Suche

Stacje zmiękczania wody – Bosch Aqua 2000 S

Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

Komfort delikatnej wody

Twarda woda w domu może być powodem wielu niedogodności. Węglany wapnia i magnezu odkładają się w postaci kamienia oraz osadów na wszystkich elementach mających styczność z wodą, a to może generować dodatkowe koszty. Rozwiązaniem tego problemu jest stacja zmiękczania wody Bosch Aqua 2000 S.

Bosch Aqua 2000 S montowany jest na głównym przyłączu wody do budynku. Dzięki temu cała woda użytkowa, jaka trafia do wszystkich punktów poboru oraz urządzeń, poddawana jest procesowi zmiękczania.

Stacje zmiękczania wody Bosch Aqua 2000 S wyposażone są w zaawansowany system sterowania, który dba o to, żeby zawsze, kiedy jest to potrzebne, urządzenie było gotowe do pracy. Użytkownik ma do dyspozycji pełny system kontroli, który umożliwia monitorowanie i ustawianie parametrów pracy urządzenia. Nowoczesny panel sterowania wyposażony jest w przyjazny interfejs, którego obsługa jest niezwykle łatwa i intuicyjna.

Urządzenie mierzy, jaka dokładnie ilość wody została już zmiękczona i w jakim stopniu złoże zostało zużyte. Na tej podstawie nie przeprowadza regeneracji całego złoża, ale tylko tej części, która tego wymaga. Dla jeszcze większego komfortu Bosch Aqua 2000 S automatycznie prognozuje czas regeneracji. To użytkownik decyduje w jakich godzinach urządzenie może się regenerować (np. o godz. 2 w nocy).

Na podstawie historii zużycia wody inteligentny sterownik oblicza również na ile jeszcze czasu wystarczy wody i kiedy należy przeprowadzić regenerację tak, żeby zachować zdolność wytwarzania miękkiej wody zawsze, kiedy jest potrzebna. Zaleca się aby twardość wody do celów spożywczych nie była niższa niż 3-4°dH. Bardzo miękka woda może być również agresywna dla materiałów, z których jest wykonana instalacja.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o.; Bosch Rexroth Sp. z o.o.; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.; i sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 7 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2018). W 2018 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,4 mld złotych. Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2018). W 2018 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,5 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowaniu i usługach, a także własną chmurę obliczeniową, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 460 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 68 700 pracowników w działach badań i rozwoju w 130 ośrodkach R&D na całym świecie.

Wciąż czegoś szukasz?