Suche

Informacje prasowe #Systemy zabezpieczeń
udostepnij

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego stawia na bezpieczeństwo swoich obiektów z rozwiązaniami Bosch Building Technologies

  • Od kilku lat dział Bosch Building Technologies dostarcza kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa technicznego zarówno do nowych, jak i modernizowanych obiektów BSH w Polsce.
  • W systemy zabezpieczeń Bosch wyposażone są fabryki, centra logistyczne, biurowce, laboratoria oraz salony ekspozycyjne sprzętu AGD.
Łukasz Kałucki

Łukasz Kałucki >

X

W obiektach tych znajdują się całościowe systemy safety i security marki Bosch takie jak: monitoring wizyjny, sygnalizacja wystąpienia pożaru, system alarmowy na wypadek włamania, kontrola dostępu do pomieszczeń za pomocą kart zbliżeniowych, nagłośnienie do celów komercyjnych i ewakuacyjnych. Instalacje te są połączone za pomocą platformy zarządzania bezpieczeństwem obiektowym Bosch Building Integration System.

W ramach rozwijania działalności BSH, ważnym elementem było zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i obiektów, co biorąc pod uwagę specyfikę branży przemysłowej, wymagało indywidualnego podejścia ze strony Bosch Building Technologies. Każda z lokalizacji w Łodzi, Wrocławiu i Rzeszowie miała inne warunki otoczenia oraz wymagania, co do zastosowanych rozwiązań. Duża kubatura obiektów, ruchome suwnice zamontowane przy suficie wykorzystywane w procesie produkcji, wilgoć, kurz – to jedne z wielu specyficznych parametrów jakie należało wziąć pod uwagę przy wyposażaniu obiektów w systemy zabezpieczeń.

Przykładem sprostania właśnie takim wyzwaniom, chociażby w zakresie ochrony przeciwpożarowej, było zastosowanie w halach produkcyjnych systemu zasysaniu dymu umożliwiającego skuteczniejszą i szybszą detekcję dymu i ognia.

W przypadku centrów logistycznych BSH, ważnym aspektem było pokrycie kamerami wszystkich kluczowych miejsc, zwłaszcza w dokach załadowczych. Kluczowe było uzyskanie wysokiego poziomu szczegółowości obrazu z kamer, aby monitorować liczbę produktów ładowanych na ciężarówki lub do wagonów. Obraz z kamer jest również wykorzystywany do identyfikacji kodów na opakowaniach produktów. Ale nie tylko. Kamery zainstalowane wzdłuż linii produkcyjnej monitorują proces produkcji i alarmują o wszelkich wykrytych nieprawidłowościach w pracy maszyn. Z kolei za weryfikację wszelkich zdarzeń odpowiadają kamery panoramiczne 360° typu „rybie oko”, które idealnie sprawdzają się w fabrykach i centrach logistycznych.

We wszystkich lokalizacjach BSH w Polsce zainstalowano łącznie 1500 kamer, 700 czytników kontroli dostępu i 2500 czujek dymu.

Aktualnie zainstalowane rozwiązania zostały przygotowane do dużo bardziej złożonej integracji w przyszłości.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od 1992 roku. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch; Bosch Rexroth; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i sia Abrasives Polska. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia 9 580 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2023). W 2023 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót ze sprzedaży na rynku krajowym w wysokości 8 mld zł (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Firma od lat jest doceniania w niezależnych rankingach i nagradzana wyróżnieniami w Polsce za swoją wyjątkową kulturę korporacyjną, warunki pracy i możliwości rozwoju, jakie oferuje pracownikom.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 427 600 pracowników na całym świecie (na dzień 31.12.2023). W 2023 roku firma wygenerowała na świecie obrót w wysokości 91,6 mld euro (zgodnie ze wstępnymi wynikami finansowymi, luty 2024). Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, firma oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i zintegrowanej w sieci mobilności. Bosch dąży do tego, aby mobilność była zrównoważona, bezpieczna i fascynująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować klientom połączone rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie życia poprzez produkty i rozwiązania, wyposażone w sztuczną inteligencję (AI), albo opracowane lub wyprodukowane z jej pomocą. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”. Grupę reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 470 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż, produkcję i działalność badawczo-rozwojową niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą rozwoju przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Firma zatrudnia około 90 000 pracowników w działach badań i rozwoju w 136 ośrodkach R&D na całym świecie, w tym ponad 48 000 ekspertów IT.

Więcej imformacji: www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?