Suche

Informacje prasowe #Biznes/ekonomia

Finał VI edycji Junkers Szkoli – Bosch Termotechnika wyłania zwycięzców programu

Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

W czerwcu wyłoniliśmy 15 laureatów VI edycji programu Junkers Szkoli. Najlepsza piątka otrzymała voucher na kurs oraz egzamin dający uprawnienia wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. W tym roku dla laureatów przygotowane zostały również dodatkowe szkolenia z zakresu techniki grzewczej poprowadzone przez ekspertów Bosch.

Junkers Szkoli (nowa nazwa programu: Bosch Termotechnika Szkoli) to program edukacyjny, który Junkers-Bosch prowadzi we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.

Zakończenie tegorocznej edycji programu musieliśmy przemodelować i sprawnie dopasować do zupełnie nowych panujących realiów i zasad. Bardzo się cieszymy, że z sukcesem udało nam się sfinalizować program i wyłonić zwycięzców. W tym roku w programie wzięło udział aż 30 szkół z całej Polski. Z przyjemnością obserwujemy, że coraz więcej uczniów techników jest chętnych do poszerzania swojej wiedzy oraz zdobywania cennych kompetencji, niezbędnych na rynku pracy

podsumowuje Piotr Narkiewicz, Kierownik Marketingu, Bosch Termotechnika.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w testach zdobywają nagrody: m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Nagrodą główną za I miejsce jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji. Zdobycie uprawnień ułatwi im start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze Autoryzowanego Partnera Junkers-Bosch.

W VI edycji programu organizowanego w roku szkolnym 2019/2020 wzięło udział 365 uczniów z 30 techników. We wszystkich sześciu edycjach programu wzięło udział łącznie prawie 1400 uczniów z 30 szkół z całej Polski.

W tym roku program zmienia nazwę na Bosch Termotechnika Szkoli.

Laureaci VI edycji programu Junkers Szkoli (rok szkolny 2019/2020):

I nagroda:

1. Oliwia Mrozińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim

2. Mateusz Tomczak z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

3. Zuzanna Dołgin z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim

4. Bartosz Żuchowski z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

5. Piotr Walak z Technikum nr 3 w Łodzi

II nagroda:

1. Gabriel Herman z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

2. Jakub Mulczyński z z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

3. Paweł Maruszczak z Technikum nr 3 w Łodzi

4. Dominik Woźniak z Technikum nr 3 w Łodzi

5. Dominik Szymborski z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

III nagroda:

1. Klaudiusz Rutkowski z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku

2. Julian Nowak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim

3. Wiktor Pawlak z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich

4. Filip Kolasa z Technikum nr 3 w Łodzi

5. Patryk Borowski z Technikum nr 3 w Łodzi

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 403 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2019). Według wstępnych danych finansowych, w 2019 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 77,9 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o.; Bosch Rexroth Sp. z o.o.; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.; i sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 7 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2018). W 2018 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,4 mld złotych. Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2018). W 2018 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,5 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowaniu i usługach, a także własną chmurę obliczeniową, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 460 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 68 700 pracowników w działach badań i rozwoju w 130 ośrodkach R&D na całym świecie.

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?