Suche

Bosch rozszerza portfolio produktów IP do obsługi tłumaczeń konferencyjnych

Łukasz Kałucki

Łukasz Kałucki >

X

Nowy moduł wyboru języków DICENTIS

  • Niższe koszty i łatwiejsza instalacja dzięki wykorzystaniu istniejącej infrastruktury IP oraz Power over Ethernet (PoE)
  • Eleganckie wzornictwo i nierzucający się w oczy system montażu
  • Opisy z wykorzystaniem alfabetu danego języka, np. cyrylicą oraz automatyczne ustawienia języka ułatwiające korzystanie z urządzenia
  • Przyszłościowe rozwiązanie udostępniające do 100 języków tłumaczenia

Nowy moduł wyboru języków DICENTIS firmy Bosch to łatwe w obsłudze rozwiązanie do obsługi konferencji międzynarodowych, wymagających tłumaczenia wystąpień na różne języki. Wprowadzony produkt rozszerza portfolio produktów IP do obsługi tłumaczeń konferencyjnych. Intuicyjny moduł wyboru języków umożliwia biernym uczestnikom, np. delegatom oraz dziennikarzom, wybór właściwego języka tłumaczenia podczas różnego rodzaju spotkań takich jak obrady parlamentu, konferencje jak i imprezy międzynarodowe.

DICENTIS umożliwia obniżenie kosztów instalacji dzięki wykorzystaniu istniejącej infrastruktury IP oraz technologii PoE. Nowy moduł wyboru języków można bez trudu zintegrować w ramach platformy DICENTIS, która bazuje na wydajnej architekturze sieci multimedialnych OMNEO*. Po podłączeniu modułu system DICENTIS automatycznie przejmuje ustawienia tłumaczeń, zapewniając efektywną transmisję wybranego języka. Odbywa się to bez konieczności konfigurowania lub restartu systemu.

Wszystkie urządzenia systemu konferencyjnego DICENTIS można w łatwy sposób ze sobą łączyć, tworząc kompleksowe rozwiązanie systemowe. Aktywni uczestnicy konferencji mogą używać do wyboru preferowanego języka pulpitu dyskusyjnego w połączeniu z modułem wyboru języków, pulpitu dyskusyjnego z ekranem dotykowym lub urządzenia multimedialnego. Biernym uczestnikom moduł umożliwia śledzenie przebiegu spotkania w wybranym języku. W ten sposób organizatorzy mogą zaoferować uczestnikom wydarzenia tłumaczenia nawet w 100 językach, które są transmitowane przez sieć IP bezpośrednio z pulpitu tłumacza DICENTIS do odbiorcy.

Dodatkowe funkcje wykorzystują najnowsze technologie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort. Przyciski dotykowe dobrze komponują się z przejrzystą koncepcją wzorniczą i łatwą obsługą urządzenia. Funkcja wyboru języków – ze skrótami języków w standardzie ISO (Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna) oraz opisami w języku użytkownika – jest widoczna tylko po podłączeniu słuchawek oraz w przypadku dostępności języków tłumaczenia. Jasny ekran wyłącza się automatycznie w kilka sekund po zakończeniu użytkowania.

Utrzymany w eleganckiej czerni, kompaktowy moduł wyboru języków doskonale harmonizuje z innymi elementami wyposażenia oraz wystrojem sal konferencyjnych, zarówno tych nowoczesnych, jak i klasycznych. Nierzucający się w oczy system montażu stanowi dodatkowy walor estetyczny. Moduł ma podobną konstrukcję i wymiary jak selektor kanałów DCN firmy Bosch, co umożliwia łatwą wymianę selektora kanałów DCN-FCS bez dodatkowych przeróbek w miejscu konferencji.

Moduł wyboru języków DICENTIS będzie dostępny w sprzedaży na całym świecie od kwietnia 2020.

*OMNEO

OMNEO to architektura sieciowa umożliwiająca podłączanie urządzeń, które wymieniają między sobą informacje, np. treści audio lub dane sterujące. Architektura OMNEO, bazująca na szeregu różnorodnych technologii, w tym standardach sieciowych i otwartych standardach publicznych, oferuje wsparcie dla współczesnych technologii – takich jak Dante TM firmy Audinate – a równocześnie umożliwia korzystanie ze standardów, które pojawią się w przyszłości. OMNEO oferuje profesjonalne rozwiązanie multimedialne, zapewniające współpracę pomiędzy zintegrowanymi urządzeniami, oraz unikalne cechy: łatwą instalację, większą wydajność i lepszą skalowalność, niż jakakolwiek inna oferta IP na rynku.

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 403 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2019). Według wstępnych danych finansowych, w 2019 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 77,9 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o.; Bosch Rexroth Sp. z o.o.; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.; i sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 7 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2018). W 2018 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,4 mld złotych. Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2018). W 2018 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,5 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowaniu i usługach, a także własną chmurę obliczeniową, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 460 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 68 700 pracowników w działach badań i rozwoju w 130 ośrodkach R&D na całym świecie.

Wciąż czegoś szukasz?