Suche

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego stawia na bezpieczeństwo swoich obiektów z rozwiązaniami Bosch Building Technologies

Łukasz Kałucki

Łukasz Kałucki >

X

  • Od kilku lat dział Bosch Building Technologies dostarcza kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa technicznego zarówno do nowych, jak i modernizowanych obiektów BSH w Polsce. W systemy zabezpieczeń Bosch wyposażone są fabryki, centra logistyczne, biurowce, laboratoria oraz salony ekspozycyjne sprzętu AGD.

W obiektach tych znajdują się całościowe systemy safety i security marki Bosch takie jak: monitoring wizyjny, sygnalizacja wystąpienia pożaru, system alarmowy na wypadek włamania, kontrola dostępu do pomieszczeń za pomocą kart zbliżeniowych, nagłośnienie do celów komercyjnych i ewakuacyjnych. Instalacje te są połączone za pomocą platformy zarządzania bezpieczeństwem obiektowym Bosch Building Integration System.

W ramach rozwijania działalności BSH, ważnym elementem było zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i obiektów, co biorąc pod uwagę specyfikę branży przemysłowej, wymagało indywidualnego podejścia ze strony Bosch Building Technologies. Każda z lokalizacji w Łodzi, Wrocławiu i Rzeszowie miała inne warunki otoczenia oraz wymagania, co do zastosowanych rozwiązań. Duża kubatura obiektów, ruchome suwnice zamontowane przy suficie wykorzystywane w procesie produkcji, wilgoć, kurz – to jedne z wielu specyficznych parametrów jakie należało wziąć pod uwagę przy wyposażaniu obiektów w systemy zabezpieczeń.

Przykładem sprostania właśnie takim wyzwaniom, chociażby w zakresie ochrony przeciwpożarowej, było zastosowanie w halach produkcyjnych systemu zasysaniu dymu umożliwiającego skuteczniejszą i szybszą detekcję dymu i ognia.

W przypadku centrów logistycznych BSH, ważnym aspektem było pokrycie kamerami wszystkich kluczowych miejsc, zwłaszcza w dokach załadowczych. Kluczowe było uzyskanie wysokiego poziomu szczegółowości obrazu z kamer, aby monitorować liczbę produktów ładowanych na ciężarówki lub do wagonów. Obraz z kamer jest również wykorzystywany do identyfikacji kodów na opakowaniach produktów. Ale nie tylko. Kamery zainstalowane wzdłuż linii produkcyjnej monitorują proces produkcji i alarmują o wszelkich wykrytych nieprawidłowościach w pracy maszyn. Z kolei za weryfikację wszelkich zdarzeń odpowiadają kamery panoramiczne 360° typu „rybie oko”, które idealnie sprawdzają się w fabrykach i centrach logistycznych.

We wszystkich lokalizacjach BSH w Polsce zainstalowano łącznie 1500 kamer, 700 czytników kontroli dostępu i 2500 czujek dymu.

Aktualnie zainstalowane rozwiązania zostały przygotowane do dużo bardziej złożonej integracji w przyszłości.

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 403 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2019). Według wstępnych danych finansowych, w 2019 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 77,9 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o.; Bosch Rexroth Sp. z o.o.; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.; i sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 7 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2018). W 2018 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,4 mld złotych. Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2018). W 2018 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,5 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowaniu i usługach, a także własną chmurę obliczeniową, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 460 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 68 700 pracowników w działach badań i rozwoju w 130 ośrodkach R&D na całym świecie.

Wciąż czegoś szukasz?