Suche

Informacje prasowe #Grupa Bosch

Bosch Tronic Heat 3500: Nowe elektryczne kotły grzewcze marki Bosch

Bądź eko i „przesiądź się na elektryka“

Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

Tronic Heat 3500 to nowa rodzina kotłów elektrycznych marki Bosch przeznaczonych do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Cała seria to siedem modeli o mocach od 4 do 24 kW. Urządzenia wyposażone są w naczynie zbiorcze oraz pompę obiegową do c.o. Nowoczesny panel sterowania umożliwia łatwą obsługę, a wbudowana automatyka zapewnia oszczędną pracę i utrzymanie komfortu cieplnego w ogrzewanych pomieszczeniach.

Podłącz i ogrzewaj

Kotły elektryczne Tronic Heat 3500 to bardzo łatwy sposób na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Nie wymagają podłączenia do sieci gazowej. Nie potrzebują komina. Wystarczy podłączenie do sieci elektrycznej. Niewielkie wymiary i nowoczesny design dają dużą swobodę w wyborze miejsca instalacji. Urządzenia charakteryzują się czystą i cichą pracą. Wbudowane styczniki są praktycznie bezgłośne, a urządzenie w trakcie pracy nie emituje żadnych spalin.

Sprawdzi się wszędzie

Tronic Heat 3500 to idealny wybór do nowych lub modernizowanych obiektów. Mogą pracować jako urządzenia samodzielnie zasilające układ centralnego ogrzewania i ewentualnie ciepłej wody użytkowej. Mogą również współpracować z innym źródłem ciepła np. kotłem stałopalnym lub pompą ciepła. Pełnią wtedy funkcję urządzenia zabezpieczającego np. na wypadek awarii głównego źródła ciepła lub jego konserwacji. W przypadku kotłów na paliwa stałe mogą uruchamiać się wtedy, gdy w kotle zostanie zużyte całe paliwo i temperatura zasilania c.o. zacznie spadać. Zapewniają ciągłe utrzymanie komfortu cieplnego do czasu ponownego załadowania kotła stałopalnego. Mogą również pełnić funkcję szczytowego źródła ciepła np. w sytuacji, kiedy pompa ciepła nie jest dobrana (ze względów ekonomicznych) na skrajne parametry obliczeniowe i w przypadku ich wystąpienia moc samej pompy nie byłaby wystarczająca. Wtedy kocioł elektryczny dogrzeje wodę do odpowiedniej temperatury. Przygotowanie ciepłej wody użytkowej realizowane jest przy współpracy z zewnętrznym zasobnikiem c.w.u. Do podłączenia zasobnika potrzebny jest zestaw przyłączeniowy stanowiący wyposażenie dodatkowe. Zestaw składa się z zaworu 3-drogowego, siłownika i dodatkowego czujnika NTC.

Inwestycja, która daje oszczędności

Tronic Heat 3500 to inwestycja, która daje oszczędności. Użytkownik ponosi jedynie koszt zakupu samego urządzenia i ewentualnie dodatkowych akcesoriów. Nie ponosi natomiast kosztów instalacji komina oraz wykonania przyłącza gazowego. Samo urządzenie, w porównaniu z innymi źródłami ciepła, jest relatywnie tanie. Przy współpracy z instalacją fotowoltaiczną można korzystać z darmowego prądu. Zaawansowane sterowanie gwarantuje optymalne zużycie energii. Należy jednak pamiętać , że wybór sposobu ogrzewania powinien być poprzedzony analizą kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych.

Pełna kontrola

Tronic Heat 3500 ma zaawansowane możliwości sterowania. Można sterować pracą kotła w zależności od temperatury w pomieszczeniu korzystając z regulatora pokojowego. Po doposażeniu kotła w moduł EKR możliwe jest sterowanie pogodowe, które uzależnione jest od temperatury zewnętrznej. Optymalizacja pracy kotła to realne oszczędności przy zapewnieniu komfortu cieplnego.

Bądź eko, żyj bezpiecznie

Tronic Heat 3500 to:

  • brak emisji spalin czyli czystsze powietrze,
  • brak zasilania gazem czyli rezygnacja z wykorzystania paliw kopalnych,
  • brak płomienia i spalin czyli bezpieczeństwo użytkowania

Tronic Heat 3500 to nowoczesny design charakterystyczny dla innych urządzeń grzewczych marki Bosch. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów i najwyższej jakości wykonania istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na urządzenia do 5 lat.

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 403 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2019). Według wstępnych danych finansowych, w 2019 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 77,9 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o.; Bosch Rexroth Sp. z o.o.; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.; i sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 7 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2018). W 2018 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,4 mld złotych. Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2018). W 2018 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,5 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowaniu i usługach, a także własną chmurę obliczeniową, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 460 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 68 700 pracowników w działach badań i rozwoju w 130 ośrodkach R&D na całym świecie.

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?