zimą lub też oczyszczania z kurzu w pozostałym okresie. Układ jest w stanie dokonać autodiagnozy pracy oraz wykryć i zakomunikować ewentualny wyciek czynnika chłodniczego. Specjalna powłoka antykorozyjna lameli przedłuża bezawaryjną pracę urządzenia. Autorestart dba o to, aby system klimatyzacji nie zapomniał żadnych ustawień w przypadku chwilowego braku zasilania.

Dopasowanie do potrzeb każdego domownika

W jednostce wewnętrznej i w pilocie zdalnego sterownia dodano szereg funkcji, które zaspokajają wymagania domowników. Przede wszystkim automatyczna zmiana kierunku nawiewu w pionie i poziomie. Funkcja Follow Me uruchamia czujnik znajdujący się w pilocie, który mierzy temperaturę dokładnie tam, gdzie zlokalizowany jest pilot. Kolejna przydatna funkcja to tryb unikania podmuchu wiatru (Wind Avoid me). Funkcja ta pozwala dostosować kierunek nawiewu za pomocą pilota i cieszyć się przyjemnym klimatem unikając jednocześnie bezpośredniego podmuchu zimnego powietrza. Dzięki regulacji wilgotności można nie tylko cieszyć się odpowiednią temperaturą, ale również natychmiast usunąć nadmiar wilgoci z powietrza w otoczeniu. W tym celu należy aktywować czujnik wilgotności za pomocą pilota na podczerwień.

Oszczędność dla budżetu i dbałość o ekologię

Modele Climate mają funkcje, które zatroszczą się nie tylko o budżet, ale i o środowisko naturalne poprzez redukcję zużycia energii elektrycznej. Przydatna funkcja Gear pozwala na dostosowanie mocy urządzenia do obsługiwanego obiektu. Poprzez możliwość redukcji mocy roboczej w trzech zakresach pracy 50, 75 i 100%, można precyzyjne korzystać z klimatyzatora. Tryb pracy ECO pozwala na oszczędność do 20% energii przy pracy klimatyzatora powyżej 8 godzin (ta opcja jest dostępna tylko w trybie chłodzenia). Ponadto czujnik obecności (Human sensor) pomaga oszczędzać energię. Wykrywa on obecność osób w pomieszczeniu i odpowiednio dostosowuje moc klimatyzatora. Gwarantuje to najlepsze możliwe wykorzystanie energii.

Model dostępny jest w 4 wariantach mocy: 2,6 - 3,5 - 5,3 - 7,0 kW. Najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ w trybie chłodzenia oraz A++ (dla modeli 2,6 i 3,5 kW) lub A+ (dla modeli 5,3 i 7,0 kW) w trybie grzania. Modele z tej serii mają możliwość zdalnego sterowania poprzez aplikację HomeCom Easy, która zapewnia pełną kontrolę nad klimatem w domu lub biurze. Aplikację HomeCom Easy można pobrać bezpłatnie ze strony Google Play i/lub App Store.

Zapraszamy na stronę:

https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/ocs/budynki-mieszkalne/klimatyzacja-1221722-c/

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia blisko 7 700 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2020). W 2020 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 5,5 mld złotych, a całkowite przychody netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły 9,8 mld złotych.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia blisko 395 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2020). W 2020 roku firma wygenerowała obrót w wysokości 71,5 miliarda euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Bosch realizuje wizję mobilności, która jest zrównoważona, bezpieczna i ekscytująca. Wykorzystuje swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii czujników, oprogramowania i usług, a także własnej chmury IoT, aby oferować swoim klientom połączone rozwiązania między domenami z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch poprawia jakość życia na całym świecie dzięki innowacyjnym produktom i usługom, które wzbudzają entuzjazm. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. W swoich 400 lokalizacjach na świecie, Bosch osiągnął już neutralność klimatyczną w obszarze własnych emisji. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 73 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 129 ośrodkach R&D na całym świecie oraz blisko 30 000 ekspertów IT.

Więcej: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-presse.de, www.twitter.com/BoschPresse

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?