Suche

Informacje prasowe #Mobilność
udostepnij

Bosch rozszerza swoją ofertę układów kierowniczych i elementów osprzętu do pojazdów użytkowych

  • 144 nowe numery katalogowe: układy skręcania kół i elementy osprzętu dostosowane do danego modelu pojazdu użytkowego
  • Części zamienne do prewencyjnego serwisowania zwiększają bezpieczeństwo pojazdu i jego gotowość do użytkowania
  • Produkcja zgodna ze standardami jakości OE
  • Rozszerzona oferta zwiększa pokrycie rynku pojazdów
Łukasz Kałucki

Łukasz Kałucki >

X

Układy skręcania kół osi tylnej są często poddawane dużym obciążeniom, zwłaszcza w przypadku specjalnych pojazdów z wieloma osiami i ciężkimi zabudowami lub pojazdów przewożących bardzo ciężkie ładunki. W zależności od miejsca użytkowania mogą one również wykazywać zwiększone ryzyko uszkodzenia. Dotyczy to cystern do przewozu paliwa, wywrotek lub śmieciarek. Dlatego zalecane jest regularne sprawdzanie podzespołów oraz ich wymiana w razie potrzeby. W celu zapewnienia najwyższego możliwego bezpieczeństwa pojazdu i szybkiej wymiany bezpośrednio w pojeździe, firma Bosch poszerzyła swoją ofertę w zakresie układów skręcania kół osi tylnej i elementów osprzętu do pojazdów użytkowych o dodatkowe 144 nowe numery katalogowe. Rozszerzone portfolio obejmuje części zamienne, takie jak: siłowniki robocze, przeguby kulowe, zbiorniki oleju, akumulatory hydrauliczne, zawory ograniczające przepływ, ramiona przekładni kierowniczej, zawory i wskaźniki przepływu.

Zasada działania układu skręcania kół osi tylnej

Hydrauliczne układy skręcania kół osi tylnej (ang. Rear Axle Steering, RAS) to układy kierownicze do pojazdów użytkowych, przenoszące hydrostatycznie ruch skręcania kół osi przedniej na oś tylną. W przypadku układu RAS hydrostatyczne przeniesienie następuje z głównego siłownika na przedniej osi, przewodami hydraulicznymi do siłownika na tylnej osi. Natomiast w sterowanym elektronicznie układzie skręcania osi tylnej (RAS-EC), koła tylne skręcane są, za pomocą siłownika, aktywowanego przez hydrauliczny zawór sterujący, regulowany przez elektroniczną jednostkę sterującą.

W porównaniu do pojazdów wyposażonych jedynie w układ kierowniczy przedniej osi, układy skręcania kół osi tylnej dają wiele zalet, takich jak poprawiona dynamika jazdy, zmniejszony promień skrętu i mniejsze zużycie opon. Dzięki zwartej konstrukcji i niewielkiej liczbie części, układy skręcania kół osi tylnej są również łatwe w serwisowaniu.

Wysokie standardy jakości i globalna dostępność

W przypadku podzespołów pojazdu tak istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak układy kierownicze i ich elementy, liczy się wysoka jakość. Dlatego firma Bosch również w przypadku części zamiennych do układów skręcania kół w pojazdach użytkowych kładzie nacisk na jakość odpowiadającą standardom OE, zgodnie z potrzebami warsztatów. Ponadto każdy z tych elementów jest specjalnie dostosowany do danego pojazdu. Dzięki produkcji na magazyn oraz dostępności towaru w ponad 80 krajach, te części zamienne można szybko dostarczyć do odbiorcy. Zmniejsza to kosztowne czasy przestoju pojazdów użytkowych wymagających naprawy.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?