Suche

Bosch FILTER +: czyste powietrze w Twoim samochodzie

Łukasz Kałucki

Łukasz Kałucki >

X

Jesień i zima to okres, w którym jesteśmy najbardziej narażeni na działanie szkodliwych substancji zawieszonych w powietrzu – normy stężeń pyłów nierzadko przekraczane są kilkukrotnie. Filtry kabinowe Filter+ zatrzymują niemal 100% tworzących smog cząstek PM2.5.

Wysokie stężenia pyłu negatywnie wpływają na osoby cierpiące na alergię i astmę. Zanieczyszczenia przedostają się do wnętrza samochodu, kumulują się w nim, przez co ich stężenie jest wyższe niż na zewnątrz. Nagłe łzawienie z oczu czy kichnięcia mogą poważnie wpłynąć na kwestie bezpieczeństwa podczas prowadzenia samochodu. Jeśli poruszamy się z prędkością 100 km/h, podczas kichnięcia przejeżdżamy około 20 metrów z zamkniętymi oczami. W zanieczyszczonym powietrzu jednymi z bardziej szkodliwymi cząsteczkami są PM2.5 stanowiące pył zawieszony. Cząstki te są tak małe, że przenikają przez płuca do krwi. Aby zapobiec potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom Bosch wprowadził do oferty filtry kabinowe Filter+, które zatrzymują do 99% cząstek PM2.5.

Filtr Filter+ tworzą cztery warstwy:

  • antybakteryjna – zawiera jony srebra, zatrzymuje bakterie
  • węgla aktywnego – pochłania nieprzyjemne zapachy i zatrzymuje szkodliwe gazy, np. tlenki azotu
  • mikrowłóknina – niezwykle cienkie włókna zatrzymują cząstki zanieczyszczeń – do 99% cząstek stałych PM2.5 oraz dodatkowo pyłki i alergeny
  • zapewniająca wytrzymałość medium filtracyjnego włóknina nośna

Czym są PM2.5?

PM to „particulate matter“, czyli cząstki stałe. Dzielą się one na kilka grup, zależnie od wielkości. Cząstki stałe PM2.5 wchodzą w skład smogu, stanowiąc pył zawieszony. Średnica drobnego pyłu (PM2,5μm = 0,0025 mm) jest 24 razy mniejsza niż średnica ludzkiego włosa (0,06 mm).

Tags: filtr

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992. Reprezentują ją cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o.; Bosch Rexroth Sp. z o.o.; BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.; i sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w pięciu lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i zatrudnia ponad 7 400 pracowników (zgodnie ze stanem na 31.12.2018). W 2018 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,4 mld złotych. Grupa Bosch jest wiodącym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2018). W 2018 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 78,5 miliarda euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodące przedsiębiorstwo IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów (Smart Homes), inteligentnych miast (Smart Cities) oraz zintegrowanej w sieci mobilności i zintegrowanego przemysłu. Wykorzystując swoje doświadczenie w technologii sensorów, oprogramowaniu i usługach, a także własną chmurę obliczeniową, Bosch oferuje swoim klientom zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas” Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 460 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję, działalność badawczo-rozwojową i sprzedaż niemal we wszystkich krajach świata. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 68 700 pracowników w działach badań i rozwoju w 130 ośrodkach R&D na całym świecie.

Wciąż czegoś szukasz?