Suche

Przytulny kącik z lampką do czytania

Hanna Żurek

Hanna Żurek >

X

  • Czas: ok. 1-3 godziny
  • Stopień trudności: łatwe

Narzędzia i materiały:

  • Dalmierz laserowy (np. Bosch Zamo)
  • Akumulatorowy pistolet do klejenia (np. Bosch PKP 18)
  • Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa (np. Bosch EasyImpact 12)

Akcesoria dodatkowe:

  • Ołówek

1 krok:

Narysuj na ścianie linie pomocnicze, dzięki którym zaznaczysz obszar kącika do czytania.

Dzięki dalmierzowi laserowemu Zamo z adapterem: poziomnicą narysowanie prostej linii w poziomie lub w pionie jest bardzo proste.

Znajdź odpowiednie miejsce do zorganizowania kącika do czytania (z dużą wolną powierzchnią ściany). Jeżeli chcesz użyć lampy z wtyczką, pamiętaj o tym, że musi ona znajdować się w pobliżu gniazda sieciowego. Zaznacz teraz linie pomocnicze na ścianie. Najpierw użyj dalmierza laserowego Zamo z adapterem: poziomnicą, aby wyświetlić na ścianie linię pionową. Powinna ona prowadzić od gniazda sieciowego w górę. Jeśli chcesz użyć lampy z włącznikiem, rozpocznij pracę przy włączniku. Użyj wbudowanej poziomnicy w adapterze, aby upewnić się, że linia będzie biegła prosto. Teraz narysuj linię pionową wzdłuż lasera. Odwróć dalmierz laserowy Zamo z adapterem: poziomnica, tak aby znalazł się w poziomie. Ponownie narysuj linię biegnącą wzdłuż lasera. Na końcu linii zaznacz miejsce, w którym zawiesisz lampę. Pozostaw wystarczająco dużo miejsca pośrodku, aby zmieścił się tam kabel ułożony w kształt serca.

2 krok:

Przy pomocy dwóch dużych kształtów (jeden będący odbiciem litery S) możesz w łatwy sposób narysować na ścianie serce lub inny dowolnie wybrany kształt. Puść wodze wyobraźni! Połącz kształt z wcześniej narysowaną poziomą linią.

3 krok:

Zmierz długość kabla.

Pomiar zgiętej linii jest łatwy dzięki adapterowi: koło pomiarowe dalmierza laserowego Zamo.

Teraz zmierz długość potrzebnego kabla w oplocie tekstylnym. Zamocuj adapter: koło pomiarowe do dalmierza laserowego Zamo i przesuwaj koło wzdłuż narysowanych wcześniej linii (wraz z linią wyznaczającą kształt serca). Trzymaj urządzenie zawsze pod takim samym kątem względem ściany.

Przesuwaj się wzdłuż linii, stosując równomierną siłę docisku. Pozwoli to zapewnić najdokładniejszy pomiar. Dodaj jeden metr do wyniku pomiaru długości potrzebnego kabla, dzięki temu będziesz mógł go później owinąć dookoła uchwytu na lampę.

4 krok:

Zamontuj uchwyt w ścianie.

Później będzie można owinąć kabel dookoła uchwytu na lampę.

Zamocuj uchwyt do ściany. Najpierw wywierć otwory i włóż w nie kołki rozporowe odpowiednie dla rodzaju materiału, z którego jest wykonana Twoja ściana. Zamocuj uchwyt do ściany używając wiertarko-wkrętarki akumulatorowej.

5 krok:

Przyklej kabel w oplocie tekstylnym do ściany i zawieś lampę.

Teraz możesz przystąpić do montażu instalacji oświetleniowej. Przed rozpoczęciem klejenia upewnij się, że przy gnieździe sieciowym pozostanie długość pozwalająca na swobodnie wkładanie i wyjmowanie wtyczki. Nakładaj klej na narysowaną wcześniej linię małymi fragmentami i mocno dociskaj kabel. Uwaga: klej jest gorący! Pozostały fragment kabla owiń wokół uchwytu i umieść na nim oprawkę lampy. Wkręć żarówkę. Twoja nowa lampa z kablem w oplocie tekstylnym uformowanym w kształcie serca jest gotowa!

Nasza wskazówka: Nie zapomnij o zabezpieczeniu gniazda sieciowego, tak aby było bezpieczne dla dziecka!

Nota prawna:

Bosch nie ponosi odpowiedzialności za kompletność i prawidłowość zamieszczonych instrukcji.

Bosch informuje ponadto, że użytkownicy stosują się do niniejszych instrukcji wyłącznie na własne ryzyko. Proszę podjąć wszelkie konieczne środki dla zapewnienia sobie bezpieczeństwa w trakcie pracy.

Tags: DIY

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o.; Bosch Rexroth Sp. z o.o.; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.; i sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 7 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2018). W 2018 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,4 mld złotych. Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2018). W 2018 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,5 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowaniu i usługach, a także własną chmurę obliczeniową, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 460 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 68 700 pracowników w działach badań i rozwoju w 130 ośrodkach R&D na całym świecie.

Wciąż czegoś szukasz?