Suche

Informacje prasowe #Biznes/ekonomia
udostepnij

Finał VI edycji Junkers Szkoli – Bosch Termotechnika wyłania zwycięzców programu

W czerwcu wyłoniliśmy 15 laureatów VI edycji programu Junkers Szkoli. Najlepsza piątka otrzymała voucher na kurs oraz egzamin dający uprawnienia wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. W tym roku dla laureatów przygotowane zostały również dodatkowe szkolenia z zakresu techniki grzewczej poprowadzone przez ekspertów Bosch.

Junkers Szkoli (nowa nazwa programu: Bosch Termotechnika Szkoli) to program edukacyjny, który Junkers-Bosch prowadzi we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.

Zakończenie tegorocznej edycji programu musieliśmy przemodelować i sprawnie dopasować do zupełnie nowych panujących realiów i zasad. Bardzo się cieszymy, że z sukcesem udało nam się sfinalizować program i wyłonić zwycięzców. W tym roku w programie wzięło udział aż 30 szkół z całej Polski. Z przyjemnością obserwujemy, że coraz więcej uczniów techników jest chętnych do poszerzania swojej wiedzy oraz zdobywania cennych kompetencji, niezbędnych na rynku pracy

podsumowuje Piotr Narkiewicz, Kierownik Marketingu, Bosch Termotechnika.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w testach zdobywają nagrody: m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Nagrodą główną za I miejsce jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji. Zdobycie uprawnień ułatwi im start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze Autoryzowanego Partnera Junkers-Bosch.

W VI edycji programu organizowanego w roku szkolnym 2019/2020 wzięło udział 365 uczniów z 30 techników. We wszystkich sześciu edycjach programu wzięło udział łącznie prawie 1400 uczniów z 30 szkół z całej Polski.

W tym roku program zmienia nazwę na Bosch Termotechnika Szkoli.

Laureaci VI edycji programu Junkers Szkoli (rok szkolny 2019/2020):

I nagroda:

1. Oliwia Mrozińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim

2. Mateusz Tomczak z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

3. Zuzanna Dołgin z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim

4. Bartosz Żuchowski z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

5. Piotr Walak z Technikum nr 3 w Łodzi

II nagroda:

1. Gabriel Herman z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

2. Jakub Mulczyński z z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

3. Paweł Maruszczak z Technikum nr 3 w Łodzi

4. Dominik Woźniak z Technikum nr 3 w Łodzi

5. Dominik Szymborski z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

III nagroda:

1. Klaudiusz Rutkowski z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

2. Julian Nowak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim

3. Wiktor Pawlak z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich

4. Filip Kolasa z Technikum nr 3 w Łodzi

5. Patryk Borowski z Technikum nr 3 w Łodzi

Grupa Bosch jest obecna w Polsce od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. Zatrudnia blisko 9 600 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł. Łączna sprzedaż Grupy Bosch w Polsce, obejmująca sprzedaż spółek nieskonsolidowanych oraz dostawy wewnętrzne do spółek powiązanych, wyniosła 13,2 mld zł. W Polsce zlokalizowanych jest osiem fabryk, cztery centra badawczo-rozwojowe, Bosch Digital Hub - centrum kompetencyjne IT oraz zespoły i centra usług wspólnych Grupy Bosch. Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 429 000 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku globalne obroty ze sprzedaży koncernu wyniosły 91,6 mld euro. Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Celem firmy jest wykorzystanie technologii do kształtowania uniwersalnych trendów, takich jak automatyzacja, elektryfikacja, digitalizacja, łączność i zorientowanie na zrównoważony rozwój. Dywersyfikacja branżowa i regionalna firmy Bosch wzmacnia jej innowacyjność i pozycję. Koncern wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie sensorów, oprogramowania i usług, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Doświadczenie z obszaru integracji sieciowej i sztucznej inteligencji umożliwia firmie opracowywanie i wytwarzanie przyjaznych użytkownikowi produktów. Tworząc technologię, która jest „bliżej nas”, Bosch dąży do poprawy jakości życia i ochrony zasobów naturalnych. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia blisko 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz