Suche

Informacje prasowe #Elektronarzędzia

Wariacja na temat klasycznego wieńca świątecznego: wieniec z kulek

 • Czas: ok. 1-3 godziny
 • Stopień trudności: łatwe
Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

Narzędzia i materiały:

 • Akumulatorowy pistolet do klejenia (np. Bosch PKP 18 E)
 • Wiertarka stołowa np. (Bosch PBD 40)
 • Akumulatorowa szlifierka uniwersalna (np. Bosch EasySander 12)
 • Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa (np. Bosch PSB 1800)
 • Piła NanoBlade (np.EasyCut 12)

Dodatkowe akcesoria:

 • Okulary ochronne
 • Zaciski śrubowe

Lista materiałów:

 • 4 drewniane kule z otworem przelotowym: 7 cm (⌀)
 • 4 drewniane kule z otworem przelotowym: 5 cm (średnica)
 • 9 drewnianych kul z otworem przelotowym: 3 cm (⌀)
 • 6 drewnianych kul z otworem przelotowym: 2 cm (⌀)
 • 4 miedziane oprawki świec: 20 mm (⌀)
 • Farba
 • Sznurek
 • 4 świece

1 krok:

Najpierw należy przyciąć elementy.

Na tym etapie potrzebujesz: piły NanoBlade, zacisków śrubowych, okularów ochronnych, 4 drewnianych kul z otworem przelotowym: 7 cm (⌀).

Zacznij od zamocowania największych kul drewnianych do ławy roboczej za pomocą zacisków śrubowych. Wykonaj cięcie w taki sposób, aby kule miały jedną równą powierzchnię. Posłużą one jako oprawki świec. Pamiętaj o założeniu okularów ochronnych.

2 krok:

Użyj szlifierki uniwersalnej, aby wygładzić powierzchnię cięcia.

Na tym etapie potrzebujesz: akumulatorowej szlifierki uniwersalnej, okularów ochronnych, zacisków śrubowych.

Aby wygładzić powierzchnię kuli w miejscu cięcia, użyj akumulatorowej szlifierki uniwersalnej, by oszlifować drewno. Pamiętaj o tym, by założyć okulary chroniące oczy przed pyłem szlifierskim.

3 krok:

Wywierć otwory na świece.

Na tym etapie potrzebujesz: wiertarki stołowej, akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej, zacisków śrubowych, okularów ochronnych.

Użyj wiertarki stołowej lub wiertarki akumulatorowej do wywiercenia otworów w drewnianych kulach, dzięki którym powstanie oprawka świecy. Zamocuj drewniane kule w taki sposób, aby płaska powierzchnia była skierowana ku dołowi. Upewnij się, że wiercony otwór jest ok. 2 mm głębszy niż długość oprawki, aby mogły one stać w uchwytach.

4 krok:

Nałóż równą warstwę kleju na oprawkę świecy.

Na tym etapie potrzebujesz: akumulatorowego pistoletu do klejenia, oprawek świec.

Teraz, za pomocą pistoletu do klejenia przyklej oprawki świec w wywierconych wcześniej otworach w kulach. Uważaj, aby nie nałożyć za dużo kleju.

5 krok:

Połącz elementy, aby wykonać wieniec.

Aby wykonać wieniec, połącz na zmianę mniejsze kule z większymi, nawlekając je na sznurek. Po nawleczeniu wszystkich elementów tworzących okrąg, zwiąż oba końce sznurka.

Twój wieniec jest już prawie gotowy, wystarczy dodać świece.

Nota prawna

Bosch nie ponosi odpowiedzialności za kompletność i prawidłowość zamieszczonych instrukcji. Bosch informuje ponadto, że użytkownicy stosują się do niniejszych instrukcji wyłącznie na własne ryzyko. Proszę podjąć wszelkie konieczne środki dla zapewnienia sobie bezpieczeństwa w trakcie pracy.

Tags: DIY

Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 403 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2019). Według wstępnych danych finansowych, w 2019 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 77,9 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o.; Bosch Rexroth Sp. z o.o.; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.; i sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 7 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2018). W 2018 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,4 mld złotych. Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2018). W 2018 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,5 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowaniu i usługach, a także własną chmurę obliczeniową, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 460 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 68 700 pracowników w działach badań i rozwoju w 130 ośrodkach R&D na całym świecie.

pobierz

Wciąż czegoś szukasz?