Suche

Bosch rozszerza swoją ofertę układów kierowniczych i elementów osprzętu do pojazdów użytkowych

Łukasz Kałucki

Łukasz Kałucki >

X

  • 144 nowe numery katalogowe: układy skręcania kół i elementy osprzętu dostosowane do danego modelu pojazdu użytkowego
  • Części zamienne do prewencyjnego serwisowania zwiększają bezpieczeństwo pojazdu i jego gotowość do użytkowania
  • Produkcja zgodna ze standardami jakości OE
  • Rozszerzona oferta zwiększa pokrycie rynku pojazdów

Układy skręcania kół osi tylnej są często poddawane dużym obciążeniom, zwłaszcza w przypadku specjalnych pojazdów z wieloma osiami i ciężkimi zabudowami lub pojazdów przewożących bardzo ciężkie ładunki. W zależności od miejsca użytkowania mogą one również wykazywać zwiększone ryzyko uszkodzenia. Dotyczy to cystern do przewozu paliwa, wywrotek lub śmieciarek. Dlatego zalecane jest regularne sprawdzanie podzespołów oraz ich wymiana w razie potrzeby. W celu zapewnienia najwyższego możliwego bezpieczeństwa pojazdu i szybkiej wymiany bezpośrednio w pojeździe, firma Bosch poszerzyła swoją ofertę w zakresie układów skręcania kół osi tylnej i elementów osprzętu do pojazdów użytkowych o dodatkowe 144 nowe numery katalogowe. Rozszerzone portfolio obejmuje części zamienne, takie jak: siłowniki robocze, przeguby kulowe, zbiorniki oleju, akumulatory hydrauliczne, zawory ograniczające przepływ, ramiona przekładni kierowniczej, zawory i wskaźniki przepływu.

Zasada działania układu skręcania kół osi tylnej

Hydrauliczne układy skręcania kół osi tylnej (ang. Rear Axle Steering, RAS) to układy kierownicze do pojazdów użytkowych, przenoszące hydrostatycznie ruch skręcania kół osi przedniej na oś tylną. W przypadku układu RAS hydrostatyczne przeniesienie następuje z głównego siłownika na przedniej osi, przewodami hydraulicznymi do siłownika na tylnej osi. Natomiast w sterowanym elektronicznie układzie skręcania osi tylnej (RAS-EC), koła tylne skręcane są, za pomocą siłownika, aktywowanego przez hydrauliczny zawór sterujący, regulowany przez elektroniczną jednostkę sterującą.

W porównaniu do pojazdów wyposażonych jedynie w układ kierowniczy przedniej osi, układy skręcania kół osi tylnej dają wiele zalet, takich jak poprawiona dynamika jazdy, zmniejszony promień skrętu i mniejsze zużycie opon. Dzięki zwartej konstrukcji i niewielkiej liczbie części, układy skręcania kół osi tylnej są również łatwe w serwisowaniu.

Wysokie standardy jakości i globalna dostępność

W przypadku podzespołów pojazdu tak istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak układy kierownicze i ich elementy, liczy się wysoka jakość. Dlatego firma Bosch również w przypadku części zamiennych do układów skręcania kół w pojazdach użytkowych kładzie nacisk na jakość odpowiadającą standardom OE, zgodnie z potrzebami warsztatów. Ponadto każdy z tych elementów jest specjalnie dostosowany do danego pojazdu. Dzięki produkcji na magazyn oraz dostępności towaru w ponad 80 krajach, te części zamienne można szybko dostarczyć do odbiorcy. Zmniejsza to kosztowne czasy przestoju pojazdów użytkowych wymagających naprawy.

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 403 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2019). Według wstępnych danych finansowych, w 2019 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 77,9 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o.; Bosch Rexroth Sp. z o.o.; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.; i sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 7 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2018). W 2018 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,4 mld złotych. Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2018). W 2018 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,5 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowaniu i usługach, a także własną chmurę obliczeniową, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 460 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 68 700 pracowników w działach badań i rozwoju w 130 ośrodkach R&D na całym świecie.

Wciąż czegoś szukasz?