Suche

Informacje prasowe #Biznes/ekonomia

Bosch nagradza swoich najlepszych dostawców

Polska firma wśród wyróżnionych przedsiębiorstw

  • Czterdziestu sześciu dostawców na całym świecie z nagrodą za doskonałość
  • Nowa kategoria: nagroda za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju
  • W przyszłości poziom emisji CO2 dostawców będzie brany pod uwagę przy decyzji o współpracy: koncepcja zakupów uwzględniająca ten aspekt będzie testowana w 2022 r.
Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

W ramach tegorocznych Supplier Awards, koncern Bosch nagrodził 46 firm z 16 krajów, wyróżniając je spośród swoich 23 000 dostawców na całym świecie.

Polska firma SPLAST znalazła się w gronie zwycięzców kategorii „Zakupy bezpośrednie – dobra konsumpcyjne”. SPLAST to firma z ponad 30 letnią tradycją specjalizująca się w przetwórstwie technicznych tworzyw sztucznych. To jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce. I to właśnie komponenty sztuczne dostarcza do Bosch.

Na całym świecie około 37 000 pracowników Bosch w działach zakupów i logistyki dba o to, by codziennie dostarczać do ok. 240 fabryk koncernu, części i surowce potrzebne do produkcji. Bosch wyróżnia swoich najlepszych dostawców z całego świata nagrodą Bosch Global Supplier Award. Laureaci są doceniani za osiągnięcia w zakresie produkcji oraz dostawy surowców, produktów i usług.

W tym roku jury wyłoniło też laureatów w nowej kategorii „Zrównoważony rozwój”.

Zrównoważone łańcuchy dostaw: działania na rzecz klimatu w centrum uwagi

Bosch, ze wszystkimi swoimi 400 lokalizacjami na świecie, od pierwszego kwartału 2020 roku jest neutralny pod względem emisji CO2. Teraz, we współpracy z globalną siecią dostawców, firma chce zrobić kolejny krok i do 2030 roku o 15% zredukować emisje w całym cyklu życia swoich produktów.

Działania na rzecz klimatu to wspólne zadanie przemysłu, polityki i społeczeństwa– mówi prof. Asenkerschbaumer, członek zarządu i CFO Bosch.

W przyszłości poziom emisji CO2 dostawcy będzie jednym z kryteriów przyznawania nowych kontraktów. Planujemy wprowadzić w życie kilka wstępnych pomysłów w tym zakresie w 2022 roku, mówi dyrektor finansowy Bosch.

Zrównoważony rozwój: zdobywcy nagród w nowej kategorii

W nowej kategorii w ramach Bosch Supplier Awards, Bosch honoruje starania swoich dostawców na rzecz zrównoważonego rozwoju. Na początek skupiliśmy się na programach działań na rzecz klimatu – powiedział dr Arne Flemming, szef zarządzania łańcuchem dostaw w firmie Bosch. Aby znaleźć się na krótkiej liście, nasi dostawcy musieli wykazać się doskonałą ogólną wydajnością, a także oceną A lub B w prestiżowym projekcie Carbon Disclosure Project. Następnie jury złożone z ekspertów ds. zakupów i zrównoważonego rozwoju oceniało kryteria takie jak transparencja w zakresie emisji dwutlenku węgla, cele redukcji do 2030 r. oraz wkład w osiągnięcie celów Bosch w zakresie CO2.

Laureatami pierwszej w historii nagrody Bosch Sustainability Award zostali: niemiecki producent półprzewodników Infineon oraz dwie firmy z USA: programistyczna Salesforce i producent mebli biurowych Steelcase.

Firmę Infineon wyróżniono za wieloletnią działalność wolontariacką mającą na celu zmniejszenie emisji CO2 w produkcji, a także za kompleksową strategię korporacyjną z ambitnymi celami zrównoważonego rozwoju. Salesforce zaimponowała planem korzystania wyłącznie z energii odnawialnej od 2022 roku, a także celami redukcji emisji CO2, które firma wyznaczyła własnym dostawcom. Steelcase zdobyła uznanie jury m.in. dzięki zintegrowanemu podejściu do redukcji CO2 – od wyboru zrównoważonych materiałów po ich ponowne wykorzystanie.

Pełna lista zwycięzców dostępna jest tutaj.

Kontakt w sprawie zapytań prasowych:

Sven Kahn

Telefon: +49 711 811-6415

Twitter: @BoschPress

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia blisko 7 700 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2020). W 2020 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 5,5 mld złotych, a całkowite przychody netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły 9,8 mld złotych.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia blisko 395 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2020). W 2020 roku firma wygenerowała obrót w wysokości 71,5 miliarda euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Bosch realizuje wizję mobilności, która jest zrównoważona, bezpieczna i ekscytująca. Wykorzystuje swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii czujników, oprogramowania i usług, a także własnej chmury IoT, aby oferować swoim klientom połączone rozwiązania między domenami z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch poprawia jakość życia na całym świecie dzięki innowacyjnym produktom i usługom, które wzbudzają entuzjazm. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. W swoich 400 lokalizacjach na świecie, Bosch osiągnął już neutralność klimatyczną w obszarze własnych emisji. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 73 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 129 ośrodkach R&D na całym świecie oraz blisko 30 000 ekspertów IT.

Więcej: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-presse.de, www.twitter.com/BoschPresse

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?