Suche

Informacje prasowe #Systemy zabezpieczeń
udostepnij

Bazujący na rozwiązaniach IP system konferencyjny DICENTIS firmy Bosch

Niezależny od platformy interfejs wspiera integrację dotykowych paneli sterowania innych producentów

  • Wraz z pojawieniem się wersji 3.2 oprogramowania, system konferencyjny DICENTIS oferuje nowy, niezależny od platformy, bezpieczny i skalowalny interfejs bazujący na JSON (JavaScript Object Notation) i komunikacji websocket.
  • System obsługuje płynnie łączność z urządzeniami do zarządzania i sterowania konferencją, takimi jak panele dotykowe oraz krosownice wizyjne innych producentów. To wszystko za pośrednictwem interfejsu, który działa niezależnie od systemu operacyjnego, w tym także Microsoft Windows.
Łukasz Kałucki

Łukasz Kałucki >

X

„Dzięki integracji dotykowych paneli sterowania innych producentów system DICENTIS umożliwia organizatorom konferencji sterowanie wszystkimi ważnymi funkcjami podczas konferencji, w tym projektorami wideo, systemami audio i oświetleniem, za pomocą jednego urządzenia. Ułatwia to zarządzanie konferencjami i zapewnia lepszą widoczność statusu wszystkich podłączonych urządzeń” – mówi Sjack Schellekens, Product Manager w Bosch Building Technologies.

Jednym z pierwszych producentów paneli dotykowych, który dostosował interfejsy sterujące do oferty produktów DICENTIS jest firma Extron. Pochodząca z Anaheim w Kaliforni firma Extron to znany globalny dostawca profesjonalnych rozwiązań audio-wideo, w tym m.in. systemów sterowania. Aktualnie dostępne dotykowe panele sterowania i procesory są w pełni kompatybilne z systemem konferencyjnym DICENTIS. W ten sposób integratorzy systemów mogą zaoferować rozwiązania składające się z systemu konferencyjnego DICENTIS oraz paneli dotykowych Extron, które można w łatwy sposób dostosować do indywidualnych potrzeb ich klientów.

„Integracja paneli dotykowych innych producentów to kontynuacja ewolucji systemu konferencyjnego DICENTIS, który oferuje najwyższy poziom elastyczności i umożliwia integrację urządzeń innych producentów oraz tworzenie przyszłościowych rozwiązań” – dodaje Schellekens.

Z uwagi na obsługę tłumaczenia nawet 100 języków, system DICENTIS staje się nowym standardem wśród systemów konferencyjnych, zaspokajającym zróżnicowane potrzeby: zarządzanie dyskusją, tłumaczenia symultaniczne, wybór języka, głosowania, funkcje multimedialne, transmisje wideo na żywo, dostęp do internetu, przeglądanie dokumentów, aplikacje innych producentów i wiele innych funkcjonalności. System bazuje na architekturze sieciowej IP OMNEO, obsługuje technologie Dante™ i Power over Ethernet (PoE) oraz umożliwia szybką i łatwą integrację z systemami innych producentów.

Integracja dotykowych paneli sterowania innych producentów jest wspierana we wszystkich aktualnych wersjach systemu konferencyjnego DICENTIS. W oparciu o ostatnią aktualizację oprogramowania, funkcjonalności i elementy sterujące systemu można w dalszym ciągu rozwijać, także poprzez współpracę partnerską z większą liczbą producentów sprzętu i paneli dotykowych.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?