Suche

Informacje prasowe #Grupa Bosch
udostepnij

Buderus wprowadza na rynek dwie nowe serie pomp ciepła

Buderus wprowadził na rynek dwie nowe serie pomp ciepła typu glikol/woda – Logatherm WSW196i.2 w wersji ze szklanym frontem w kolorze białym lub czarnym oraz Logatherm WSW186 w wersji z metalowym frontem w kolorze białym. Obie serie są dostępne w alternatywnym wariancie ze zintegrowanym 180-litrowym zasobnikiem ciepłej wody lub 50-litrowym zasobnikiem buforowym.

Dzięki koncepcji modułowej Logatherm WSW196i.2 i Logatherm WSW186 oferują instalatorom systemów grzewczych dużą elastyczność w dostosowywaniu urządzeń do potrzeb klientów – dotyczy to również kombinacji z innymi komponentami, takimi jak wolnostojący zasobnik ciepłej wody Logalux SH lub zintegrowany kompaktowy zasobnik buforowy. Pompy ciepła dostępne są w czterech różnych wydajnościach: 6 kW, 8 kW, 12 kW oraz 16 kW. Modulowana praca, dzięki technologii inwerterowej, pozwala na dostosowanie mocy grzewczej urządzeń do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, dzięki czemu są bardzo wydajne.

Pompy ciepła typu glikol/woda mogą również pracować w systemie z innymi źródłami ciepła, takimi jak instalacja solarna lub kominek. Dodatkowo mogą wykorzystywać energię elektryczną wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne.

Logatherm WSW196i.2 i Logatherm WSW186 z płynną modulacją mocy grzewczej mogą być instalowane w domach jedno- lub dwurodzinnych, zarówno w nowych, jak i w istniejących budynkach. Urządzenia samodzielnie monitorują temperatury wejściowe źródła ciepła i dostosowują system do istniejących warunków.

Łatwy transport

Dodatkowym atutem są kompaktowe wymiary, które szczególnie w przypadku wariantów ze zintegrowanym 180-litrowym zasobnikiem ciepłej wody lub 50-litrowym zasobnikiem buforowym pozwalają na łatwy montaż nawet w ciasnych pomieszczeniach. Urządzenia można łatwo transportować – układ chłodniczy jest oddzielnym elementem. Wszystkie komponenty techniczne są łatwo dostępne do prac serwisowych.

Wyjątkowo wydajne

Logatherm WSW196i.2 i Logatherm WSW186 osiągają wysoką wydajność dzięki modulowanej pracy sprężarki i pomp obiegowych. Przy współczynniku sezonowej efektywności energetycznej do 5,55 (SCOP), pompy ciepła typu glikol/woda dostarczają 5,55 razy więcej energii. Są one sklasyfikowane w klasie sezonowej efektywności energetycznej A+++ (wersja 6 kW z A++) dla ogrzewania pomieszczeń przy temperaturze zasilania 55°C i klasie efektywności energetycznej A+ dla podgrzewania wody.

Temperatura zasilania do 71°C zapewnia użytkownikom wysoki komfort ciepłej wody użytkowej oraz umożliwia stosowanie urządzenia do systemów grzewczych wymagających wyższych temperatur.

W miesiącach letnich właściciele domów mogą używać pompy ciepła do utrzymywania przyjemnej temperatury w pomieszczeniach dzięki chłodzeniu pasywnemu.

Komfortowa obsługa

W urządzeniach seryjnie montowany jest układ regulacji EMS plus z nową jednostką sterującą Logamatic BC400, którą wyposażono w dotykowy, kolorowy ekran. Logatherm WSW196i.2 i Logatherm WSW186 fabrycznie wyposażono w zintegrowany moduł internetowy do wygodnej zdalnej obsługi. Użytkownicy mogą obsługiwać system za pomocą aplikacji MyBuderus. Do obsługi wystarczy smartfon.

Dofinansowanie

Nowe pompy ciepła kwalifikują się do dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze.

Kontakt dla prasy:

Hanna Żurek

Specjalista ds. PR

+48 22 715 42 17

hanna.zurek@pl.bosch.com

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?