Suche

Bazujący na rozwiązaniach IP system konferencyjny DICENTIS firmy Bosch

Łukasz Kałucki

Łukasz Kałucki >

X

Niezależny od platformy interfejs wspiera integrację dotykowych paneli sterowania innych producentów

  • Wraz z pojawieniem się wersji 3.2 oprogramowania, system konferencyjny DICENTIS oferuje nowy, niezależny od platformy, bezpieczny i skalowalny interfejs bazujący na JSON (JavaScript Object Notation) i komunikacji websocket.
  • System obsługuje płynnie łączność z urządzeniami do zarządzania i sterowania konferencją, takimi jak panele dotykowe oraz krosownice wizyjne innych producentów. To wszystko za pośrednictwem interfejsu, który działa niezależnie od systemu operacyjnego, w tym także Microsoft Windows.

„Dzięki integracji dotykowych paneli sterowania innych producentów system DICENTIS umożliwia organizatorom konferencji sterowanie wszystkimi ważnymi funkcjami podczas konferencji, w tym projektorami wideo, systemami audio i oświetleniem, za pomocą jednego urządzenia. Ułatwia to zarządzanie konferencjami i zapewnia lepszą widoczność statusu wszystkich podłączonych urządzeń” – mówi Sjack Schellekens, Product Manager w Bosch Building Technologies.

Jednym z pierwszych producentów paneli dotykowych, który dostosował interfejsy sterujące do oferty produktów DICENTIS jest firma Extron. Pochodząca z Anaheim w Kaliforni firma Extron to znany globalny dostawca profesjonalnych rozwiązań audio-wideo, w tym m.in. systemów sterowania. Aktualnie dostępne dotykowe panele sterowania i procesory są w pełni kompatybilne z systemem konferencyjnym DICENTIS. W ten sposób integratorzy systemów mogą zaoferować rozwiązania składające się z systemu konferencyjnego DICENTIS oraz paneli dotykowych Extron, które można w łatwy sposób dostosować do indywidualnych potrzeb ich klientów.

„Integracja paneli dotykowych innych producentów to kontynuacja ewolucji systemu konferencyjnego DICENTIS, który oferuje najwyższy poziom elastyczności i umożliwia integrację urządzeń innych producentów oraz tworzenie przyszłościowych rozwiązań” – dodaje Schellekens.

Z uwagi na obsługę tłumaczenia nawet 100 języków, system DICENTIS staje się nowym standardem wśród systemów konferencyjnych, zaspokajającym zróżnicowane potrzeby: zarządzanie dyskusją, tłumaczenia symultaniczne, wybór języka, głosowania, funkcje multimedialne, transmisje wideo na żywo, dostęp do internetu, przeglądanie dokumentów, aplikacje innych producentów i wiele innych funkcjonalności. System bazuje na architekturze sieciowej IP OMNEO, obsługuje technologie Dante™ i Power over Ethernet (PoE) oraz umożliwia szybką i łatwą integrację z systemami innych producentów.

Integracja dotykowych paneli sterowania innych producentów jest wspierana we wszystkich aktualnych wersjach systemu konferencyjnego DICENTIS. W oparciu o ostatnią aktualizację oprogramowania, funkcjonalności i elementy sterujące systemu można w dalszym ciągu rozwijać, także poprzez współpracę partnerską z większą liczbą producentów sprzętu i paneli dotykowych.

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 403 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2019). Według wstępnych danych finansowych, w 2019 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 77,9 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o.; Bosch Rexroth Sp. z o.o.; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.; i sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 7 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2018). W 2018 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,4 mld złotych. Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2018). W 2018 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,5 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowaniu i usługach, a także własną chmurę obliczeniową, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 460 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 68 700 pracowników w działach badań i rozwoju w 130 ośrodkach R&D na całym świecie.

Wciąż czegoś szukasz?