Suche

Panel świetlny: świąteczny akcent, który ozdobi Twoje wnętrze

Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

 • Czas: ok. 1-3 godziny
 • Stopień trudności: łatwe

Narzędzia i materiały:

 • Akumulatorowy pistolet do klejenia (np. Bosch GluePen)
 • Piła NanoBlade (np. EasyCut 12)
 • Głęboka ramka na zdjęcie, np. 30 cm x 40 cm
 • Grubszy, biały papier rysunkowy (wymiary takie same jak ramka)
 • Białe listwy zaciskowe do dokumentów ze sklepu papierniczego lub białe plastikowe listwy ze sklepu narzędziowego
 • Lampki, np. krótki łańcuch świetlny lub taśma LED
 • Plastikowe litery ze sklepu z artykułami plastycznymi lub dekoracyjnymi

Akcesoria dodatkowe:

 • Taśma miernicza
 • Ochraniacze na uszy
 • Okulary ochronne
 • Rękawice ochronne
 • Ołówek

1 krok:

Otwórz ramkę i ostrożnie wyjmij szybę.

2 krok:

Za pomocą pistoletu do klejenia przyklej papier rysunkowy do wewnętrznej strony tylnego panelu i wewnętrznej strony szyby. Rozmieść kleksy kleju w wybranych punktach dookoła krawędzi, która zostanie przykryta przez ramkę. Następnie włóż szybę z przyklejonym do niej papierem.

3 krok:

Dodaj lampki.

Na tym etapie potrzebujesz: akumulatorowego pistoletu do klejenia, lampek LED.

Za pomocą pistoletu do klejenia przyklej łańcuch świetlny lub taśmę LED dookoła ramki, rozpoczynając od środka. Zostaw małą przerwę na przewód zasilający.

4 krok:

Zrób otwór na przewód.

Za pomocą piły NanoBlade wytnij małą szczelinę w dolnej części ramki, aby umieścić w niej przewód zasilający łańcucha świetlnego lub taśmy LED. Następnie włóż tylny panel ramki i zabezpiecz go przy pomocy pistoletu do klejenia.

5 krok:

Wymierz białe listwy zaciskowe.

Na tym etapie potrzebujesz: piły NanoBlade, ołówka, taśmy pomiarowej, białych listew zaciskowych lub plastikowych listew.

Zmierz długość ramki i użyj piły NanoBlade, aby skrócić do właściwego rozmiaru białe listwy zaciskowe do dokumentów lub plastikowe listwy.

6 krok:

Przyklej listwę do ramki.

Za pomocą pistoletu do klejenia przyklej listwy do szyby. Pistoletem do klejenia nałóż ścieżkę kleju wzdłuż środkowej części listew, aby stworzyć u góry i u dołu miejsce na przyklejenie plastikowych liter. Odległość pomiędzy listwami zależy od rozmiaru liter.

7 krok:

Drobne akcenty na zakończenie.

Po wyschnięciu listew: wybierz cytat, włóż litery i włącz panel!

Nota prawna:

Bosch nie ponosi odpowiedzialności za kompletność i prawidłowość zamieszczonych instrukcji.

Bosch informuje ponadto, że użytkownicy stosują się do niniejszych instrukcji wyłącznie na własne ryzyko. Proszę podjąć wszelkie konieczne środki dla zapewnienia sobie bezpieczeństwa w trakcie pracy.

Tags: DIY

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o.; Bosch Rexroth Sp. z o.o.; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.; i sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 7 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2018). W 2018 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,4 mld złotych. Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2018). W 2018 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,5 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowaniu i usługach, a także własną chmurę obliczeniową, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 460 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 68 700 pracowników w działach badań i rozwoju w 130 ośrodkach R&D na całym świecie.

Wciąż czegoś szukasz?